Derby je naše! Deváťáci v přestřelce porazili Zlín, rozhodli v poslední sekundě

Helena Hegeďová • dnes

Základní část Extraligy 9. tříd se přehoupla do své druhé poloviny, což znamená, že na řadu přišly odvety. Vsetínští se tedy vydali do Zlína, na led jediného celku, který doposud v letošní sezoně porazili. A ač nebyli favoritem, podařilo se jim zvítězit i tentokrát. Po bezbrankové první třetině následovala gólová smršť, kdy během necelých třech minut ve druhé části zápasu padly čtyři góly. Vyrovnaný stav ale panoval i nadále, skóre bylo 2:2. Ve třetím dějství skóroval každý celek ještě jednou a šlo se do prodloužení. V nastaveném čase vsetínští deváťáci zažili radost z vítězného gólu hned dvakrát - poprvé, když se Erik Hajdu trefil v poslední sekundě, a podruhé, když sudí po krátké odmlce potvrdil, že branka opravdu platí a bylo jí dosaženo ještě před sirénou.

Extraliga 9. tříd - 10.kolo so 19.10.11:00
RI Okna Berani Zlín
3:4p(0:0, 2:2, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 24:42 Holovko (Němčický; 5/5), 27:26 Ajgl (Kořének; 5/5), 46:32 Němčický (Jünger, Mikulka; 5/5) – 24:52 Šišák (Štěpánek, Strapina; 5/5), 27:16 Štěpánek (Strapina; 5/5), 43:55 Klich (Molek, Planka; 5/4), 64:59 Hajdu (Planka, Hřebíček; 4/3). Rozhodčí: Čech – Babulík, Šiška. Diváci: 69. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. Střely na branku: 32:41. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

RI Okna Berani Zlín: Večeřa – Jančář, Veselý, Vrbecký, Jünger, Juřena, Kořének, Kovač – Ajgl, Mikulka, Zalubil, Straka, Prášil, Holovko, Němčický, Štramberský.
VHK ROBE Vsetín: Macíček – Planka, Janda, Molek, Bodiš, Maček – Hajdu, Strapina, Šišák, Teplinec, Macháč, Březovják, Štěpánek, Klimša, Sušeň, Klich, Hřebíček.