Další víkend a další dávka mládežnického hokeje

Kristýna Zigmundová • 22.10.2015

Tento víkend si pro vsetínskou mládež připravil nelehký úkol. Junioři se hned v pátek utkají na domácím ledě s Frýdkem-Místkem a v neděli vyjedou na led Karviné. Starší dorost v pátek navštíví Zlín a v sobotu se o cenné body porve na domácím ledě s Vítkovicemi. A mladší dorost uzavře víkend nedělním zápasem s Olomoucí.

JUNIOŘI – Potvrdí svá předešlá vítězství?

Minulou neděli kluci přivezli z ledu Havířova tři body a o další se porvou už tento víkend. V pátek na led Lapače dorazí Frýdek-Místek, který je nyní se 6 body na 5. místě tabulky. Vsetín na tom ale není o moc lépe. Po minulém zápase se usadil na 4. příčce se třemi vyhranými zápasy. Podle předešlých zápasů se dá soudit, že roli favorita v tomto utkání zastane Vsetín. Ve 3. kole totiž porazil Frýdek-Místek 6:1 a tím si zajistil první výhru v sezóně. Na to, zda Vsetín potvrdí své kvality, se můžete přijít podívat v pátek v 16:30 na Lapač.

V neděli kluci nasednou do autobusu a vydají se směr Karviná. Karviné se podařil rozjezd sezóny, kdy porazila Frýdek-Místek, ale od tohoto duelu už nezaznamenala žádnou výhru, a tak zůstává na posledním místě tabulky. Z toho lze usuzovat, že by pro vsetínský celek neměl být problém dovézt další body na Lapač. O tom se ale přesvědčíme až v neděli ve 12:45 na ledě Karviné.

Sestavy z minulého kola:

VHK Vsetín: Stojar – Vašíček, Konopka, Svozílek, Vítek – Španko, Imeri, Janošek, Bártek, Toman, Tydlačka.

Frýdek-Místek: Sekula – Flegr, Škubala, Janiczek, Csapai, Skalický, Kocháň, Nikl – Dubčák, Carbol, Brél, Daron, Palacký, Rykala, Flok, Heralt, Ondráček, Zberovský.

Karviná: Baron, Buszta, Heczko, Hladil, Juránek, Kalus, Kania, Kasperlík, Klus, Kurowski, Nolč, Pacas, Pacoň, Procházka, Stolařík, Škorpík, Telega, Vlček.

SDO – Podaří se jim ustát nápor?

Pro starší dorost to bude jeden z nejnáročnějších víkendů. V pátek jedou do Zlína, kde je čeká duel se soupeřem, na který se jim nedaří najít správný recept. Jejich letošní vzájemné zápasy nedopadly pro VHK příznivě. Hned v prvním kole jim Zlín uštědřil prohru vysoko 10:1 a v dalším je nepustil ani k čestnému úspěchu a porazil 8:0. Kluci ale jistě neztrácej naději a postarají se přinejmenším o zajímavou podívanou.

V sobotu čeká SDO domácí zápas, ale znovu proti silnému soupeři, který přijede z Vítkovic. Ostravané jsou nyní na 2. místě tabulky a podle předešlých zápasů se dá soudit, že Valachům nedají nic zadarmo. Při jejich společných setkáních z toho vždy vyšly Vítkovice jako vítěz. Nejdříve výhrou 12:1 a potom 8:4. Ale i v tomto zápase se budou kluci snažit dostát na domácím ledě co nejlepšího výsledku. Utkání začne v sobotu v 11:00.

Sestavy z minulého kola:

VHK Vsetín: Machač (Herman) – Krůžela, Nadymáček, J. Weintritt, Kollár, Augustin, Richter – Lindner, Koňařík, Hrňa, M. Weintritt, Čechmánek, Sušeň, Humplík, Kovář, Vilém, Knap, Najvar.

Zlín: Odložilík – Jenáček, Marek, Kowalczyk, Budil, Gába, Fridrich – Kenša, Dlabaja, Mikulec, Chytil, Václavek, Fryšara, Krejčiřík, Bainar, Kotek, Hefka.

Vítkovice:Kardinál – Kaláb, Veřmiřovský, Ficek, Slíž, Stareček, Kučera, Malík, Bartek – Gřesík, Tauwinkl, Bernát, Žemba, Šala, Baláž, Richtár, Blaško, Franz, Kosina, Raška, Toman.

MDO – Kdo odejde jako vítěz?

Celý víkend uzavře zápas Valachů s Olomoucí. Role favorita by se mohli ujmout oba celky. Olomouc je na tom tabulkově o něco lépe, ale Vsetín na ni ztrácí pouze 3 body, které by mohl vydobýt v neděli na domácím ledě. Při posledním zápase těchto celků rozhodovaly až nájezdy, ve kterých byl Vsetín lepší. Tudíž duel těchto dvou týmů bude jistě napínavý. Podívat se na něj můžete jít už v neděli ve 13:00.

Sestavy z minulého kola:

VHK Vsetín: Chrastecký - Mikulenčák, Ondračka - Rusler, Šánek, Klímek, Cabák, Zetocha, Weintritt, Matiaško, Pírek, Půček, Brodek, Štědrý, Paťava, Lobodowski.

Olomouc: Fajgl – Dajčar, Klesla, D. Mader, Nekvapil, Tichý – Kalač, Kořenek, Vašenka, Handl, Kret (C), Dvořák, Štefka, Smejkal, Palinek, Skřivánek.