Dědek zažil v juniorce debut snů. Nečekal jsem, že budu dostávat tolik času, přiznává

Helena Hegeďová • 29.09.2020

Kromě dvou zápasů za dorost odehrál Matyáš Dědek také jedno utkání za juniorku. Byl to pro něj vůbec první zápas v této kategorii a hned přispěl gólem a asistencí. „Zápas jsem si velice užil, snažil jsem se podat co nejlepší výkon,“ popisuje.

Matyáši, proti Havířovu jste začali lépe, ale skóroval soupeř. Co se ti v takovou chvíli honí hlavou?
Určitě to nebylo nejlepší. Celou první třetinu jsme tlačili a nemohli dát gól, ale myslím si, že se nám všem honilo hlavou to stejné. Všichni jsme věřili, že to tam padne.

Měli jste hodně šancí, ale neproměňovali jste je. Nebylo to frustrující?
To byl náš hlavní problém, několikrát jsme mohli vést. Taky jsme tam jeli asi třikrát sami na bránu a ani jednou jsme se netrefili. Potom se nehraje nejlépe.

„Vinou různých zranění a nemocí dochází ke střídání hráčů v pětkách. Proto nám chybí větší sehranost.“

Postupem času začal být lepším týmem Havířov. Proč? Co se stalo?
Myslím, že to bylo hlavně o psychice. Oni góly stříleli, my ne. Postupem času začali chodit více do těla a byli celkově aktivnější.

Nevycházely vám ani přesilovky. Čím to bylo a zlepšili jste už od té doby něco konkrétního?
Přesilovky hodně nacvičujeme, možná vinou různých zranění a nemocí dochází ke střídání hráčů v pětkách. Proto nám chybí větší sehranost.

Jak probíhal zápas v Přerově?
Ze začátku zápasu jsme nehráli vůbec dobře. Přerov nás přebrusloval, hrál více do těla a proměňoval šance. Ve druhé polovině druhé třetiny jsme se zvedli, začali hrát svoji hru, díky které jsme i skórovali. Ve třetí třetině už jsme byli lepším týmem a dotahovali skóre, ale na vítězství to nestačilo.

V čem byl podobný, nebo naopak jiný, než zápas s Havířovem?
Přerov byl aktivnější než Havířov hlavně ve hře tělem, kdy si myslím, že se mohlo více vylučovat, protože některé zákroky byly hrubé fauly. I kvůli tomu se zranil Kuba Zedek. Celkově byla hra volnější a rozhodčí ji nechávali hrát bez vylučování.

„Prostoru jsem měl opravdu hodně, dokonce jsem dostal i důvěru při hře čtyři na čtyři.“

V neděli jste odehrál první ligový zápas za juniory, jak jste si to užil?
Zápas jsem si velice užil, snažil jsem se podat co nejlepší výkon. Kluci mě podpořili a celkově byla na střídačce dobrá atmosféra.

Před koncem druhé třetiny jste skóroval. Jak tento gól vypadal?
Gól byl výsledkem dobré práce celé lajny, kdy jsme vytvořili tlak, a já jsem dorazil puk do prázdné brány.

Čekal jste, že dáte hned v prvním zápase gól?
Určitě nečekal, před zápasem jsem myslel, že nebudu dostávat tolik času na ledě.

Kolik času a prostoru na ledě jste dostával?

Jaký byli Warriors soupeř?
Soupeře úplně hodnotit nemůžu, nemám porovnání s ostatními týmy v lize. V této kategorii to bylo moje první utkání, takže jsem to vnímal spíš po této stránce. Je zde vše rychlejší, tvrdší, na všechno je míň času.