Výborně! Vsetín veze ze Šumperku dva body

Jaroslav Svoboda, Václav Trávníček • 21.01.2009

Š u m p e r k - Vsetínští hokejisté odčinili nedělní porážku od Opavy. Na ledě první Šumperka dnes brali dva body za výhru v prodloužení, kterou jim přesnou střelou zajistil útočník Josef Mikeš. Svěřenci kouče Hlobila přitom museli dvakrát dorovnávat skóre. Nejprve v třicáté minutě srovnal Knebl na 1:1, deset minut před koncem pak Tesařík vymazal vedení Šumperku 2:1. Za podpory brankáře Plška, který zneškodnil několik tutových šancí, tak Valaši dokráčeli do prodloužení. V tom rozhodl o dvou bodech pro Vsetín právě Mikeš. Zajímavostí je, že Kneblova branka byla už jeho čtvrtá ve čtyřech zápasech za sebou. Utkání také přihlížel jako Plškův náhradník dorostenec Patrik Nechvátal, jenž do Šumperku odcestoval místo obvyklé dvojky Marka Rožníka.

- NČ st 21.1.18:00
Draci Pars Šumperk
2:3p(0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Novosad. (Duba, Sedlák), 32. Ambruz (Vymazal, Osina) - 30. Knebl (Podešva, Ašer), 50. Tesařík (Vaněk, Jurík) , 61. Mikeš (Tesařík). Rozhodčí: Dědek - Humpolíček, Pospíšil. Vyloučení: 4:8, navíc Hrňa a Mikeš (oba VSE) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1100. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Draci Pars Šumperk: Daneček, Maláč - Vrtík, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček, Novotný, Zacpálek - Rozum, Vymazal, Drábek - Ambruz, Čížek, Brunec - Novosad, Duba, Stejskal - Přikryl, Fischer, Žálčík.
VHK ROBE Vsetín: Plšek - Šimek, Knebl, Haschka, Pšeja, Zavrtálek, Rajnoha - Mikeš, Štraub, Tesařík, Jurík, Vaněk, Ašer, Gajdošík, Podešva, Hrňa.
Valaši drží basu. Zatímco Bobři včera prohráli ve Žďáru, Vsetín vyhrál v prodloužení na ledě aktuálního lídra ligy ze Šumperka a zamezil tak Drakům, aby se ještě více bodově trhli svým soupeřům. Nic na výsledku nemění ani skutečnost, že domácí byli téměř po celé utkání lepším mužstvem.

Šumperk za to vzal hned od začátku a pomohla mu i přesilovky při Pšejově vyloučení. Vteřinu po naplnění druhé minuty zápasu napřáhl na modré Ján Vrtík a i když měl Plšek zakrytý výhled, jeho beton vyrazil kotouč do bezpečí. V úvodu čtvrté minuty se u tyčky sešlo mladé šumperské duo Přikryl - Fischer a mezi řečí zkusili oba mladí Draci dotlačit kotouč za Plška. Ten znovu naznačil, že šumperský led je jeho milovanou domovinou. První vážnější šance musel řešit i domácí Daneček, nicméně to již běžela pátá minuta utkání a dlouho vsetínský tlak netrval. Naopak chvíli poté pálil tvrdě Sedlák. Ke konci první desetiminutovky se opět oháněl v brankovišti Plšek, všechny šance Draků s pomocí své obrany pokryl.

Další minuty se dají přirovnat ke sledování věhlasného prešovského betonu - hosté se "zakopali" před Plškem a drželi bezgólový stav. A také hru co nejvíce v bezpečných zákoutích haly. Až v 16. minutě se tak šumperští hráči dostali do větší šance, na modré napřáhl Vrtík a projíždějící Vymazal čepelí změnil směr letu kotouče - těsně vedle tyčky. V devatenácté minutě, kdy Draci hráli další přesilovku, rozhazoval přihrávky jak na povel Lukáš Duba, ovšem Ambruz a ani Holík ve svých obrovských šancích neuspěli. Plšek v těchto chvílích čaroval a zářil a poblázněný kotel hostů mu to dal velmi hlasitě najevo.

Začátek druhé třetiny měl stejný obraz jako v předchozí dvacetiminutovce. Šumperk drtil hosty před branku, Plšek ale drtil pro změnu nervovou soustavu všech lidí vyznávajících žlutomodré Dračí náboženství. Ve 24. minutě potvrdil Vymazal svou rychlost, projel kolem Haschky a následně pálil nad rameno Plškovy ruky. Další šanci měl na holi mladý Přikryl, ale kotouč mu na čepel nepadl a na první branku zápasu se tak muselo i nadále čekat. Až ukázková spolupráce, kterou vyšperkoval fantastickou přihrávkou Duba, skončila vedením domácích. I Plšek byl tentokrát krátký na střelu Novosada a domácí ochozy mohly propuknout v jásot.

Ne však na dlouho. O necelou minutu později si za modrou napřáhl Marek Knebl a jeho bomba propadla nešťastně pod rukou Danečka. Hosté tak poměrně lacinou brankou srovnali a sebrali tak domácím na krátkou chvíli nadšení. Jenže tříminutová divoká přestřelka opět přinesla vedení Šumperku. Nacvičená kombinace v přesilové hře 5 na 3 zamotala hostům hlavy, kompletní šumperská skvadra pěti přihrávkami na jeden dotek kompletně rozhodila postavení bránícího tria a Ambruz mezi betony Plška z prostoru před brankovištěm srovnal. Další ránu na Plška poslal Žálčík, ovšem minul. Tři minuty před sirénou ještě chytl Plšek další ránu a poslal oba týmy do kabin za brankového vedení domácích.

To se však následně rozplynulo - i když byli Draci lepšími. Ve 42. minutě se řítil na Plška Vymazal, jenže jako z drtivé většiny domácích příležitostí i tentokrát měla pointa celé situace Plškův podpis. Nejostřejší zákrok v utkání vytasil vsetínský gólman ve 44. minutě, kdy již padal do kleku, ale na poslední chvíli vymrštil rameno i s holí proti tečované střele pomalu padající směrem do branky. Hosté se pak zakousli a snažili se ještě vydřít bod, což se jim povedlo.

Utěšenou a rychlou akci zakončil přesnou střelou Daniel Tesařík a zápas začínal prakticky od nuly. O chvíli později mohl přidat další vsetínskou branku Knebl, pak se ale hra nastěhovala do pásma hostů a odtud se již prakticky ven nepodívala. Plšek v závěru základní hrací doby několikrát čelil obrovským příležitostem, jenže hosté své těžce vydobyté vyrovnání zase odevzdat nechtěli. Ani místy drtivý tlak v posledních vteřinách Drakům k vítězné brance nepomohl.

Hostující kotel tak mohl slavit bod a snad jen těžko mohl očekávat, že za chvíli si oslaví i ten další bonusový. Obraně totiž ujelo duo Tesařík - Mikeš, bombu prvně jmenovaného vyrazil s vypětím všech sil Daneček, ovšem trestuhodně absolutně nepokrytý Mikeš propálil ještě zoufale se snažícího Danečka.