Vstupenky online

Brankář Plšek: Hned první rok na postup nemyslím

David Škabraha • 01.08.2008

V s e t í n – Zpět na Lapač se letos v létě vrátil čtyřiadvacetiletý odchovanec uničovského hokeje Lukáš Plšek. Ve Vsetíně, na který se vážou jeho vzpomínky na extraligu dorostenců, juniorů i mužů, bude týmu pomáhat ke stabilizaci ve druhé lize. Plšek za svůj mladý věk stihl už hodně. V České republice chytal za Valašské Meziříčí nebo Prostějov, necelé dva roky zpět pomohl týmu Aarhusu postoupit do nejvyšší dánské soutěže. V minulé sezoně kryl záda hvězdě dánského reprezentačního kádru - Peteru Hirschovi. Čím bude pro Plška výjimečná sezona nadcházející, v níž bude se svými spoluhráči oprašovat pověst šestinásobného mistra?

Lukáši, poslední dvě sezony jsi působil v Dánsku. Co tě z Jutského poloostrova přitáhlo zpátky na Lapač?
Nedomluvili jsme se na podmínkách pro příští sezonu. Chtěl jsem se vrátit domů a tady se tak cítím - jsem zde už 10 let. Dostal jsem od Vsetína dobrou nabídku, tak jsem si řekl, že jim ten první rok pomůžu.

Dánskému Aarhusu jsi pomohl ke skoku do nejvyšší soutěže. Myslíš, že postup do vyšší ligy zažiješ i ve Vsetíně?
To nezáleží jen na mě, záleží na tom jak se poskládá tým. Navíc jsem druhou ligu asi čtyři roky nesledoval, tak vůbec nevím, kdo má jaké ambice a jak silné jsou druholigové týmy. Myslím si, že ten první rok bude pro nás spíše stabilizační. Nejspíš se budeme držet tak uprostřed tabulky. Bude to těžké a nemyslím si, že hned první rok postoupíme.

Jaká je atmosféra při budování nového týmu a jak ji ty osobně snášíš?
Atmosféra je dobrá, s některými hráči se už znám dlouho, některé jsem zase viděl poprvé. Ale nálada v týmu je opravdu dobrá.

Myslíš, že jste již v takovém rozpoložení, abyste dokázali uspokojivě odehrát první přípravný zápas s Lučencem?
Pořád se takříkajíc hledáme, čtyři měsíce jsme nebyli na ledě a máme za sebou teprve pět tréninků. Přáteláky budou víceméně seznamovací, do ligy je ještě měsíc čas a tak do té doby budeme všechno hlavně ladit.

Zatím nejvíce očekávaným utkáním je derby s Valašským Meziříčím, bude to veliká bitva?
Samozřejmě, hodně kluků od nás si Valmezem už prošlo. Bude to dost vyhrocené, těší se na to půl kabiny (směje se).

Samozřejmě nesmíme opomenout klasickou otázku brankářské jedničky, kdo bude tedy z vás tří brankářů jednička?
Tak to nevím. Jsem tam já, Slovák Marek Rožník a Adam Kurtin z juniorky. O jedničku budeme teprve soupeřit.

Koluje jistá zvěst o tom, že nemíníš zůstat ve Vsetíně celou nadcházející sezonu. Je to pravda?
Kdybych dostal nějakou nabídku z vyšší soutěže nebo ze zahraničí, rozmýšlel bych se. Přece jenom je mi čtyřiadvacet tak bych rád zkusil i něco jiného než je druhá liga. Když se ale nic nenaskytne, zlobit se nebudu, jsem tady na Vsetíně rád.
banner pod článkem
×
Dnes v 19:15 | Jun.
VHK ROBE Vsetín
HC RT TORAX Poruba 2011