Vsetín porazil Třebíč i podruhé, o výsledku rozhodla první třetina

Jan Tajzler • 21.10.2023

Vsetínský tým začal druhou čtvrtinu základní části vítězstvím. K první odvetě přicestovala v sobotním podvečeru na Lapač Třebíč. Domácím se podařilo díky vysoké produktivitě v první třetině odskočit do tříbrankového vedení, navíc na startu druhé třetiny poslal Vsetín ve vlastním oslabení do vedení 4:0 Daniels Berzinš. Horáci se do zápasu dostali až po kuriózní vlastní brance Valachů. Byť Třebíč začala být směrem dopředu aktivní, dokázala pouze korigovat konečné skóre, a tři body tak zůstaly na Valašsku.

CHANCE LIGA - 14.kolo so 21.10.17:00
SK Horácká Slavia Třebíč
5:2(3:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Staněk (Hořanský, Jandus), 17. Staněk (Rob, Jonák), 18. Hrňa (Ďurkáč), 21. Bērziņš (Jonák), 60. Kratochvil (Hořanský) – 25. Matě. Svoboda, 35. Dočekal (Psota, Bittner). Rozhodčí: Grygera, Rapák – Tvrdý, Peluha. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2450. Střely na branku: 23:31. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.

VHK ROBE Vsetín: Romančík – Staněk, Larsen, Ďurkáč, Š. Jenáček, Petrovický, Kojo – Rob, Bērziņš, Jonák – Hrňa, Klhůfek, Holec – Jandus, Kern, Hořanský – Kratochvil, Dědek, Kubiš.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – Štebih, Vodička, Bořuta, Baláž, Kříž, Poizl – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Malý, Michalčuk – Frömel, Kučera, Ferda – Matě. Svoboda, Maty. Svoboda.

Utkání začalo opatrně z obou stran, ale v závěru první desetiminutovky přeci jen Vsetín začal více doléhat na obranu Třebíče a odměnou mu bylo otevření skóre. Hořansky dokázal vybojovat puk pro Robina Staňka, který zamířil na levém kruhu a přesnou střelou pod víko poslal Valachy do vedení. Tentýž hráč slavil také v přesilové hře, psal se čas 16:47, kdy Luboš Rob předložil kotouč na modrou čáru Robinu Staňkovi a vsetínský zadák rozvlnil síť za Mičánem podruhé. Za pouhých čtyřiačtyřicet vteřin odskočil vsetínský tým do tříbrankového trháku. Navrátilec do vsetínské sestavy Jakub Ďurkáč dokázal nadvakrát od modré čáry dostat puk do slotu, kde si jej na bekhend nabral Erik Hrňa a Mičán lovil ze sítě třetí kotouč.

Třebíč si do startu druhé třetiny přenášela čtyřicet vteřin početní výhody, ale vsetínský tým se prosadil ve vlastním oslabení. Rozehrávku Dočekala vystihl ve středním pásmu Jonák, nabral rychlost i kuráž a v útočném pásmu uvolnil na pravém kruhu Danielse Berzinše, který z voleje propálil střídajícího brankáře Pakarinena. Horácká Slavia zbytek přesilové hry nevyužila a zdálo se, že v tuto chvíli mají Valaši otěže zápasu pevně ve svých rukou. Jenže, v čase 44:36 přišla kuriózní situace, z protiútoku si puk mezi kruhy navedl Matěj Svoboda, jeho střelu Romančík zneškodnil, ale puk se dostal do vsetínského brankoviště, kde jej tři domácí hráči nedokázali odehrát a nešťastně si jej uklidili do vlastní branky. Tento moment hosty z Vysočiny nastartoval.

Patrik Romančík musel ve zbytku druhé třetiny čelit několika slibným příležitostem soupeře. Nejprve na něj ujížděl Jakub Malý, ten zkusil kličku do bekhendu, kterou vsetínský brankář zastavil pohotovou lapačkou. Třebíč pak navíc získala možnost další početní výhody, v té mohl hosty podruhé v utkání ztrestat vsetínský Hořanský, ale tentokrát Pakarinen hosty podržel. Horácká Slavia se ke druhé brance dostala při plném počtu hráčů, Romančík nejprve zlikvidoval pokus Bittnera, ale zpoza branky připravil Matěj Psota pozici pro Martina Dočekala a ten ze slotu potvrdil, proč je nejlepším střelcem soutěže.

Vsetín ve druhé třetině znervózněl, Horáci vycítili příležitost a byli směrem dopředu aktivní. Navíc v závěru prostředního dějství dostali možnost další početní výhody. V té se zrodil únik Bittnera, který byl podporován Dočekalem, druhý jmenovaný zakončoval přečíslení střelou z voleje, ovšem skvělým zákrokem odmítl kontaktní branku hostů Romančík, jenž se roztáhl na brankové čáře a díky němu Vsetín odcházel do kabin ve dvoubrankovém náskoku.

Ve třetí třetině se Valaši přeci jen více zkonsolidovali. Navíc jim hosté umožnili zahrávat po dobu dvaačtyřiceti vteřin přesilovou hru v pěti proti třem. Nabízenou příležitostí Vsacané pohrdli, ale jak se později ukázalo, nemuseli toho litovat. Třebíč totiž v další početní výhodě, navzdory své vysoké úspěšnosti v této disciplíně, na Lapači opět selhala a to znovu díky brankáři Romančíkovi, který se včas přemístil proti střele Dočekala. Třebíč v závěru usilovala o nápor, ten mohlo podpořit další vsetínské vyloučení, ale zodpovědná obrana Valachů v čele s brankářem Romančíkem nechtěla drama připustit. Poslední slovo měl nakonec díky přihrávce Hořanského Matouš Kratochvil, který uklidil puk do odkryté branky Horáků, pro Kratochvila to byla první branka ve vsetínském dresu, která pečetila vítězství Vsetína nad Třebíčí v poměru 5:2.