Vsetín otočil nepříznivý stav, Slavií udolal i potřetí v sezoně

Jan Tajzler • 06.12.2023

Na svatého Mikuláše přicestovala na Valašsko pražská Slavia. Hosté z hlavního města potvrdili vzrůstající formu, v duelu na Lapači se hned dvakrát ujali vedení. Vsetín vrátil do hry ve druhé třetině vyrovnávací trefou Jan Kern, Na startu třetí třetiny pak obrat Valachů dokonal a vítěznou branku obstaral Miroslav Holec, který se prosadil vůbec poprvé v letošní sezoně. K vítězství Valachů pak po čtyřzápasové odmlce přispěl i brankář Maxim Žukov.

CHANCE LIGA - 28.kolo st 6.12.17:00
HC Slavia Praha
3:2(1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Dědek (Hrňa, Š. Jenáček), 36. Kern (Hořanský, Jandus), 42. Holec (Dědek) – 9. Kulda (Klikorka, Strnad), 23. Všetečka (Holý, Knotek). Rozhodčí: Pilný, Zeliska – Roischel, Augusta. Vyloučení: 2:4, navíc Rob (Vsetín) 5 min a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2388. Střely na branku: 25:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Staněk, Larsen, Š. Jenáček, Smetana (A), Hryciow, Ďurkáč – Jonák, Klhůfek, Rob (A) – Holec, Bērziņš, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Jandus – Kubiš, Dědek, Š. Bláha – Kratochvil.
HC Slavia Praha: Volevecký – Žovinec (A), Štibingr, Kremláček, Holý, Klikorka, Kajínek – V. Polák II, Kulda, Guman – Všetečka, Knotek (C), Průžek – Havrda, Slavík, J. Brož – Strnad, J. Půček, Slavíček.

Slavia se snažila zabránit pověstnému domácímu náporu v úvodních minutách a to se ji díky důsledné obraně podařilo. Skóre Pražané otevřeli při první přesilové hře v utkání, dlouho to vypadalo, že sešívání nebudou před Žukovem nijak zvlášť nebezpeční, ale v čase 8:23 si po přihrávce Klikorky srovnal puk na holi Edgars Kulda a pohotovou střelou zápěstím zamířil z pravého kruhů nad rameno vsetínského brankáře. Vsetín mohl vyrovnat o tři minuty později, kdy se na Voleveckého řítil Kern, zkoušel to kličkou do bekhendu, ale hostující brankář se v této situace od odchovance pražské Slavie ještě překonat nenechal. Naopak dvoubrankové vedení Slavii mohl po hrubé chybě ve vsetínské obraně zajistit Knotek, ale ve vyložené pozici trefil tyčku vsetínské klece.

Pražany mohla mrzet závěrečná pětiminutovka úvodního dějství, kdy poskytli domácím dvě po sobě jdoucí přesilové hry. Valaši nakonec využili tu druhou, kdy se zrodila pohledná kombinace vsetínských odchovanců, Hrňa poslal puk od mantinelu na hůl Matyáše Dědka a vsetínskému mladíčkovi stačilo přesně nastavit v brankovišti Slavie hůl. Samotný závěr první třetiny ale přinesl trable i na vsetínskou stranu, Luboš Rob dohrál za hranicí pravidel Karla Klikorku a hlavní rozhodčí posoudili jeho zákrok na 5 minut za vražení na hrazení plus osobní trest do konce utkání.

Sešívaní na startu druhého dějství využili dlouhou početní výhodu. Po ráně Holého se puk odrazil od vsetínského brankáře a skákající kotouč nakonec doslova z hranice brankové čáry poslal do branky Robin Všetečka. Za nedlouho se do individuální akce pustil Průžek, dokázal obejít hned dva vsetínské bránící hráče a nakonec i z osy hřiště prudce zakončit, Valachy ale Žukov dokázal podržet. Slavia byla v prostředním dějství aktivnějším týmem, Vsetín se delší dobu nemohl dostat do tempa ani do vážnější příležitosti, přesto se dočkal vyrovnávací trefy. V závěru 36. minuty zpoza branky poslal puk do slotu Hořanský, Jan Kern předvedl potřebnou orientaci a důraz na hranici slávistického brankoviště a nadvakrát Voleveckého překonal - 2:2.

Třetí třetina slibovala pokračování bojovného a napínavého utkání, ale Vsetín celkem brzy určil její ráz. Ve 42. minutě opět dobře zapracoval vsetínský junior Dědek, nejprve obral o puk Všetečku a rychle postupoval vpřed po pravém křídle, díky tomu se dostal do přečíslení s Miroslavem Holcem, který přijal Dědkovu výzvu a první trefou v sezoně poslal Valachy poprvé v utkání do vedení. Branka Holce se nakonec ukázala i jako vítězná. Slavia sice bojovala až do posledních minut, logicky sáhla k odvolání brankáře, ale kýžený bod na Lapači nevydolovala.