Vstupenky online

Vsetín přišel o domácí neporazitelnost, s Ústím prohrál po nájezdech

Alena Ryšavá, Jan Tajzler • 16.10.2021

Sobotní domácí zápas proti Ústí nad Labem byl plný zvratů. Valaši nejprve vedli, poté museli dvakrát dohánět náskok soupeře. Za nerozhodného stavu 3:3 po základní hrací době se šlo do prodloužení, které nerozhodlo a musely následovat samostatné nájezdy, ve kterých zvítězili hosté. O všechny branky Vsetína se postaral jediný hráč, Luboš Rob, který byl i úspěšným exekutorem během nájezdů. Jeho jízda však na Severočechy nestačila. Valaši doma poprvé prohráli 3:4, po nájezdech.

CHANCE LIGA - 12.kolo so 16.10.17:00
VHK ROBE Vsetín
HC Slovan Ústí nad Labem
3:4sn(1:0, 1:2, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Rob (M. Indrák), 40. Rob (Jerofejevs), 53. Rob (Jerofejevs, Jonák) – 28. Grim (Jouza, Ondřej Bláha), 31. Trefný (Přindiš, V. Bílek), 47. Milfait (V. Bílek), rozh. náj. Vrdlovec. Rozhodčí: Koziol, Šudoma – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2610. Střely na branku: 47:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3.

VHK ROBE Vsetín: J. Málek – Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Hryciow, Štach, Š. Jenáček, Buchta – M. Indrák, Jonák, Rob – D. Březina, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk, Klímek – Hořanský, Berger, Vítek.
HC Slovan Ústí nad Labem: Zajíček – J. Drtina, Š. Havránek, Trefný, Přindiš, Vladimír Brož, L. Chalupa, Záruba – Trávníček, Vrdlovec, Štěpán Bláha – M. Tůma, Milfait, Ondřej Bláha – Grim, Jouza, Kulhánek – T. Čermák, Ouřada, V. Bílek.

Vsetín začal na domácím ledě aktivně a brzy se ujal vedení, když akci hostů vystihl Indrák a poslal puk na pravé křídlo Luboši Robovi, ten zamířil z vrcholku kruhu a procedil puk za brankáře Zajíčka. Valaši mohli navýšit skóre v následující přesilové hře, ve které byl blízko ke skórování Jonák, po střele Půčka se odrazil puk přímo na hůl domácího kapitána, ale bekhendem nedokázal trefit odkrytý prostor v brance Ústí. Slovan se po ubráněné přesilovce na Lapači přeci jen aklimatizoval a hra se začala hodně kouskovat. Přesto se Vsetín dostal do další tutové příležitosti, když se k samostatnému úniku dostal Půček, zkoušel to kličkou do bekhendu, ovšem ústecký brankář se prezentoval výborným zákrokem. Vsetín měl do konce první třetiny ještě jednu přesilovou hru, ale pozorný Zajíček už za svá záda další kotouč nepustil.

Druhá třetina nabídla zcela jiný obrázek než úvodní dějství. Ústí bylo mnohem více konkurenceschopné a navíc přinutilo domácí Valachy k faulům. Vyrovnávací branka Slovanu se však dostavila při hře pět na pět, výborný protiútok sehrálo duo Jouza - Jan Grim, když druhému jmenovanému stačilo pouze strčit čepel hole do prudké přihrávky a puk zaplul mezi betony vsetínského brankáře. Nedisciplinovanost Valachů pak přinesla i obrat ve skóre. Ve druhé přesilové hře se Slovan prosadil díky přesně umístěné střele z voleje v podání Jakuba Trefného.

Vsetín zapnul znovu až v závěru druhé třetiny, ovšem obrana Slovanu v čele se Zajíčkem dlouho odolávala. Nakonec se však zelenožlutým přeci jen srovnat před druhou sirénou podařilo. Jerofejevs poslal ze středního pásma přesný pas na Luboše Roba a ten v samostatném úniku zamířil mezi betony Zajíčka. Po dvou třetinách tak platil stav 2:2. 

Třetí třetinu zahájilo lépe Ústí nad Labem, dokázalo totiž přečkat další nevyužitou přesilovou hru Vsetína a poté samo v početní výhodě udeřilo. Bílek poslal přihrávku přes šíří vsetínského pásma a na kruhu si puk zpracoval Jan Milfait, pomazlil se s kotoučem a pak krásně vymetl růžek vsetínské klece. Vsetín dostal příležitost dalších dvou přesilových her, ale byl opět impotentní. Nakonec se však zelenožlutým podařilo nápor zužitkovat při hře pět na pět a přízemní střelou od modré čáry vyrovnal Luboš Rob, čímž zkompletoval hattrick, to bylo v čase 52:59. Po zbytek základní hrací doby byl Vsetín mimořádně aktivní, ale defenzíva Ústí v čele se Zajíčkem dokázala do třetí sirény držet a utkání dospělo do prodloužení. 

V nastaveném čase byli domácí hráči častěji na kotouči, ale nedokázali najít recept na obranu Ústí a výrazněji ohrozit brankáře Zajíčka. Za Slovan mohl rozhodnout střelou z mezikruží Milfait, ale tentokrát se mu na Málka vyzrát nepodařilo. Zápas tak dospěl do samostatných nájezdů. 

Dovednostní disciplínu zahájili lépe hosté, když ve druhé sérii překonal Málka David Tůma. Za Vsetín srovnal ve třetí sérii Luboš Rob. Rozhodnutí se dostavilo ve čtvrté sérii, kdy si Málka vymíchal Vrdlovec, v té páté už přidal pojistku Michal Trávníček. Ústí nad Labem se tak stalo prvním týmem letošního ročníku, který na Lapači zvítězil. 

Ohlasy k utkání