Vsetín ukončil sezonu prohrou ve Zlíně

Václav Trávníček • 27.02.2004

Z l í n – Hokejisté Vsetína zakončili sezonu na ledě geograficky nedalekého, avšak tabulkově vzdáleného soupeře – zlínského HC Hamé. Domácí rozhodli v poslední třetině, kdy se po brankách Okála a Barinky dostali do vedení 3:1, které si už do konce zápasu nenechali vzít. Slováka Murína v brance Zlína překonal pouze Tomáš Demel.

- 52.kolo pá 27.2.17:30
Berani Zlín
3:1(0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Jenáček (Barinka, Macholda), 43. Okál (Záhorovský, Vlach), 49. Barinka (Tesařík, Jenáček) - 29. Demel (R. Hruška). Rozhodčí: Bolina, Souček - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 5613.
Berani Zlín: Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Macholda, D. Nosek, Zubíček, J. Dlouhý, Vosátko - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, M. Hlinka, Jenáček - Okál, Vlach, Záhorovský - Weissmann, Martin Čech I., Mokrejš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
VHK ROBE Vsetín: Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, J. Polák, Kowalczyk, O. Němec, Vyrůbalík, Hrabal - Dubec, Vak, Demel - Selingr, Stantien, R. Hruška - Prokop, Hudec, Sedlák. Trenéři: Tabara, Režnar a Neliba.
Do první šance se v šesté minutě probil domácí Hlinka, ale vsetínský gólman Biegl měl štěstí, protože střela slovenského útočníka skončila vedle pravé tyče. Hosté kontrovali vzápětí, Demelovu ránu však brankář Murín vyrazil. Stejný hokejista se probil přes tři bránící domácí hráče a našel Vaka, který vypálil nad břevno.

Potom se Zlínu naskytla jedinečná příležitost, když těsně po sobě putovali na trestnou lavici Frolo se Sedlákem. Jenže tým Hamé dvojnásobnou přesilovku nedokázal využít. Blaťák střílel vedle a Hlinka vzápětí nedokázal přehodit ležícího Biegla. Ten odolal i při bekhendovém pokusu Mokrejše. V další početní výhodě napálil Blaťák horní tyčku a na opačné straně Murín zlikvidoval přečíslení Sedláka s Hruškou.

Branky začaly padat až ve druhé třetině. Nejprve opět Blaťák trefil jen brankovou konstrukci, ale ve 23. minutě se domácí výběr dočkal. Barinka naservíroval puk Jenáčkovi a ten bez přípravy zavěsil. Hned po vhazování prověřil Murínovu pozornost Sedlák. Zlínský gólman kapituloval ve 29. minutě, kdy si ho po kombinaci s Hruškou vychutnal Demel a ukončil tak domácí neprůstřelnost týmu Hamé. Obdivuhodná série skončila po 351 minutách a 47 sekundách.

Hosty pak mohl dostat do vedení Sedlák, ale samostatný nájezd vsetínský forvard zakončil střelou nad. Před druhou přestávkou ještě vystrašil Biegla ranou z úhlu Záhorovský. Stejně jako v prostřední dvacetiminutovce se prosadili domácí i v úvodu třetí části. Zlínský kapitán Okál přejel útočnou modrou čáru a ostrou ránou z dálky překvapil Biegla. Definitivní pojistku přidal při signalizované výhodě Barinka, jenž znovu, tentokrát z pravé strany, propálil vsetínského gólmana.

Ernest Bokroš (Zlín): "V letošní sezoně jsme odehráli lepší zápasy, dnes jsme vítězství doslova vydřeli. Jsem rád, že se nám povedlo udržet druhou příčku. Druhé místo je hezké, ziskem 93 bodů jsme vytvořili nový zlínský rekord, ale v pondělí začíná play off. Až v něm půjde o všechno."

Zdislav Tabara (Vsetín): "Předvedli jsme výkon v rámci našich možností. V zápase nám už o nic nešlo, podle toho hra vypadla. Na hráčích byla znát únava, proto scházela potřebná bojovnost, která nám před nedávnem přinášela body. Jsme rádi, že jsme odehráli slušné utkání a nedostali brankový příděl. Domácí mužstvo vyhrálo zaslouženě."