Přes kopec Sirákov na lov Medvědů

Michal Veselý • 22.11.2006

V s e t í n – A je to zase tady, blíží se hokejový svátek na Valašsku. Utkají se dva nesmiřitelní rivalové, mužstva Vsetína a Zlína. Je to zápas, který by mohl mít spoustu přívlastků, jen nudný by se sem nehodil. Obě mužstva vstoupila do extraligy po reprezentační pauze podobně. Vsetínští si ve čtyřech zápasech připsali 4 body. Zlínští hokejisté jsou na tom ještě hůře, připsali si body dva. V posledním kole oba týmy dokázaly vyhrát, zelenožlutí porazili doma Plzeň, Medvědi dokázali v TV zápase porazit silné Budějovice. Zápas začíná v pátek v 17:00 a naši hokejisté jistě budou potřebovat podporu svých fanoušků.

Vehvilainen si říká o post jedničky

I když se v posledních zápasech Vsetínu zrovna dvakrát nedaří, jeden hráč chytil výbornou formu. A když chytil, tak se jedna o brankáře Simo Vehvilainena. Ten navázal na výkon loňské jedničky Sasu Hoviho a stává se oporou týmu. Nejhorší zprávou pro vsetínský tým je zranění nejlepšího obránce Josefa Hrabala. Mladý bek utrpěl zranění při plnění reprezentačních povinností. Spolu s ním je na marodce další obránce Michal Horák. Všichni útočníci jsou naštěstí v pořádku a připraveni střílet góly do zlínské klece.

Návrat slovenského fakíra

Po reprezentační pauze se vrátil do medvědí branky Igor Murín, největší opora Zlína. Svůj návrat do extraligového kolotoče si určitě představoval jinak, první tři zápasy žlutomodří prohráli. Reprezentační pauza značně vylidnila zlínskou marodku, zůstává na ní jen kapitán Miroslav Okál a útočník Jaroslav Kristek.

Davídek rozhodl o prozatímním králi Valašska

První vzájemný zápas dokázal Vsetín využít domácího prostředí a zaslouženě zvítězil. Ztratil sice tříbrankový náskok ve třetí třetině, ale přece jen zásluhou Davídka zvítězil. Pro mladého forwarda to byla první extraligová trefa.

Vsetínská hokejová a.s. - HC Hamé Zlín 4 : 3
Branky a nahrávky: 7. Demel (Hrabal), 18. Stantien (Demel), 34. Berzins (Rob), 50. Davídek - 37. Tomík (Marušák), 40. Leška, 41. Rachůnek (Leška).

Sestava z posledního zápasu:

Vsetín: Vehviläinen - Šmach, Kučný, Galvinš, Bobček, Bolf, Balčík - Květoň, Stantien, Demel - Dubec, Berzinš, Rob - Davídek, Sabol, Sakrajda.

HC Hamé: Murín - A. Novotný, Hamrlík, Nosek, Zubíček, Vosátko, Galvas, od 41. navíc Horáček, Lučka - Melenovský, Leška, Záhorovský - Mokrejš, M. Čech, Rachůnek - Kovář, Kašpařík, R. Pšurný (32. Mikšovský).