Boj o šesté místo: Vsetín vyzve Opavu

Jiří Kubják • 06.03.2010

A je to tady: Poslední utkání základní části, ve kterém půjde o lepší pozici pro play-off. Dva sousedé z tabulky, opavský Slezan a VHK Vsetín, se spolu střetnou v neděli od 17:00 na Zimním stadionu v Opavě. Pokud Valaši zvítězí plným bodovým ziskem, skončí na 6. místě díky lepší bilanci ze vzájemných zápasů. Opavě stačí jediný bod, aby 6. pozici obhájila. Ze zápasu budeme přinášet online zpravodajství.

Poslední kolo základní části definitivně rozlouskne tajenku pro vyřazovací boje. Oba soupeři budou netrpělivě vyhlížet své soupeře z horních pater tabulky, kterými budou někdo z dvojice Hodonín Přerov. Před 44. kolem byla známá jen jedna dvojce a sice že v prvním kole play - off narazí Orlová na Nový Jičín. Po sobotních zápasech se k ní přideala i dvojice Valašské Meziříčí - Břeclav.

Předchozí utkání

Slezan Opava zavítal v rámci 43. kola na led Přerova, odkud Zubrům uloupili tříbodové vítězství v poměru 3:2. Branky za Slezan vsítili Měch, Kovalovský a Grofek. Právě Tomáš Měch představuje největší ofenzivní hrozbu Opavy. Jeho produktivita je úctyhodná - přesně bod na každý zápas. Se ztrátou 9 bodů je druhý v klubovém bodování Ivo Kocián za ním už následují spoluhráči Pavelek a Grofek. Mezi obránci převzal dirigentskou taktovku Josef Tichý. Nutno připomenout, že i v brankovišti má Slezan velkou oporu v podobě Davida Iláše.

Vsetín do Opavy míří zvítězit. Po třech vítězství přišla v posledním zápase porážka v derby s Valašským Meziřičím 1:3. Valaši se stále musí obejít bez služeb Robina Ševčíka. Na marodce zůstává i zkušený obránce Pavel Rajnoha. K dispozici nebudou ani hráči ze Zlína. Příležitost by tedy znovu mohli dostat někteří mladíci z juniorky.

Vzájemné zápasy

32.kolo, 23.1.2010
VHK Vsetín : HC Slezan Opava 2:0
Branky: 39. Tesařík (Štraub, Sakrajda), 59. Vaněk (Hrňa).

Řekli po zápase: „Určitě nás uklidnil první gól, důležité byly také ubráněné přesilovky soupeře. Nejdůležitější byl ale druhý gól. Přišel přesně v pravý okamžik, kdy se Opava nadechovala k závěrečnému náporu. Utkání jsme zvládli skvěle takticky. Obrana šlapala výborně a útok dával góly. Věřím, že zápas se divákům musel určitě líbit.“ Petr Hromada

21.kolo, 6.12.2009
HC Slezan Opava VHK Vsetín 4:1
Branky: 2. Kocián (Mlýnek, Pavelek), 25. Kocián (Pavelek), 51. Černý (Kocián, Pavelek), 60. Tichý (Vitásek) - 31. Mokrejš (Horák).

Řekli po zápase: „Musím říct, že za dnešní výkon jsme si žádné body nezasloužili. Soupeřovi stačilo, že dobře bruslil a napadal nás a to na nás dnes stačilo. Musíme se omluvit divákům, kteří za námi přicestovali ze Vsetína. Musíme si vytknout chyby a zaměřit se na další střetnutí, které nás čeká ve středu. Gratuluji soupeři k vítězství, zasloužil si ho, možná nebyl ani tak lepší jako spíš bojovnější a to dnes asi rozhodlo.“ Juraj Jurík

10.kolo, 17.10.2009
VHK Vsetín : HC Slezan Opava 1:2sn
Branky: 5. Štraub (Tesařík) - 43. Polok (Kovalovský), 65. Polok

Řekli po zápase: „Nastoupili jsme ve slátané sestavě, protože nám ze hry vypadli další marodi – Ondráček a Mokrejš. Museli jsme tak postavit Vaška Klabačku, který byl včera po čtrnácti dnech poprvé na tréninku. Měli jsme k dispozici pouze devět útočníků. Chtěli jsme utkání ubojovat, ale bohužel se nám to nepodařilo. Utkání rozhodla asi naše nevyužitá přesilovka 5 na 3. Měli jsme v ní dát gól.“ Juraj Jurík

Sestavy v minulém kole

Vsetín: Plšek – Zavrtálek, Kapr, Tesařík J., Vodák, Šimek, Farda – Mokrejš (38. Sýs), Štraub, Finsterle – Hrňa, Vaněk, Ašer – Knebl, Korčák, Tesařík D.

Opava: Trenčan - Kukol, Schreier, Tichý, Kysela, Měkýš, Žídek - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Pavelek - Tůma, Mlýnek, Suchánek - Verlič, Chalupa, Kovalovský