Budějovice plánují ubránit Hudlera

Aleš Koňařík • 21.11.2002

V s e t í n - Vítězství v Havířově bylo již čtvrtým zápasem v řadě, ve kterém Vsetín bodoval. V utkání s blízkým sousedem v tabulce se bude hrát o pět bodů – natolik mohou vsetínští hokejisté zvýšit svůj náskok, pokud budou proti Budějovicím úspěšní. Jihočeši se pečlivě chystají především na lídra Jiřího Hudlera, který po reprezentační pauze nasbíral ve čtyřech zápasech 11 bodů. Domácí by ovšem rádi odčinili ostudný propadák z minulého zápasu, který za asistence televizních kamer prohráli 0:3.

České Budějovice v posledním kole vyválčily v prodloužení výhru nad Slávií, přičemž se třemi asistencemi blýskl nestor v obranných řadách Budějovických, čtyřicetiletý Rudolf Suchánek. Ten je po plzeňském Ivanu Vlčkovi teprve druhým hráčem, který načal devátou stovku zápasů, navíc je mezi zadáky pátečního vsetínského soupeře nejproduktivnější.

Za stěžejní úkol si Budějovice vytyčily eliminaci Jiřího Hudlera. Jak toho chtějí docílit, to si nechává trenér Budějovic Jaroslav Liška pro sebe. Do Vsetína nepřijede zraněný útočník Martin Štrba ani z osobních důvodů omluvený Zdeněk Ondřej.

Vsetín je stále v plné síle, trenéři už dále nepočítají se službami útočníka Jana Sochora. Do konce týdne by se měla vyřešit situace kolem návratu Martina Paroulka ze zámoří, kde se v barvách Columbusu marně pokoušel prorazit do NHL.

Pravděpodobná sestava Budějovic: Hudáček - Nedoma, Babka, R. Suchánek, Gřegořek, Jasečko, Jindra - Sailer, Turek, Bartoš – Ondřej (?), Mrázek, Rob - Brož, Michálek, Šimánek.