Vsetín zradila koncovka a podlehl Liberci

Aleš Koňařík • 08.12.2002

V s e t í n – Jediný gól vsetínského střelce Hudlera Vsetínu k bodům nepomohl, po špatném výkonu jej Liberec přehrál 3:1. V brance se poprvé v sezóně představil druhý brankář Lukáš Plšek, Biegl se totiž zranil při rozbruslení. Letošní premiéra vsetínskému mladíkovi nevyšla, hned v páté minutě jej lehkou ranou překonal obránce Moravec.

- 30.kolo ne 8.12.17:00
Bílí Tygři Liberec
1:3
Branky a nahrávky: 32.Hudler (Kucharczyk, Horáček) - 5.Moravec, 20.Kašpařík (Novák), 60.Hájek (Straka, Kropáč). Rozhodčí: Vokurka - Rittich, Guth Vyloučení: 3:6, navíc Krstev 10 OT Využití: 0:1 Diváci: 3640
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Frolo, Luža, Kuboš, Horáček, Jaškin, Polák, Ptáček, Němec - Demel, Vak, Vampola - Stantien, Hudler, Kucharczyk - Streit, Ambruz, Kotásek - Valko, Korotvička.
Bílí Tygři Liberec: Falta - Krstev, Hanzlík, Čakajík, Kočí, Moravec, Gregořek, Holub, Pospíšil - Hájek, Straka, Kropáč - Kábrt, Kašpařík, Novák - Kudrna, Plodek, Rozsíval - Vála, Moskal, Jankových.
Ani třeskutý mráz panující na stadionu Na Lapači nemohl zmrazit vsetínské hráče více než zranění Radovana Biegla během rozbruslení. Do branky musel chtě nechtě junior Lukáš Plšek a nervozita byla na mladém brankáři patrná. S bravurou sice zasáhl proti střele Straky ze dvou metrů, pak mu ovšem mezi betony proklouzla slabá střela obránce Moravce.

Vsetín si nevěděl rady s důraznou hrou soupeře v obranném pásmu, kombinace se nedařily a koncovka byla zoufale nepřesná. V dobrých pozic pálili vedle Polák či Demel, štěstí chybělo i chytrému pokusu Hudlera v přesilovce. Jeho bekhend z ostrého úhlu lízl tyčku Faltovy branky.

Liberci se vinou nepřesností v rozehrávce málokdy dařilo ohrožovat vsetínskou branku, Plšek od inkasovaného gólu prakticky neměl práci. Jenomže přesto hosté v závěru vytěžil s ojedinělé akce druhý gól. Spolupráce ex-sparťanů Nováka s Kašpaříkem poslala Liberec do dvoubrankového vedení.

Nic jiného než zrychlit hru a přidat na důrazu už domácím nezbývalo, této jednoduché taktiky se především ve druhé části drželi velmi zodpovědně. Sílící převaha však dlouho nepřinášela nic než zamřené šance, jindy pověstný tah Vsetína na branku se rozmělňoval v chybách a na ostří liberecké obrany. Bílí Tygři se ovšem na defenzívu soustředili téměř výhradně a ve druhé třetině pouze dvakrát vážněji ohrozili vsetínskou branku.

Liberecký gólman Falta držel čistý štít do 33.minuty, osamocen však proti dvojici Hudler – Kucharczyk neměl mnoho šancí. Vyrovnání měl na holi ve vlastním oslabení Demel, střela i následná dorážka však skončila jen ve Faltově výstroji.

Střelecké trápení domácího týmu pokračovalo i po přestávce, soupeř si těsné vedení s velkou obětavostí při bránění hlídal. Vsetín se neprosadil ani při vyloučení Krsteva, kdy Jaškin promáchl před odkrytou brankou a Demel ranou z křídla trefil opět jen boční síť. Když byl za vražení na hrazení vyloučen zlý muž zápasu Krstev, naskytla se Vsetínu poslední šance ke zvratu. Jenže poslední početní výhoda byla jen odrazem utrápené vsetínské hry a kromě střely Luži nic nepřinesla.

Zbytečné vyloučení Stantiena v závěru nepustilo vsetínské hráče ani k plánované power-play, Bílí Tygři si své nečekané vítězství pojistili ještě gólem Hájka.

Jan Neliba (Vsetín): "Přestože jsme hráče nabádali ke zvýšené bojovnosti, zvláště když kvůli zranění zad nemohl nastoupit brankář Biegl, dopadlo to zcela opačně. Nabídli jsme soupeři vedení, které jsme i přes nespočet šancí v prostřední části hry nedokázali smazat. V závěru už to byla z naší strany křeč."

Karel Dvořák (Liberec): "Z utkání jsme měli obavy, neboť Vsetín doma často neprohrává. Vyšla nám úvodní třetina, kdy jsme domácí nepustili do tlaku a naopak získali dvoubrankové vedení. V prostřední části jsme po chybách dostali jen jeden gól a v závěru si už těsné vedení pohlídali. Pochvalu zaslouží celý tým, který příkladně bojoval."