Ani napodruhé to ve Zlíně nevyšlo, Valaši Beranům těsně podlehli

Jan Tajzler • 16.02.2024

Poslední derby základní části hostilo Baťovo město. Vsetínu se povedl start do utkání, kdy soupeře výrazně zatlačil a ujal se vedení. Berani však prokázali lekci z produktivity a brzy srovnali. V bojovném duelu se nakonec klíčovým faktorem ukázali přesilové hry, ve kterých byli domácí o jednu úspěšnější než Vsacané. Další program vsetínských hokejistů pokračuje středečním domácím duelem s Frýdkem-Místkem.

CHANCE LIGA - 48.kolo pá 16.2.17:30
Berani Zlín
4:3(1:1, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 5. Werbik (Čáp), 37. M. Lang (Holík, Salonen), 43. Gago (Köhler, P. Sedláček), 57. M. Lang (Holík, Salonen) – 2. Machala (Zabusovs, Kern), 45. Klhůfek (Jonák, Rob), 48. Rob (Klhůfek). Rozhodčí: Horák, Svoboda – Belko, Malý. Vyloučení: 7:8, navíc Kojo (Vsetín) 5 min + do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5827. Střely na branku: 24:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Berani Zlín: Huf – Riedl, Salonen, Warg, Čáp, M. Novotný, Husa, Zbořil – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A) – Paukku, Holík, Novák – Salmio, Werbik, M. Lang – Z. Sedlák, Süss, Kindl.
VHK ROBE Vsetín: Romančík – Staněk, Š. Jenáček, Hryciow, Teper, Kojo, Ďurkáč, Ondračka – Jonák (A), Klhůfek, Rob (A) – R. Půček, Dědek, Hrňa (C) – Machala, Kern, Zabusovs – Š. Bláha, Kratochvil, Vaňo.

Vsetín se s domácími Berany v úvodu nemazlil a ihned si vypracoval nápor, ze kterého také vytěžil první branku utkání. Třetí útočná formace uzamkla Zlínské v obranném pásmu, ti nebyli schopni ani vyhodit puk a díky dobré práci Kerna se v přečíslení ocitli Zabusovs a zakončující Ondřej Machala, jenž po výzvě svého spoluhráče prostřelil Hufa mezi betony. Vsetín i nadále tlačil na zlínskou branku. Berani se do první útočné akce dostali až po čtyřech minutách hry, ale v čase 4:53 těžili z minima maximum. Nahození Čápa vsetínský brankář Romančík vyrazil před sebe, kde se nejlépe orientoval Nicolas Werbik a i v pádu dokázal poslat puk do sítě.

Vyrovnávací branka na obrazu hry příliš nezměnila, Vsetín byl nadále aktivnějším týmem a předváděl lepší pohyby. Komplikacemi byly fauly, ale Zlín během první třetiny ani jednu početní výhodu díky vlastnímu faulu neodehrál kompletní. Při vyrovnaném počtu hráčů se hra odehrávala převážně v obranné třetině Beranů, třetí útočná formace Vsacanů byla blízko další brance, když po výzvě Kerna pálil z levého kruhu Machala, ale tentokrát jej Huf dokázal vychytat pohotovým zákrokem ramenem. Zlínští mohli záhy opět udělit Valachům lekci z produktivity, Sedlák zpoza branky šikovně uvolnil ve slotu číhajícího Salonena, Romančíkovi ale pomohla branková konstrukce. Vsetín si na rozdíl od Zlína zahrál kompletní dvouminutovou přesilovou hru, ale ani v početní výhodě nenašel cestu k rozdílové brance.

Druhá třetina nabídla mnohem vyrovnanější bitvu, než tomu bylo v úvodním dějství. Zlín těžil především z častých vsetínských vyloučení, to první přišlo hned krátce po dokončení vsetínské zkrácené přesilové hry. Beranům se přesilovka příliš nedařila, ale jedno nešťastné vsetínské vyhození namazalo na volej z hranice levého kruhu Kindlovi, jeho prudkou ránu však zastavila pohotová lapačka připraveného Romančíka. Vsetín pak měl slibnou akci po souhře čtvrté útočné formace, kdy Kratochvil v přečíslení předložil puk Bláhovi, ovšem Huf se roztáhl ve svém brankovišti a úspěšně zasáhl.

Při vyrovnaném počtu hráčů měli Valaši v polovině základní hrací doby slibné příležitosti, nahození Staňka se snažil usměrnit Jenáček, ovšem Huf byl znovu na místě. Komplikace pro Vsetín se dostavila v čase 33:33, kdy Markus Kojo nafasoval pětiminutový trest plus osobní trest do konce utkání za napadení. Berani nakonec po necelých třech minutách dlouhou přesilovou hru využili a otočili skóre. Holík si natáhl puk na osu hřiště, jeho pokus ještě Romančík zneškodnil, ale z pravé strany dorážel Martin Lang, i když si i tentokrát vsetínský brankář ramenem na puk sáhl, ten nakonec skončil za jeho zády. Valaši už se do druhé sirény do hry nedostali, navíc krátce před koncem druhé třetiny nabídli Zlínu další početní výhodu.

Berani sice přesilovou hru na startu třetí třetiny nevyužili, ale při povedeném protiútoku se dočkali navýšení skóre. Sedláček vedl puk po levém křídle, využil toho, že vsetínská obrana propadla a přes Köhlera uvolnil na pravém kruhu Michala Gaga, jenž umístil puk pod víko vsetínské branky. Vsetín vykřesal naději v přesilové hře, v čase 44:27 zpoza branky Jonák poslal kotouč na hranu brankoviště Pavlu Klhůfkovi a ten překonal Hufa - 3:2. Návrat Valachů do zápasu pak opět řídil Klhůfek, když povedeným pasem vyzval k samostatnému úniku Luboše Roba, jenž umístil puk mezi betony Hufa - 3:3.

Vsetín mohl litovat závěru základní hrací doby, kdy Berany opět dostal do hry díky vyloučení. Trest Hryciowa Berani potrestali v čase 56:54, rána Salonena se od skrumáže hráčů odrazila k Holíkovi, jenž našel podruhé v utkání Martina Langa a Zlín slavil druhou využitou početní výhodu v utkání. I Zlín mohl litovat, vzápětí totiž na trestnou lavici putoval Sedláček, ale Valaši jeho vyloučení nepotrestali a nepomohla jim ani závěrečná hra bez brankáře.

Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín): „Chtěli jsme hrát aktivní hru a jsem přesvědčen, že se nám to povedlo. Možná to bude znít trochu namyšleně, vzhledem k tomu, že jsme prohráli, ale byli jsme lepším týmem. Bohužel, vlastními chybami a hloupostmi i vyloučeními jsme přišli o vítězství. Zápas jsme dohrávali na čtyři obránce, měli jsme tři hráče, kteří odstoupili během zápasu. Museli jsme improvizovat, přesto jsme stáhli dvoubrankové manko. Zároveň jsme však dostali tři góly z dorážek, tyhle věci si musíme rozebrat a striktně si ujasnit, že takové hloupé chyby dělat nemůžeme. Znovu opakuji, v derby jsme byli o chlup lepší, ale bohužel nemáme ani bod."

Jan Srdínko (Berani Zlín): „Dnešní zápas měl parametry play off, mělo to všechno. Obrovská a skvělá divácká podpora, hodně soubojů, využité přesilovky na obou stranách. Trošku jsme si to zkomplikovali ve 3. třetině, nicméně jsme dnes podali výborný výkon, věřili jsme, že to můžeme urvat. To se s trochou štěstí podařilo, jsme za to nesmírně rádi."