Vsetínští junioři nestačili na Přerov, na první příčku se nedostali

Anna Pavlína Sedláčková, Helena Hegeďová • 08.12.2019

V první třetině se hra často zastavovala, ale v útoku byl více viděn Vsetín. Nakonec to však byl Přerov, kdo se prosadil jako první. Ve druhé třetině Přerov sice navýšil, ale chvíli nato Vsetín jejich náskok snížil. První polovina poslední periody byla vyrovnaná, v 50. minutě se Zubrům podařilo navýšit a přesně minutu před koncem se prosadili do prázdné brány.

Extraliga juniorů - 24.kolo ne 8.12.12:00
HC ZUBR Přerov
1:4(0:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 36. Kožený (Holba, Frimel) – 18. Hradil (Borot), 32. Zmeškal, 51. Mynář (Šimanský), 59. Zmeškal (Borot). Rozhodčí: Vaněk – Hübl, Poláček. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 112. Střely na branku: 33:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Pernický, Zeman, Holáň, Kožený, Kunst – Vašenka, Hilšer, Holba, Zemánek, Babeliak, Novosad, Klímek, Jurek, Vavřík, Frimel.
HC ZUBR Přerov: Postava – Gréč, Dřímal, Takáč, Moučka, Šabršula – Kolařík, Zmeškal, Šimanský, Kleniar, Fencl, Vohrabal, Kuba, Hradil, Dvořáček, Borot, Mynář.

Aktivněji do utkání vstoupili Vsetínští a hostující celek se do první větší šance dostal až ve čtvrté minutě zápasu. Následně se ale také oni usadili v útoku a na pozoru se musel mít vsetínský gólman Málek. V první třetině se hra často přerušovala, puk se dostával z jedné strany na druhou a vyložených příležitostí k otevření skóre bylo málo. Až v 18. minutě usedl na trestnou lavici domácí obránce Kožený a Zubři tuto přesilovou hru po jedenácti sekundách hry využili. K levé tyči se trefil Adam Hradil. Přerov tato branka do posledních minut úvodního dějství sice nabudila, na začátku druhé dvacetiminutovky se však ocitli v oslabení tři proti pěti. Tuto nevýhodu ustáli a při dalším vyloučení ve vlastních řadách se dokonce dokázali prosadit. Na trestné lavici seděl Dřímal, když domácí tlačili na přerovskou čtveřici a gólman Postava od své brány vyhodil. Tento puk dobruslil Lukáš Zmeškal, jenž z brejku také nakonec skóroval.

Na tento gól po čtyřech minutách zareagoval vsetínský obránce Martin Kožený, který tak snížil náskok soupeře. Valaši se ve třetí třetině snažili vyrovnat, ale gól padl naopak na druhé straně. Po přihrávce Davida Šimanského do mezikruží se prosadil Petr Mynář. Stejně jako na začátku třetí části hry, tak i v její polovině se hrálo ve čtyřech. Ani v jednom případě hra mnoho šancí nenabídla. Poslední minuty zápasu však patřily Vsetínu, který se snažil smazat dvoubrankové manko a dostat zápas alespoň do prodloužení. Po Klímkově nadějné střele sáhli Vsacané po hře bez brankáře, čehož minutu před koncem zápasu využil přerovský Lukáš Zmeškal, jenž namířil kotouč do prázdné brány. Zubři tak v utkání zvítězili poměrem 4:1.

Juraj Jurik (VHK ROBE Vsetín): Dnešní utkání, i když to tak nevypadá, bylo hodně vyrovnané. Rozhodovaly maličkosti. Když se ten zápas lámal a měli jsme si pomoct v přesilových hrách, tak nám to dneska nešlo. Na obětavý výkon Přerova to dneska bohužel nestačilo.

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): Dnešní zápas jsme zvládli velice dobře, hlavně v defenzivní činnosti. Zvedli se nám věci, na kterých jsme pracovali, jako blokování střel a předbrankový prostor, a díky dobrému kolektivu jsme zápas vyhráli.