Vsetín začal přípravu remízou s Lučencem

Kristýna Guricová, Václav Trávníček • 06.08.2008

V s e t í n – Pouze remízu si z prvního přípravného utkání proti Lučenci odnášejí vsetínští hokejisté. Svěřenci kouče Hlobila byli celý zápas aktivnější, ale kýžený rozhodující gól se jim vsítit nepodařilo. Přitom do duelu vstoupili dobře. V první části sice ještě Gazdík minul odkrytou klec, v půlce zápasu se však Daniel Tesařík nemýlil. Protože se ale Vsetínským na Tesaříkův gól už navázat nepodařilo, určila vyrovnávací branka Cresuše na 1:1 konečnou podobu výsledku.

Přípravné zápasy - přát. st 6.8.18:00
HK Lučenec
1:1(0:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Tesařík (Mikeš, Ašer) - 33. Cresuš .
VHK ROBE Vsetín: Plšek (30. Rožník) - Zavrtálek, Rajnoha, Pšeja, Šimek, Kocur (30. Sznapka), M.Blažek - Tesařík, Mikeš, Ašer - Kořístka, Gergela, Vaněk - Nesrsta, Klabačka, Gajdošík - Gazdík.
HK Lučenec: Škrečko (Kleniar) - Memerich, Peštuka, Simon, Škamla, Lešánek Milan, Gabor, Boris, Slovák, Smutný, Groma, Fabok, Kašparek, Lešánek Matej, Martinský, Přikryl, Cresuš, Sanislo.
Ve vůbec prvním přátelském utkání letošní sezóny hostili hráči Vsetína soupeře ze slovenského Lučence. Již v úvodních vteřinách zápasu si hráči domácího celku dokázali vytvořit celkem slušný tlak, ze kterého vzešla také první střela na bránu: ránou od kruhů se prezentoval Martin Kořistka. Ke konci 2. minuty začal hlavní sudí nadělovat první tresty a na ledě se tak chvíli hrálo dokonce ve čtyřech proti třem. K pěkné akci se dostali domácí Zavrtálek s Mikešem, druhý jmenovaný však nedokázal puk, přihrávaný od modré čáry, mezi kruhy vhodně zpracovat.

O chvíli později však dostali slovo také hráči Lučence. Ten však zůstal pozorný a skóre utkání se tak neměnilo. I přes to, že měli Vsetínští v první třetině více ze hry, hosté ze Slovenska předvedli několik brankou zavánějících situací: svůj um demonstroval přihlížejícím divákům například Memerich, který se nejprve šikovně protáhl vsetínskou obranou, aby následně donutil domácího brankáře k parádnímu zákroku. Do konce první části si domácí zahráli v 16. minutě ještě jednou v početní převaze, obrovskou šanci však spálil Daniel Gajdošík, jenž se před brankou dostal k odraženému puku, ten však nešikovně poskakoval a domácímu útočníkovi se tak nepodařilo uklidit touš do odkryté klece.

Do druhé části vstoupili domácí hokejisté s vervou, slibné šance si dokázali vytvořit třeba Ašer či Rajnoha a vsetínský tlak spojený s obléhaním Škrečkovi svatyně vrcholil na konci 26. minuty, kdy Gergela nejprve předvedl pěknou práci za brankou, spojenou s výpadem proti slovenskému brankáři. Poté, v čase 26:29, po kombinaci Ašera s Mikešem, doputovala černá guma až k Danielu Tesaříkovi, který neomylně zavěsil k levé tyči Škrečkovy klece(1:0). Žlutozelení ani po gólu nepolevili ve své aktivitě a dále svírali Lučenec v obranném pásmu, až si vykoledovali další přesilovku. Tu zužitkovat nedokázali, střed zápasu však využili Valaši k prostřídání brankářů, Plška nahradil v brance Rožník.

Hosté z Lučence však nové tváři v brance nepřichystali příliš pěkné přivítání. V čase 32:30 trefil nejprve hostující Cresuš tyč, aby následně, z vůbec první střely hostí na branku ve druhé části, protlačil z nulového úhlu puk za Rožníka a srovnal tím stav utkání na konečných 1:1. Ani vstřelená branka však obraz hry příliš nezměnila: Vsetínští bušili do zatažené obrany hostů, leč marně... Kromě nedůrazu v zakončení však dopláceli domácí na nesehranost, když jejich akce často končili ne úplně přesnou příhrou.

Závěrečná třetina začala stejně, jako probíhala ta předchozí: ofenzivní aktivitou domácích. Tu však hned po dvou minutách hry narušila série vyloučení, hlavní sudí totiž nadělil ve třetí třetině celkem 9 dvouminutových trestů. Chvílemi se tak i hráči Lučence, zejména díky přesilovým hrám, dostávali ke slovu, domácí Rožník si však s jejich šancemi poradil. Velké množství vyloučení však hru kouskovalo a na ledě se strhla také drobná šarvátka, která vyvrcholila jak jinak než dalším vykázáním hráčů za katr.

V 53. minutě zahrozil za domácí Michal Blažek, jenž se dostal k dorážce z úhlu, kterou gólman Lučence vyrazil jen hřbetem své lapačky. Do konce utkání dostali domácí borci ještě šanci zahrát si 16 vteřin v 5 proti 3, využít se jim ji však nepodařilo a poslední nadějnou šanci si vypracovali Gazdík s Gajdošíkem, kteří si před brankou vyměnili puk, avšak k zakončení se už ani v přesile 2 na 1 nedostali a utkání tak skončilo smírným stavem 1:1.

Před slušně zaplněným publikem si tak Vsetínští odbyli svou premiéru před domácím obecenstvem. Další utkání čeká zelenožluté 12.8., kdy se v dalším přípravném utkání Na Lapači postaví proti svému budoucímu soupeři z 2. ligy, Přerovu.