Vsetínští junioři opět za tři body

Ondřej Konvičný • 09.10.2011

Po vysokém vítězství 5:9, které vsetínští vyválčili na ledě týmu MHC Warrior Brno, hostili tentokrát na domácím ledě celek HC Zubr Přerov. Domácí vstoupili do zápasu dobře, když v 7. minutě využil početní výhodu Josef Daněk, a minutu po něm se prosadil taky Kývala. Ve druhé třetině se hostujícímu Přerovu podařilo snížit na rozdíl jedné branky a do třetí části se tak vstupovalo za stavu 3:2, a diváci se mohli těšit na nervy-drásající koncovku utkání.

Liga juniorů, skupina Východ - 8.kolo ne 9.10.11:00
HC ZUBR Přerov
5:3(2:0, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Daněk (Valentík, Kubo), 9. Kývala, 33. Báchor (Kývala), 54. Shunkov (Kývala), 60. Vítek (Kubo, Daněk) - 26. Kocan (Drábek), 37. Chovanec (Malínek, Gazda), 51. Málek. Rozhodčí: Libiger - Goňa, Smilek. Vyloučení: 5:10 navíc Vaněk (PRE) a Klimecký (PRE) 10 min. OT . Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 5:3.
VHK ROBE Vsetín: Michálek - Studený, Manastyrli, Daněk, Kubo, Zbranek, Medvedev, Shunkov, Vítek, Koutník, Tyralík, Kývala, Štrbík, Báchor, Boháčik, Tobola, Valentík.
HC ZUBR Přerov: Vrazala - Vávra, Sklenář, Maršálek, Málek, Drábek, Malínek, Vaněk, Klimecký, Řezáč, Kostiha, Hlídek, Halla, Adámek, Šťastný, Gazda, Javora, Kocan, Bosák, Vodák, Chovanec.

Domácí vstoupili do zápasu aktivně, a od začátku zápasu dělali svými průniky a narážečkami přerovským obráncům problémy. Ti si s bráněním agilních vsetínských hráčů nevěděli rady, a tak si i Drábek v 6. minutě pomohl vysokou holí. V následné přesilovce zamkli domácí přerovskou bránící čtyřku, která stačila odolávat jen do chvíle, kdy Kubo posunul Valentíkovi, ten přihrával Daňkovi, který nedal hostujícímu brankáři Vrzalovi šanci.

Přerovští se nepoučili, a za další vysokou hůl šel na dvě minuty sedět Adámek. Po minutě přesilovky přebral ve vlastním obraném pásmu puk Kývala, projel kolem tří přerovských statistů a střelou pod břevno upravil skóre zápasu na 2:0. Po těchto gólech domácí ještě přidali na aktivitě, a v průběhu třetiny si vytvořili další šance. V 17. minutě na Daňka zívala půlka prázdné klece, do které ale neuvěřitelně stihl natáhnout svoji vyrážečku Vrzala, a ponechal tak svému týmu naděje do dalšího průběhu zápasu.

Do druhé třetiny vstoupili znovu aktivněji domácí, ale ve 24. to s aktivitou přehnal Kubo a dostal tak 2 minuty za hákování. Na konci přerovské přesilovky střílel Drábek od modré, jeho střelu Michálek vyrazil, ale na následnou Kocanovou dorážku už nárok neměl. Domácí se po tomto gólu nesložili, naopak pokračovali ve své aktivní hře a po tom, co své šance na druhé straně promarnili jak Maršálek, tak Řezáč, který minul odkrytou bránu, dokázal signalizovanou výhodu proměnit ve zlato Stanislav Báchor, který prostřelil Vrzalu.

Přerovští však dokázali opět snížit, když Malínek přihrával přes brankoviště, kde se jako blesk z čistého nebe objevil Chovanec a uklidil kotouč k pravé Michálkově tyči. Po tomto gólu jakoby přerovským narostly křídla, Řezáčova střela překonala Michálka, mezi 3 tyče však nezamířila. Následně si faulem pomohl domácí Tyralík a hosté se v následné přesilovce mohli radovat z vyrovnání, ale sudí jim gól pro postavení útočícího hráče v brankovišti neuznal. Navzdory tomu, že vsetínští byli i v druhé části lepším týmem, podařilo se hostům snížit, a třetí část tak slibovala zajímavé rozuzlení tohoto střetnutí.

Na jejím začátku se do šancí dostávali jak domácí, tak hosté, ale nikomu se nepodařilo překonat soupeřova gólmana. Ve 45. minutě odmítl skórovat domácí Koutník, když mu po samostatném průniku přihrával před bránu Shunkov. Poté se dostal do úniku i přerovský Málek, toho ale stačil zastavit dobře se vracející Kubo. I v dalších minutách se hrálo nahoru-dolů, a když se v 50. minutě dostal po Hlídkově pasu do dalšího úniku Málek, nezbývalo Zbrankovi nic, než ho zahákovat a rozhodčí nekompromisně zkřížil ruce nad hlavou. Samostatný nájezd Málek zakončil střelou mezi Michálkovy betony a najednou byl stav zápasu vyrovnaný.

Z vyrovnání se však hosté neradovali příliš dlouho, v 53. minutě šel za hákování sedět Vávra, a když už se zdálo, že domácí přesilovku nezužitkují, zorientoval se nejlépe ve skrumáži před Vrzalem Shunkov a zasunul puk pod bezmocného přerovského brankáře. Samotný závěr zápasu hosté hrubě nezvládli, když v 59. minutě obdržel Maršálek 2 minuty za hákování + 10 minut za nesportovní chování a chvíli po něm byl vyloučen Málek za hrubost. Vsetínští tak hráli 5 proti 3 a definitivně si pojistili své vítězství, když Kubo přihrával Vítkovi a ten z první našel skulinku mezi Vrzalovými betony. Valaši tak zvládli tohle těžké utkání s lídrem tabulky, když využili 4 přesilovky, a dotáhli se tak na Přerov, který dnes doplatil na svou nedisciplinovanost.