Jiří Kučný: Chybí nám štěstí a důraz v zakončení

Jan Hrbáček • 07.11.2005

O s t r a v a - Dobrý výkon podržený bodem za remízu. Tak by se dalo zhodnotit dnešní utkání domácích Vítkovic se Vsetínem. Na výkonu mužstva měl velkou zásluhu také obránce Jiří Kučný. Hráč, který se při loňské výluce NHL nevešel trenérům do sestavy a hrál v prvoligové Třebíči, dnes patří ke klíčovým postavám vsetínské defenzivy. S obráncem Hrabalem tvoří spolehlivou první obrannou dvojici. „Jsem spokojený, protože hraji opravdu hodně, přesilovky i oslabení.“, říká s úsměvem Kučný.

Dnešní utkání se Valachům povedlo. „Začali jsme dobře, dařilo se nám pokrývat střední pásmo a nepouštěli jsme soupeře do výrazných šancí. Byli jsme ale hodně vylučovaní a jenom díky přesilovkám se soupeř dostával do hry. Podle mě to ale všechno fauly nebyly, vyplynulo to ze hry,“ zhodnotil Kučný poslední utkání Vsetína před reprezentační přestávkou.

Vsetínským dnes chyběl první brankář Martin Altrichter, který má poraněná třísla a tak za něj v brance zaskočil Fin Sasu Hovi. „Brankář nás dneska podržel. Je to skvělé, když tady máme Alťáka a jako dvojku takového kvalitního gólmana jako je Sasu.“

Tým sice pět utkání po sobě neprohrál, stále však chybí něco k tomu, aby pravidelně bodoval naplno. Co? „Těžko říct, v posledních zápasech hrajeme dobře, zlepšili jsme se. Možná chybí štěstí v zakončení či větší důraz v koncovce. Kdyby toto bylo, bodů mohlo být více,“ dodává Kučný, jehož slova potvrzuje statistika. V posledních třech utkáních dal Vsetín pouze čtyři branky.

Zato s defenzivou mohou být trenéři spokojeni. A když mají navíc takového obránce jako Josefa Hrabala, který sám připraví gól takovým způsobem jako dnes, musí i zatleskat. Hrabal ve třetí třetině svojí přesnou přihrávkou vybídl ke skórování svého spoluhráče Pavla Janků. „Hraboš to tam skvěle vybojoval a přesně přihrál. Janků si na puk lišácky počkal a skvěle zakončil,“ popsal Kučný akci svých spoluhráčů. V obraně si se svým spoluhráčem rozumí „S Hrabošem se mi hraje dobře. Je mladý jako já a je to kvalitní obránce.“

A co říká Jiří na asistenta v osobě Rosti Vlacha? „Jeho příchod byl určitě velkým přínosem pro mužstvo. Rosťa tady dlouho hrál a má hodně zkušeností. Myslím že z něj bude dobrý trenér.“

Vsetín je sice stále poslední, ale jeho hráči jsou rozhodnuti bojovat dál. „Zápasů je ještě hodně, nic není ztraceno. Litvínov dnes prohrál, takže je to o 12 bodů. Pokud budeme pokračovat v dobrých výkonech jako dnes, můžeme týmy nad námi dotáhnout.“