Vstupenky online

Vstup do přípravy se vydařil, VHK zdolal prvoligový Šumperk

Kristýna Guricová • 11.08.2015

Výborný začátek přípravy na novou sezónu zaznamenali hokejisté VHK Vsetín. Na ledě prvoligového Šumperka totiž zvítězili nečekaně vysoko 5:1. Valaši přitom nechali doma většinu zkušených hráčů a příležitost k vyniknutí tak dostaly nové tváře a hráči na zkoušku. A činili se, hned čtyři z pěti branek totiž obstarali útočníci, kteří jsou na Vsetíně nováčky. Druhý přípravný duel čeká VHK ve čtvrtek na ledě Opavy.

Příprava - přát. út 11.8.18:00
Draci Pars Šumperk
VHK ROBE Vsetín
1:5(0:0, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. Haas (Sedlák, Vrdlovec) – 23. Finsterle (Žák), 28. Dvořák (Kubo, Vávra), 35. Vávra (Kubo, Řezáč), 57. Ambruz (Podešva, Hryciow), 58. Jurík (Daněk, Řezáč). Rozhodčí: Přikryl - Kubíček, Markovský. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 520. Střely na branku: 35:21. Průběh utkání: 1:0, 1:5.
Draci Pars Šumperk: Novák – Skopal, Zítka, Brunec, Vachutka, Drtil, Haas, Langr, Rusina, Fusek, Buhaj, Plášek, Gewiese, Bažant, Prokop, Milfait, Půlpán, Vrdlovec, Sedlák, Vaculín, Haloda, Zahradníček.
VHK ROBE Vsetín: Hromada – Žák, Hryciow, Báchor, Řezáč, Žabčík, Štědrý - Zúbek, Ondráček, Kolařík - Kubo, Dvořák, Vávra - Vítek, Podešva, Ambruz - Finsterle, Daněk, Jurík.

Teprve druhý přípravný zápas čekal v úterní podvečer na šumperské hokejisty, po domácí premiéře s Horáckou Slavii Třebíč, se družina Radka Kučery a Libora Pivka chystala na zápolení s o ligu níže postaveným sokem. Na severní Moravu totiž dorazil šestinásobný mistr tuzemské extraligy a veleúspěšný celek z přelomu tisíciletí VHK Vsetín. Pro Valachy šlo o vůbec první střetnutí, a tak toužil protivník draků vyzkoušet co nejvíce nových jmen.

Přestože zelenožlutí narukovali k zahajovacímu duelu letní přípravy, vůbec se soupeře z podhůří Jeseníků nezalekli. Aktivní hra směrem dopředu ale na počátku zahajovací periody pouze provětrala výstroje gólmanů na obou stranách barikády. Již ve druhé minutě hry zamířil za vrátka trestné lavice hostující Michal Štědrý, jenže domácí posádka výhody přesilové hry nezužitkovala. Avšak neslavili ani Vsetínští, i přes velmi dobrou ránu z dálky, jež prověřil šumperského gólmana Jan Podešva.

Další hokejista v zeleném trikotu musel odpykat dvě minuty trestu v závěru prvních dvaceti minut, po odchodu Davida Juríka za katr ovšem Šumperští znovu jistého Hromadu nepřekonali. Necelé půl minuty před první sirénou ještě stačil k pořádné pumelici od modré čáry napřáhnout hokejku domácí odchovanec a obránce Tomáš Drtil, také jeho pokus vytěsnil brankář valašského mančaftu mimo tři tyče. Do kabin kádry odcházely za bezbrankového stavu 0:0.

Pro fanoušky daleko větší podívanou nastolilo až prostřední dějství. Kromě faktu, že obě strany přitvrdily, začaly padat i branky. Taktéž do obou sítí. Nejdříve publikum tleskalo drakům ve žlutých převlecích, Kučerova parta už dokázala proměnit přesilovou hru a po zasunutí puku Markem Haasem do poloviny od kryté svatyně Salith vedl, psala se 22. minuta – 1:0. Vsetín však čekal s odpovědí jen něco málo přes minutu hracího času. Někdejší drak Lukáš Finsterle zůstal uvolněný sám před Čeňkem Novákem a bekhendem luxusně zavěsil – 1:1.

Valaši nezaspali a po bleskurychlém vyrovnání činili vše pro to, aby záhy dostali šanci uniknout do vedení. Při hře pěti proti pěti a ve 28. minutě poslal kus černé gumy do horní části šumperské klece Petr Dvořák, jenž dostrčil do brány původní pokus Tomáše Vávry – 1:2. Ve druhé polovině druhé třetiny hokej zůstal svižný, výsledkem budiž třetí trefa Valachů. Na konci 35. minuty zavěsil touš za pozdě reagujícího Nováka Tomáš Vávra, kterému přistrčil puk na hokejku Martin Kubo – 1:3. Za stejného stavu skončila druhá třetina.

Vsetín pozorně dbal na defenzívu i v průběhu třetího dějství, dračí bojovníci jen těžko hledali skuliny k brance Petra Hromady, pakliže zrovna neměli k dobru početní výhodu. Hned v úvodní minutě závěrečné části pykal Jakub Řezáč, ale jeho faul zůstal nepotrestán gólem. Za běhu 46. minuty dobře zkusil překonat domácího ochránce svatyně Ambruz, těsně minul. Chuť si Martin Ambruz spravil až v 57. minutě, když jemnou tečí nasměroval pryž za Novákova záda – 1:4.

Tím ale vsetínské představení na severní Moravě neskončilo. Pátým pukem nepotěšil domácí fanoušky David Jurík, který vyškolil dračího brankáře podobně jako o mžik dříve Ambruz – 1:5. Další góly již nepadly a Vsetín zvítězil v základní hrací době poměrně jasným výsledkem. V nájezdech po skončení utkání lépe vystoupili domácí draci.

Ohlasy k utkání

Libor Pivko (Salith Šumperk): „Zápas jsme nezačali špatně, kluci měli pár dobrých šancí, ze kterých mohl padnout gól. Chleba se lámal ve druhé třetině, kdy jsme sice vedli, ale soupeře náš tým vlastními chybami dostal do hry. Přišly tři obrovské hrubky, což se v normální mistrovském zápasem v žádném případě nemůže stát. Přesilovek pár bylo, ale pořád je na čem pracovat. Tým se skládá a pořád testujeme spoustu mladých kluků. O příchodů dalších jmen se fanoušci samozřejmě zavčas dozvědí."

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): „Věděli jsme, že v Šumperku se velmi těžce hraje, už po zkušenostech z druhé hokejové ligy z dřívějších let. Draci určitě měli v utkání své šance, ale výborně nás podržel brankář Petr Hromada. My navíc byli velice efektivní v zakončení, šance jsme dokázali zužitkovat. Přestože přišlo z naší strany hodně vyloučení, kluci stále hráli pozorně dozadu. Velké závěry ovšem z dnešního střetnutí dělat nemůžeme, je občas v přípravě pravidlem, že tým z nižší soutěže pořaží mančafty z vyšší ligy."