permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1990 (6.10.2024)

Vsetín přivítal nováčka: Piráti si odvezli lekci z Lapače

Kamila Stříteská • včera

V předehrávce 10. kola Maxa ligy přivítali Valaši na domácím ledě nováčka soutěže z Chomutova. Vsetín otevřel gólový účet ve 3. minutě zásluhou Pavla Klhůfka a o pět minut později se diváci na Lapači radovali znovu, když hostující síť rozvlnil Hořanský. Nastolené tempo pokračovalo i ve druhém dějství, kde se prosadili také Piráti v přesilové hře. V závěrečné dvacetiminutovce se po velkém snažení trefil Luboš Rob a o minutu později zkorigoval skóre na konečných 4:2 na druhé straně Tomáš Guman. Vsetín potvrdil roli favorita v zápase a připsal si důležitou výhru, která jej minimálně do středečního kola posouvá do čela tabulky.

Maxa liga - 10.kolo út 8.10.17:30
4:2(2:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Klhůfek, 9. Hořanský (Š. Bláha), 27. Matějček (Hořanský), 47. Rob (Klhůfek, Stříteský) – 38. Berka (Hübl, Lukeš), 48. Guman. Rozhodčí: Grygera, Šico – Zídek, Mikšík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 1890. Střely na branku: 35:18. Zblokované střely: 6:11. Vhazování: 41:35. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1, 4:2

VHK ROBE Vsetín: Lipiäinen – Stříteský, Zahradníček, Teper, Staněk, Smetana (A), Jenáček, Srdínko – Rob (A), Klhůfek, Jonák – Hrňa (C), Prokeš, Jandus – Jaroslav Brož, Dědek, Šmerha – Hořanský, Matějček, Š. Bláha.
Piráti Chomutov: Jekel – Kadeřávek, Baláž, Š. Němec, Eliáš, Husinecký, Ulrych, Havel (A), Poizl – Berka, Hübl (C), Lukeš (A) – M. Tůma, Eret, Tadeáš Svoboda – Král, Hejcman, Guman – Březák, Koblížek, Mála.

Weintrittově družině se podařilo dobře vstoupit do utkání. Už ve 3. minutě otevřel gólový účet Pavel Klhůfek, který střelou z mezikruží propálil gólmana Pirátů - 1:0. Jednobrankové vedení navýšili Valaši o pět minut později, když ukázkovou nahrávkou zpoza brány našel Bláha v mezikruží osamoceného Adama Hořanského, jehož dělovka rozvlnila síť za hostujícím brankářem - 2:0.

Domácí tým si vytvořil i další velké příležitosti, ale scházelo jim přesné zakončení. Zřejmě největší šanci upravit skóre před koncem první třetiny měl Luboš Rob, jemuž chybělo pouze pár centimetrů. Valaši od samého začátku potvrzovali roli favorita zápasu.

Taktéž úvod druhé dvacetiminutovky se Valachům vydařil. Už ve 22. minutě domácí zahrozili, když Teper vyslal dlouhý pas na Radka Prokeše, který se řítil sám na brankáře Jekela, ale v zakončení zareagoval gólman hostů svou lapačkou. Na druhé straně se také Chomutov pokoušel dostat do zápasu a znepříjemnit Vsetínu situaci. Od modré čáry pálil Radek Havel, ale i jeho střelecký pokus skončil v moci finského brankáře ve službách Valachů.

Piráti se začali nadechovat a být nebezpečnější, když v tom se v přečíslení dva na jednoho ocitli Hořanský se Štěpánem Matějčkem. Dvojice si vyměnila kotouč a druhý jmenovaný si sjel mírně doleva, odkud nekompromisní střelou překonal Pavla Jekela - 3:0. Ve druhé třetině došlo také k prvnímu vyloučení a jako první si přesilovou hru zahráli domácí. Ti patří mezi nejhorší celky v této herní disciplíně, což se bohužel potvrdilo. Valaši se nedokázali udržet v útočném pásmu a vystřelit. Až na samotném konci přesilovky zahrozil Šmerha a dotírající Radek Prokeš mohl dorazit střelu do sítě hostů. Vzápětí zívala prázdná brána na Janduse, ale taktéž bez gólového úspěchu.

Naopak Piráti ukázali domácím, jak se využívají přesilovky. Po necelé minutě dokázal Marek Berka zakončením jednou rukou poslat kotouč letící šnečím tempem do vsetínské svatyně a snížil tak náskok Vsetína - 3:1. S dvougólovým vedením se odcházelo do kabin po druhé třetině.

Závěrečná dvacetiminutovka začala velkými nepřesnostmi na obou stranách. Poté ale domácí přidali na aktivitě a Vsetínu pomohla dokonce přesilová hra, kterou Luboš Rob proměnil z pravého kruhu po Klhůfkově nabídce - 4:1.

Po více než jedné minutě se skóre na výsledkové tabuli znovu měnilo, a tentokrát na straně Chomutova. Tomáš Guman projel okolo brankoviště Vsetína a našel recept na Lipiäinena zakončením k bližší tyči - 4:2. Tříbrankové vedení se pokusil domácím vrátit Luboš Rob vyslaný do samostatného úniku, ale zblízka nedokázal podruhé v utkání překonat Pavla Jekela v brance Chomutova.

Valaši potvrdili roli favorita a díky povedenému vstupu do utkání si zapisují tříbodovou výhru do tabulky, která je minimálně na jeden den posouvá na první místo.