Obranné řady Vsetína vyztuží navrátilec Zbyněk Žabčík

Filip Bazala • 12.07.2015

Poté, co vsetínští junioři po roce opět spadli z nejvyšší juniorské soutěže, se rozhodl vyslyšet volání Zlína. Patřil k základním stavebním kamenům extraligové juniorky Ševců. „Rok ve Zlíně mě posunul hokejově dál,“ věří odchovanec Vsetína. Když bylo třeba, vypomohl v sezoně i mužům Vsetína v zápase s Frýdkem-Místkem, kdy svěřence koučů Jenáčka a Hlobila sužovala velká marodka. V nadcházející sezoně je připraven být k dispozici na plnou porci utkání.

Co vám dal rok v extraligovém prostředí ve Zlíně?
Byl to můj první rok mimo Vsetín, takže jsem nahlédl do toho, jak to chodí i v jiném klubu. Myslím, že mě ten rok posunul, co se týká hokeje. Například tréninky, které vedl obránce Martin Hamrlík, byly velmi přínosné. Jsem rád za jeho rady.

V sezoně jste patřil mezi nejvytěžovanější hráče Ševců, cítil jste důvěru?
S trenérama jsem si celkem sedl. Důvěru jsem cítil hlavně v první polovině soutěže. Jako nový hráč jsem překvapivě strávil na ledě spoustu času. A naštěstí nikdo neřešil, že jsem ze Vsetína a nedával mi to nějak sežrat. Druhá část soutěže už se mi tak nepovedla a prostor na ledě byl tak menší.

Měl jste možnost trénovat i s áčkem Zlína, kde působil např. Petr Čajánek. Jaké to bylo?
Každou minutu na ledě jsem si snažil užít a všechno sledovat a učit se od hráčů. Čája se hodně snažil radit a předávat zkušenosti mladším hráčům. Hodně mi to pomohlo k sebevědomí, a i když jsem nenaskočil do žádného zápasu, jsem rád za tuhle zkušenost.

Přemýšlel jste o dalším angažmá po sezoně, nebo jste měl jasno, že chcete zpět na Vsetín?
Přemýšlel i nepřemýšlel. Po sezoně jsem čekal na vyjádření trenérů A týmu Zlína, zda naskočím do přípravy. Nestalo se tak, a tak jsem se rozhodl, že začnu přípravu na Vsetíně a dál uvidím. Během letní přípravy jsem se pak rozhodl, že chci zůstat na Vsetíně.

Zbyněk Žabčík okusil juniorskou extraligu už v dresu Vsetína před odchodem do Zlína

Letos vás čeká první sezona v mužském týmu. Víte, co musíte hrát, abyste se prosadil?
No hlavně musím zjednodušit hru a dávat rychle puky z hokejky. S tím jsem měl odjakživa problémy. Uvidíme v průběhu sezony, jak to bude vypadat.

S áčkem jste absolvoval celou letní přípravu, byla náročná?
Tak příprava na Vsetíně byla vždycky náročná. Trénovalo se 5x týdně. Byla pestrá, cviky se měnily. Hodně se běhalo. Naštěstí mě trénování na suchu nějak moc nevadí, ale taky se musím do toho někdy nutit. Je to taková nepříjemná povinnost pro hokejistu, nabrat tu kondici.

Jak se těšíte na sezonu po boku hráče, jakým je Radim Tesařík?
Na sezonu se těším. Hlavně na dobrý kolektiv, co na Vsetíně vždy byl. Taky na spolupráci s Radimem Tesaříkem a doufám, že se budu moct od něj třeba něco přiučit.

Vsetín prohlašuje, že chce postoupit do první ligy. Myslíte, že je to možné?
Myslím si, že to možné je, přece nebyla náhoda, že se minulou sezonu dostali do finále a tam potrápili Přerov. Sledoval jsem celou sezonu a kluci hráli s velkým nadšením a chutí a samozřejmě ta kulisa, co byla na Lapači, byla nepopsatelná. Největší soupeř bude asi Frýdek podle zpráv, co mám, ale jsem přesvědčen o tom, že společně s klukama se pokusíme vybojovat 1. Ligu.

Spolu za Vsetín! Přidejte se také k této akci. Více zde