Z Litvínova s prázdnou

ČTK • 26.02.2002

LITVÍNOV 26. února (ČTK) - Hokejisté Litvínova porazili v zápase 49. kola extraligy Vsetín 4:0 a uchovali si tak šanci na vyhnutí se baráži. Velkou zásluhu na tom měl brankář Pinc, který počtvrté v sezóně udržel čisté konto. Ke třem bodům domácím pomohly i dva góly Tomáše Martince. Severočechy uklidnili dva góly v rozmezí 64 vteřin úvodní třetiny.

- 49.kolo út 26.2.17:30
HC Litvínov
4:0
7. T. Martinec (Prorok, Klíma), 8. Trávníček (Říha), 40. Filip (Kubinčák), 60. T. Martinec. Třetiny: 2:0, 1:0, 1:0. Rozhodčí: Šindler - Kareš, Kalivoda. Vyloučení: 7:5, navíc Nosek 10 min. - Frolo 10 min. Diváci: 3951.
HC Litvínov: Pinc - Kroupa, Macholda, Gýna, Ťupa, Kuntoš, M. Nosek - Kotrla, Filip, Kubinčák - Klíma, T. Martinec, Prorok - Trávníček, Říha, Gombár.
VHK ROBE Vsetín: Biegl - J. Polák, Frolo (51. Šafařík), Luža, Němec, Kuboš, Spitzer - Vampola, Vlach, Demel (55. Sochor) - Kucharčík, Hudler, Streit - Kotásek, Veselý, Valko.

Při úvodním náporu domácího celku se dvakrát vyznamenal vsetínský brankář Biegl, když ve druhé minutě chytil střelu Klímy a v šesté minutě neuspěl ani Filip. O minutu později však překvapivě skončila Martincova přihrávka v jeho síti, když se mu puk odrazil za jeho záda po teči o brusle. Rychlou druhou branku přidal Trávníček, jenž přesně zakončil sólovou akci. Hosté toho v první části mnoho neukázali a když se přece jen dostali před domácího brankáře Pince, tak jej nedokázali překonat.

Ve druhé části se toho mnoho na ledové ploše nedělo. Domácí měli stále více ze hry, ale snažili se dát puk až do prázdné branky a tak gól přišel až ve 40. minutě. Třetím přesným střelcem se stal Filip. O tom, jak neškodní byli útočníci hostí, svědčí i to, že při přesilovce pět na tři, trvající 94 vteřin domácího brankáře prakticky neohrozili. Definitivní podobu výsledku pak dal v 60. minutě Martinec a Chemici tak získali velice důležité cenné body.

Jan Vopat (Litvínov): "Věděli jsme, jak je zápas důležitý a začali jsme nervózně. Naštěstí jsme dali v úvodní třetině rychlé dva góly a pak se hra zlepšila. Rozhodla nakonec větší bojovnost. Pokusíme se získat alespoň jeden bod i v Plzni."

Zdislav Tabara (Vsetín): "Rozhodlo větší nasazení domících, neboť nám dělalo potíže rozehrávky. U všeho jsme byli pozdě. Když jsme nedali gól ani při přesilovce pět na tři, muselo utkání skončit tak, jak skončilo."