Cesta k postupu není jednoduchá. Dáme to toho všechno, hlásí Ostřížek

Helena Hegeďová • 05.04.2023

Výhrou proti Táboru udrželi dorostenci VHK naději na postup, ale nic ještě není ani z daleka rozhodnuto. Valaši teď musí vyhrát obě nadcházející utkání, a to zřejmě s co nejlepším skóre, protože je možné, že právě rozdíl vstřelených a inkasovaných branek bude o postupujícím do extraligy rozhodovat. „Dáme do toho všechno, bude to teď pro nás extrémně důležité. Soupeře známe, pokusíme se pokračovat stejně, možná ještě lépe, a snad to dopadne,“ věří útočník Jan Ostřížek

Jak se ohlížíte za druhým týdnem baráže?
Myslím si, že to byly velice těžké zápasy, ale zvládli jsme to dobře. První třetina nám sice sem tam odjede, ale potom už jsme to nakopli a odvedli jsme dobré výkony.

Cítili jste po výkonech z úvodního týdnu tlak?
Samozřejmě jsme byli pod tlakem. Kdybychom proti Táboru nevyhráli za tři body, tak už nemáme šanci postoupit. Ale zvládli jsme to, možná nás to ještě víc nakoplo. Taky fanoušci byli skvělí.

Ve čtvrtek jste zápas s Litvínovem dotáhli do nájezdů. Očekávali jste takový průběh?
S Litvínovem jsme ještě nehráli, takže jsme moc nevěděli, co čekat. Utkání to ale celkově bylo vemi vyrovnané. Nikdo nikdy dopředu neví, jak to skončí.

Už jste zmiňoval první třetiny, úplně se vám nepovedla ani ta proti Táboru. Co se potom změnilo?
Řekli jsme si, že nesmíme hrát pasivně, musíme se nakopnout a začít bruslit. Udělali jsme to, co jsme měli, a vyšlo to.

Který okamžik sobotního utkání s Táborem byl klíčový?
Když jsme nastříleli góly. Hodně nám pomohl také gól na 3:1 v oslabení. Řekli jsme si, že budeme hrát jednoduše a nebudeme nic vymýšlet. Přesně tohle nám vyšlo. Pomohlo nám to i v závěru předchozího zápasu.

Jak jste si užili děkovačku po zápase?
Bylo to super. Ale ještě není hotovo. Fanoušci byli skvělí a myslím si, že nás to nakoplo do posledních dvou zápasů. Bylo úžasné hrát před tolika lidmi.

Vnímal jste podporu i během utkání?
Ano, moc jsem si to užil. Hodně se mi to líbilo, protože mám rád, když stadion takhle žije. Už den předem se psalo, že by snad fanoušci mohli přijít, tak jsme se na to strašně těšili. Moc jim za podporu děkujeme.

Čekají vás poslední dva důležité zápasy. Jak k nim přistupujete?
Pokud chceme postoupit, tak musíme oba zápasy vyhrát. Dáme do toho všechno, bude to teď pro nás extrémně důležité. Soupeře známe, pokusíme se pokračovat stejně, možná ještě lépe, a snad to dopadne.