Vsetín uspěl na ledě Techniky, zvítězil o dvě branky

Miroslav Šipula • 29.11.2014

Hokejisté Vsetína své venkovní utkání tentokrát zvládli. Ve šlágru kola vyzvali Techniku, na kterou se v případě vítězství mohli bodově dotáhnout. Zápas provázely vyhrocené momenty, přesně takové, jaké ke střetnutím podobné důležitosti patří. V první třetině branka nepadla, na tu si museli diváci počkat až do té druhé. V té se poté naskytla vysokoškolákům veliká možnost srovnání, ale s pětiminutovou přesilovkou která byla ještě umocněna následujícím menším trestem, si ani v převaze 5 na 3 nedokázali poradit. Ve třetí části se vsetínským dostalo uklidnění, když navýšili svůj náskok, a utkání nakonec i díky skvělému výkonu Petra Hromady, který vychytal svou druhou nulu v sezoně, dotáhli do vítězného konce.

2. liga - 21.kolo so 29.11.17:00
HC Technika Brno
0:2(0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Vítek (Hurtík, Hrazdira), 50. Slováček (Hrazdira, Vítek). Rozhodčí: Held – Šimčík, Novotný. Vyloučení: 7:7, navíc Haloda (Vsetín) 5 min + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 162. Střely na branku: 37:22. Průběh utkání: 0:2.
HC Technika Brno: Novák – Habrovec, Kolář, L. Odehnal, Havíř, Klimeš, Koukal – Pargáč, Jurča, V. Odehnal – Bustin, Brzobohatý, Benýšek – Čtvrtníček, Zábranský, Heža.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Haloda, Báchor, Tichý, Hryciow, Nedbálek, Hurtík, Grebenjuk – Vaněk, Ambruz, Zúbek – Hrazdíra, Vítek, Slováček – Štrbík, Daněk, Kývala, Podešva, Hruška.

V první třetině byli gólmani úspěšnější než útočníci a gól tak nepadl, což znamenalo, že si na první branku utkání fanoušci museli ještě počkat. V této části utkání měl navrch Vsetín, který si dokázal vytvořit hned několik šancí. Jedna z největších příležitostí Vsetína se naskytla krátce po skončení jejich přesilové hry, kdy se Kývala ocitl sám před brněnským gólmanem, ale překonat se mu ho nepodařilo. V dresu Techniky byl blízko gólu Pargáč, který ale přestřelil bekhendem prázdnou bránu. Tím končila první třetina za stavu 0:0

Druhá perioda začala poněkud svižněji, protože hned v polovině druhé minuty byl vyloučen hráč Brna Karel Benýšek. Vsetín touto možností nepohrdl a využil ji, když se David Vítek dostal ke kotouči, pomocí stahovaček i ke střele, kterou vymetl Novákovi všechny pavučiny z horní části klece. Tento gól utkání značně vzpružil a od této chvíle se hrál hokej nahoru dolu, ve kterém jsme mohli vidět spoustu šancí a vyhrocených situací, ze kterých plynuly přesilové hry na obou stranách.

Ke konci třetiny hrála Technika přesilovku, když trma vrma u brankáře Vsetína skončila nedovoleně a Čtvrtníček zůstal ležet na zemi. Rozhodčí z této situace udělili trest na pět minut plus do konce utkání hráči Vsetína Markovi Halodovi, za úder do oblasti hlavy a krku. Pro brněnský celek z toho vzešla skoro padesáti sekundová přesilovka pět na tři, kterou ovšem nedokázali využít. To je nemuselo tolik mrzet, protože sekundou před koncem dostal trest František Zúbek a Technika si tak přenesla dvouminutovou výhodu pět na tři do závěrečné třetiny.

I když brněnský celek do závěrečné části vstoupil s početní výhodou a nadějí na vyrovnání, tak se jim využít výhodu nepovedlo. Naopak Vsetínu se v polovině třetiny podařilo zvýšit náskok na 2:0, když Ondřej Slováček po přečíslení a nádherné kombinaci hostů překonal střelou z první Nováka, který neměl sebemenší šanci s touto střelou něco dělat. Možnost s tímto stavem ještě něco udělat měl Jiří Čtvrtníček, který se dostal do velké příležitosti, ale byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Bohužel pro Brno Vsetínský Hromada Čtvrtníčkovi nájezd proměnit nedovolil.

V závěru utkání ještě Technika hrála s šesti hráči proti čtyřem, ale i přes velký tlak a několik šancí nedokázali hráči hájící brněnské barvy Hromadu překonat. Technika pak po dlouhé šňůře vítězných zápasů prohrává a v tomto utkání nezískala ani bod.

Vlastimil Odehnal (Technika): Každá série jednou končí. Utkání pro nás začalo špatně, celá první třetina nebyla vůbec dobrá, bylo v ní málo pohybu a hodně nás podržel Pepa Novák. Kdyby to bylo 0:3 pro Vsetín, nikdo by se nedivil. Pak jsme se zvedli, makali, dřeli, ale neměli jsme ani kus potřebného štěstí. V přesilovkách, a zvlášť v té 5/3, nám hodně chyběl pravák Petr Štindl, který je na střídavé starty v Havlíčkově Brodě. Také je škoda neproměněného trestného střílení. Rozhodčí nám zápas neprohrál, ale výkon to nebyl dobrý, spíše z toho duelu udělal bramboračku.

Viktor Hlobil (Vsetín): Před zápasem jsme si řekli, že musíme napravit nepovedení utkání v Přerově. Šli jsme do toho s vervou, na mužstvu bylo vidět, že chce. Navíc naši bojovnost podpořil výborně chytající Petr Hromada. Myslím si, že jsme soupeře dvě třetiny přebruslovali, byli trpělivější a zodpovědnější. Díky tomu vezeme z Brna tři body.