Vsetínská juniorka opět vítězí, Litomyšl přestřílela o tři góly

Anna Pavlína Sedláčková • 03.11.2019

Pro vsetínskou juniorku nebyl zápas s Litomyšlí příliš velkým oříškem. Již v první třetině se Valachům podařilo dostat do dvougólového vedení. Na začátku druhé třetiny přidali Vsetínští na své konto další tři góly. Litomyšli se ale přece jen podařilo v téže třetině vstřelit gól. Ve třetí části hosté zasadili ještě dva góly za Tkadlecova záda, Valachy se jim však dohnat nepodařilo, neboť ti do konce zápasu vstřelili ještě jeden gól. Tři branky si v tomto utkání připsal Adam Hilšer, pro kterého je to druhý hattrick během 10ti dnů.

Extraliga juniorů - 16.kolo ne 3.11.12:00
HC Litomyšl
6:3(2:0, 3:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Hilšer (Vrána, Vašenka), 19. Hilšer (Klímek, Pernický), 25. Klímek (Vavřík, Hrnčíř), 30. Zeman (Babeliak), 36. Babeliak (Klímek, Zeman), 57. Hilšer (Riedl, Mikulík) – 33. Jakubec (Bláha, Lichtag), 45. Dostál (Adámek), 53. Voříšek (Lichtag, Adámek). Rozhodčí: Čech – Šimčík, Bubela. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 134. Střely na branku: 56:39. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3, 6:3.

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Holáň, Zeman, Liss, Mikulík, Pernický, Riedl, Kunst – Vašenka, Pospíšil, Vrána, Vavřík, Hrnčíř, Babeliak, Hilšer, Klímek (C), Frimel (A).
HC Litomyšl: Kraus – Drbal, Lipenský, Fila, Myška, Novotný, Bláha (A) – Hricuš, Adámek, Voříšek (C), Dostál, Sajdl, Edl, Háněl, Jakubec (A), Lichtag.

Skóre bylo otevřeno již ve 2. minutě, kdy z brankoviště nahrál do levého kruhu Jan Vašenka Adamu Hilšerovi, který uviděl díru v bráně a vystřelil. To Valachům dodalo na jistotě a i nadále se drželi před litomyšlskou bránou, kde měli několik šancí. V 10. minutě to byl Vavřík, kterému se podařilo jet samotnému na bránu s obránci za zády, po něm se o gól pokusil Kunst od modré, rychlý beton Krause však kotouč odrazil k mantinelu. Ale ani Litomyšl nebyla bez šance, tu dostala ve 12. minutě, kdy se dostala s kotoučem přes celé střední pásmo. Před vsetínskou bránou však hostépřekvapila obrana, která jim puk sebrala. Dvě minuty před koncem třetiny využil přesilovky Adam Hilšer, a domácí tak odcházeli do kabin s dvougólovým vedením.

Na začátku druhé třetí třetiny se ke kotouči dostala Litomyšl a vyslali na Tkadlece několik střel, ten je však všechny pochytal do lapačky. Nakonec se však prosadil vsetínský útočník Daniel Klímek střelou nad gólmanova záda. V 30. minutě se prosadil také Patrik Zeman, který využil předešlé nevyužité šance, kdy byl Kraus mimo bránu a střele zabránili obránci stojící před bránou. O čtyři minuty později se svého prvního gólu dočkala také Litomyšl, když Tadeáš Jakubec využil nepřehledné situace před Tkadlecem. Třígólový náskok Vsetína však dlouho nevydržel a za Valachy skórovala posila z dorostu Boris Babeliak. Tentýž hráč měl šanci v 39. minutě od kraje pravého kruhu, vyslaný kotouč se štěstím minul brankovou čáru.

Hosté se na začátku třetí třetiny dostali do oslabení, kterého se pokoušel Vsetín využít, to se mu ale nepodařilo. Litomyšl se však prosadila chvíli poté, co byla opět v plném počtu od pravého kruhu střelou Jana Dostála. Následně se domácí ocitli v oslabení, to ale nebylo na hře vůbec znát, neboť se stále drželi před Krausovou bránou. V jiném oslabení, v 53. minutě, došlo na další gól Litomyšle, která snížila svou ztrátu na pouhé dva góly. Autorem gólu se stal Jakub Voříšek, kterému se podařilo této přesilové hry využít střelou do pravého rohu. V 57. minutě zkompletoval svůj druhý hattrick v sezóně Adam Hilšer střelou od pravého kruhu.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Dnešní zápas byl podle mě určitě jeden z našich lepších zápasů. I to, že jsme nastoupili zatím v nejširším kádru, v jakém jsme letos mohli. V sedmnácti hráčích jsme ještě letos nehráli, takže to bylo znát i na ledě. Měli jsme kompletní tři útoky, v obraně nám sice ještě něco chybí, ale myslím, že první dvě třetiny jsme měli hru ve svých rukou. Ve třetí se to zase zvrtlo, přišlo nějaké vyloučení a kluci už pod vidinou, že to je o více branek, tak trošičku polevili, ale závěr jsme si pohlídali a dneska jsme přesvědčivě vyhráli.

Petr Pešina (HC Litomyšl): Dneska vyhrál lepší tým. Tam kde jsme my měli šanci, tak jsme většinou nedali. Chyběli nám čtyři hráči základní sestavy, ale na to se nechci vymlouvat. Soupeř byl dneska jasně lepší.