Výborně! Valaši vezou z Havířova tři body, Málek se trefil přes celé hřiště

Redakce • 20.10.2021

Středeční utkání v Havířově zvládli hokejisté VHK ROBE Vsetín na výbornou. Po vítězství 4:1 si odváží plný počet bodů. K triumfu Valachy nasměroval v první třetině Miroslav Indrák, a přestože domácí po Dostálkově trefě srovnali, dál už stříleli góly jen hosté. Vedení jim nejprve vrátil Jan Berger a pojistku následně přidal druhým gólem v utkání Indrák. Jednoznačnou výhru pečetil střelou do prázdné brány gólman Jakub Málek.

CHANCE LIGA - 13.kolo st 20.10.17:30
1:4(1:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 13. Dostálek (Korím) – 7. M. Indrák (A. Zeman, R. Vlach), 27. Berger (Hořanský, Gago), 41. M. Indrák (Rob), 59. Málek. Rozhodčí: Ondráček, Pilný – Hanzlík, Gančarčík. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 908. Střely na branku: 30:22 (12:7, 11:7, 7:8). Zblokované střely: 13:9. Vhazování: 32:20. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:4.

AZ Havířov: Štipčák – M. Hlaváč, Chroboček, Mrowiec, Valenta, T. Pastor, Korím, Groch – L. Bednář, Pechanec, J. Doktor (A) – Š. Kratochvil, Hudeček (A), Dostálek – Maruna (C), Paś, Severa – M. Hrubec, Stuchlík, Mrva.
VHK ROBE Vsetín: Málek – Jerofejevs, Buchta, Smetana, Ondračka, Štach (A), Hryciow, J. Jenáček – Rob, Jonák (C), M. Indrák – A. Zeman, R. Vlach, D. Březina – Klímek, Kucharczyk (A), R. Půček – Gago, Berger, Hořanský.

Začátek zápasu byl opatrný z obou stran, první šance přišly až v 7. minutě, když hrál Vsetín přesilovku. Do brejku totiž ujel Mrva, byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. K tomu se rozjel Doktor, jehož střelu vyrazil Málek lapačkou.

Potvrdilo se pravidlo nedáš-dostaneš, protože neuplynulo ani dvacet vteřin a Valaši svou početní převahu přetavili v gól. Rychlý protiútok po ose Buchta-Zeman-Indrák zakončil Miroslav Indrák střelou k tyči do protipohybu brankáře Štipčáka.

V 10. minutě Kratochvil našel najetého Dostálka, jehož pokus z první Málek udržel ve výstroji. Tlak AZetu pokračoval, ale gólman Vsetína držel své spoluhráče nad vodou. Tedy do konce 13. minuty, kdy jej z levého kruhu prostřelil Vlastimil Dostálek a vyrovnal. V 18. minutě měl velkou možnost Vsetín, když Hořanský naslepo nahrával k levé tyči Štipčákovy branky, kde byl Berger, jenž ale přihrávku nečekal a poslal puk do boční sítě. Proto po první části platilo skóre 1:1.

Začátek druhé třetiny byl, podobně jako v první části, opatrný. Ale ve 24. minutě měl Vsetín hned dvě velké šance. Nejprve Březina z mezikruží orazítkoval levou tyč Štipčákovy branky, následovala dorážka, po které puk prolétl brankovištěm AZetu. Ve 27. minutě už se hosté radovali, protože se po sérii nepřesností dostal Vsetín ke kombinaci na ose Gago - Hořanský a zakončující Jan Berger, jenž ranou z první prostřelil Štipčáka.

O tři minuty mohl navýšit vedení žluto-zelených Půček, jenž najel do útočného pásma a vypálil, puk se od Štipčákova ramene odrazil do horní tyče a pak za branku. Pět minut před koncem druhé dvacetiminutovky byl potrestán hostující kapitán Jonák trestem na 2+2 minuty za vysokou hůl, Havířov kromě velké šance Kratochvila, nijak nebezpečně Málka neohrozil a tato možnost zůstala nevyužita. Po dvou třetinách proto vedl Vsetín 1:2.

Od začátku třetí třetiny uplynulo jen dvacetdevět vteřin, když se trefil hostující Miroslav Indrák, který bleskově najel do útočného pásma a prostřelil Štipčákovy betony.

Dvě a půl minuty před koncem se vhazovalo v útočném pásmu Havířova, domácí trenér Režnar si vzal oddechový čas a následně se mužstvo v černých dresech pokusilo o vyrovnání při hře bez brankáře. Jenže risk AZetu nevyšel, protože přes celé hřiště poslal puk do odkryté branky sám gólman Vsetína Jakub Málek, jenž svůj úspěch náležitě oslavil. AZ tak prohrál 1:4.

Autor reportáže: Petr Miklas

Pavel Zdráhal (AZ Heimstaden Havířov): První třetina byla z naší strany slušná, stejně to zhodnotil i trenér hostů. Shoduju se v tom, že jsme nedali góly. Od druhé třetiny jsme opět začali hrát hokej, jaký jsme tady předváděli předtím. Mysleli jsme, že po zápase s Jihlavou už najedeme na trošku jinou vlnu, tou první třetinou jsme to i potvrzovali, ale bohužel jsme se dokázali prosadit gólově jen jednou. Ve druhé třetině to bylo z naší strany špatné, 4minutová přesilovka absolutně bez ničeho. Samozřejmě do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme zápas vyrovnat, jít do prodloužení nebo zápas vyhrát. První střídání a přišel gól na 3:1 a Vsetín nás přehrával. Mohli jsme bojovat jak jsme chtěli, ale na vítězství to zkrátka nestačilo.

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín): Pro mě osobně to byl velmi těžký zápas. První třetinu jsme hráli úplně zle, neplnili jsme nic z toho, co jsme si před zápasem řekli. Hráči se vymlouvali, že je špatný led, ale ty stejné podmínky měli i domácí a první třetinu měli určitě více ze hry. Ve druhé třetině se to podle mě lámalo, hlavně tou 4minutovou přesilovou hrou domácích, kde jsme to ubránili. Málek podržel a spolu s obránci to výborně ubránili. Třetí třetinu jsme hráli o něco lépe, ale zápas byl celý velice "rozháraný", ale body jsou důležitější. Brankář nás dnes podržel a navíc ukázal obráncům a útočníkům jak se dávají góly.