Biegl kvitoval čtyři body a hlásil: "Mladí už konečně spadli z hrušky!"

Aleš Koňařík • 07.10.2002

Z l í n – Základ k úspěchu v historicky nejnavštěvovanějším derby extraligy položili vsetínští hokejisté už vybojovanou remízou na ledě mistrovské Sparty. Kromě obligátního nasazení a bojovnosti předčili tradičního soka i v nejzranitelnější vlastnosti hokejového týmu: v sebevědomí, kterého se hráčům Zlína po předchozích porážkách očividně nedostávalo. Nakonec i očekávaný souboj loni vsetínských hráčů s bývalými spoluhráči vyzněl naprázdno. Pešat zůstal na střídačce, Vlach po dvou třetinách odstoupil, Veselý v závěru třetí části neproměnil samostatný nájezd v oslabení.

Vsetín si tedy veze z třízápasového „tripu“ čtyři body. To se nečekalo a zvláště po prohraném utkání se znojemskými Orly nebylo problémem zaslechnout pesimistické povzdechnutí – Třinec, Sparta, Zlín, devět bodů v… Jenomže namísto porážkami zdecimované mužstvo se vrací nadmíru spokojený tým. „Jsme příjemně překvapeni, všechno to byly velmi těžké zápasy na ledě soupeřů, kteří loni v tabulce skončili nad námi. Je to velký úspěch pro náš mladý mančaft,“ spokojeně hlásil Radovan Biegl, s 39 zásahy opět velmi vytížený člen vsetínského kádru.

Biegl potvrdil, že bod ze Sparty zapůsobil na tým blahodárně.„Remíza na Spartě byla určitě důležitá nejen pro derby se Zlínem. Věřím, že týmu pomohla i do dalších zápasů. Pořád jsme na začátku sezóny, naštěstí jsme se už dostali ze špatné situace po domácích prohrách s Plzní a se Znojmem. Snad budeme nadále pokračovat v takových výkonech, jaký jsme předvedli v Praze nebo ve Zlíně.“

Impulzivní vsetínský brankář si minulých dnech nijak nebral servítky vůči výkonům některých mladých hráčů Vsetína. „Měli by už konečně spadnout z hrušky!,“ hrozil směrem do svých řad. Změnilo se něco? „Zdá se mi, že už konečně opadali, což je jedině dobře,“ zašklebil se Biegl v připomínce svých slov. „Jednak pro celé mužstvo, ale hlavně pro ně samotné.“ Výsledek ze Zlína toho byl důkazem.

Málokdy zní při střetnutích Zlína a Vsetína z tribun pískot, jenže rozčarovaných šest tisícovek příznivců Medvědů tímto vyprovodilo svůj tým již po druhé třetině. Na ukazateli svítil stav 0:3 a hlouček vsetínských fandů mohl být ve svém sektoru nadmíru spokojen. V začátku třetí části se však karta obrátila, Zlín vstřelil rychlé dvě branky a zápas získal konečně na dramatičnosti. Vsetínští trenéři sáhli okamžitě k oddechovému času.

„Nešlo ani o to hráče znova motivovat, jako změnit hru dozadu, která se až příliš stahovala do obranného pásma. Mohlo se stát, že soupeř využije sebemenší chyby k přečíslení, chtěli jsme hrát aktivně už ve středním pásmu,“ vysvětloval tento krok Zdislav Tabara.

„Trenéři poukazovali na fakt, že Zlín půjde do závěrečné části skoro bezhlavě, přesto jsme nestačili zachytit jejich nástup,“ povídal po utkání spokojený gólman Biegl, který v derby vychytal svou duhou výhru. „Najednou začali být velmi důrazní, velmi rychlí, my jsme začali chybovat. Zlín to dvakrát potrestal. Naštěstí se po oddychovém čase vše zklidnilo. Potom už jsme hru sice trochu s potížemi, ale přesto kontrolovali.“

Hřebíček do rakve Zlína pak pět minut před koncem zatloukl Radim Kucharczyk. Nekompromisní dělovkou z levého křídla zažehnal zlínské snahy o vyrovnání. Střelec si pochvaloval, že jeho záměr vyšel na výbornou. „Bylo to na radu trenérů, nabádali nás střílet Tučkovi mezi betony, to je prý jeho slabé místo. Mířil jsem tam, vyšlo to.“ Vsetín si na své konto připsal už 28.vítězství v derby.
Odehrané v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno