Vstupenky online

Dorost už se do šestky nedostane, junioři vyráží bojovat na led Havířova

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 20.11.2019

Tento týden odehraje dorost poslední dva zápasy prvního části ELIOD ELD, v kterých se nejprve utkají s Porubou na domácí půdě a na sobotní zápas zamíří do Zlína. Po skončení základní části budou bojovat o udržení. Zato juniorka nadále pokračuje ve své skvěle rozehrané hře a je nyní na třetím místě v tabulce a na druhý Přerov ztrácí tři body. Má však zápas k dobru. Tento týden se junioři nejprve pojedou utkat s lídrem tabulky z Havířova a poté odehrají zápas doma proti Porubě.

Před juniorkou stojí výzva - podaří se jí poprvé porazit Havířov?

Vsetínští těsně po reprezentační pauze podlehli svému rivalovi z Přerova. Potvrdila se tak statistika, že v soubojích s tímto týmem vždy vyhrává domácí celek. Valachům se nepodařilo vstřelit ani jednu branku a na ledě Zubrů padli poměrem 0:2. To druhý zápas byl brankové zajímavější. Gólová přetahovaná s šumperskými Draky skončila až v prodloužení, a to za stavu 6:5 pro Vsetín. Vítěznou branku žluto-zelených vsítil Vojtěch Pernický.

Zápas: 22. 11. Havířov - Vsetín 18:00

Vzájemná utkání v sezóně:
27. 9. Havířov - Vsetín 3:2
20. 10. Vsetín - Havířov 1:2
V utkání Vsetína s Havířovem nepadá příliš mnoho branek. Slezané navíc vždy vyhráli rozdílem jednoho gólu.

Slezané se už delší dobu drží na špici tabulky. Jako favorité tak vstupovali do zápasu s Porubou, a tuto roli také výsledkem 6:2 potvrdili. V nedělním šlágru kola přivítali na svém ledě Přerov. To se domácí dostali zásluhou Ernesta Bochnaka v 18. minutě do vedení, a tento náskok si po celou dobu utkání drželi. Další branku přidal až Vojtěch Pindel do prázdné sítě, když už hráli Zubři power-play.

Zápas: 24. 11. Vsetín - Poruba 15:45

Vzájemná utkání v sezóně:
29. 9. Vsetín  - Poruba 8:2
25. 10. Poruba - Vsetín 4:6
V obou utkáních dominoval Vsetín. Tedy až na první třetinu duelu v Porubě. Tu Valaši prohráli 0:4.

Po čtyřech prohrách Poruba zabrala naprosto ukázkově, když po přestávce uštědřila brněnským Warriors debakl 10:0. Po tomto utkání se vydala na led tabulkového souseda z Litomyšle, kde už to tak jednoznačné nebylo. Východočeši se totiž dostali ve druhé třetině do vedení a Ostravané zápas na svou stranu překlopili až v 50. minutě, kdy gól na konečných 2:1 vsítil Tomáš Havlík.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Málek – Holáň, Ondračka, Kožený, Zeman, Pernický, Liss, Kunst – Hilšer, Vašenka, Hrnčíř, Pospíšil, Vavřík, Zemánek, Babeliak, Klímek, Frimel.
Havířov: Štipčák – Pavelek, Hrček, Uhlíř, Kočí, Thiel, Kubíček P. – Revaj, Pavlačka, Moškoř, Ivašenko, Juhász, Vlček, Byčkov, Bochnak, Pindel, Tomeček, Horváth.
Poruba: Pawlas – Mrozek, Topolanský, Pitucha, Debnár, Havlík, Smička, Zajíc – Pavlík, Stodůlka, Žídek, Barčák, Brodek, Anlauf, Benka-Rybár, Häring, Morávek.

Základní část dorostenecké soutěže se chýlí ke konci. Jak to bude dál?

Základní část ELIOD Extraligy dorostu je téměř u konce a vsetínskému dorostu tedy zbývají odehrát poslední dva zápasy. V prvním z nich se utkají na svém ledě s Porubou, která v posledním společném zápase vyhrála nad Vsetínem 3:2. V sobotu se dorost pojede podívat do Zlína. Po odehrání těchto zápasů začne druhá část, v které se týmy ze všech skupin na 1. – 6. místě utkají o pořadí v play-off, každý s každým dvakrát, a body z první kola se jim započítávají. Týmy na 7. – 10. místě budou bojovat o udržení v lize. Zápasy opět proběhnou dvoukolově každý s každým až na to, že body z první kola se jim nezapočítávají a hrají tedy od nuly.

Pro vsetínský dorost však výsledky a zápasy naznačují, že budou bojovat o udržení. V minulém týdnu se totiž nejprve utkali s Kometou, kde Vsetínští sice začali jako aktivnější tým a v polovině druhé třetiny vstřelili gól, ale ve stejné periodě schytali od týmu z Brna 3 góly. Na začátku třetí části přidala Kometa ještě jednu branku, čímž zpečetila svou výhru. Ani druhý zápas nebyl pro vsetínský dorost výherním, od Šumperku hned v první minutě inkasovali gól. Dohnat soupeře na 2:2 se jim podařilo až ve druhé třetině, ta však opět skončila vedením Draků. Ve třetí třetině se chvíli hrálo za vyrovnaného stavu, ale od 54. minuty se do vedení opět dostal Šumperk, který si tentokrát svůj náskok udržel.

Zápas: 21. 11. Vsetín – Poruba 17:00

Vzájemná utkání v sezóně:
5. 10. Poruba - Vsetín 3:2
Ostravané jsou sice poslední v tabulce, i tak si ale dokázali na Vsetín vyšlápnout, a to díky dobrému výkonu v první třetině (3:0).

Ani Poruba na tom není v tabulce zrovna nejlépe a bude nejspíš taktéž bojovat o udržení. Čtvrteční utkání se Šumperkem pro Ostravany nebylo zrovna nejšťastnější, když se Draci hned v první minutě prosadili. Ani ve druhé třetině se Porubě nepodařilo bránu ubránit a dvakrát inkasovala. Třetí třetina taktéž nepřinesla na jejich stranu žádný gól, za o ale opět od Šumperku dva schytali. Podařilo se jim však vyhrát v prodloužení s Olomoucí, kde byl zápas bodově vyrovnaný již od první třetiny, která končila za stavu 1:1. Ve druhé třetině se jako první do vedení dostali kohouti, Poruba je však během tří minut předehnala. V polovině třetí třetiny Olomouc vyrovnala a hrálo se prodloužení, ve kterém byla úspěšnějším týmem Poruba.

Zápas: 23. 11. Zlín – Vsetín 15:30

Vzájemná utkání v sezóně:
10. 10. Vsetín - Zlín 0:6
Vsetínu se derby v domácím prostředí nepovedlo. Nyní se bude jednat o poslední zápas základní části, kdy už vlastně žluto-zeleným o nic nejde. Dokáže je však zápas s velký rivalem nabudit?

Zlín je na tom dle tabulky velmi dobře, a tak bude bojovat o pořadí v play-off. Ale první zápas minulého týdne pro něj nebyl vítězný. Zpočátku sice měli nad Přerovem převahu, hlavně co se týče gólů. V polovině první třetiny se prosadili jako první a o pět minut později přidali ještě jeden gól, avšak sekundu před koncem periody se do zlínské brány trefil Přerov a snížil tak náskok Beranů. Ve druhé třetině bylo vyrovnáno, ale netrvalo dlouho a Zlín se opět dostal do vedení. Beranům se stala osudnou třetí třetina, kdy od Zubrů inkasovali dva góly. Sobotní zápas s Kometou již přinesl ovoce. Během první a druhé třetiny se ani jedné ze stran nepodařilo trefit se do brány, avšak během třetí třetiny padlo několik gólů. Jako první se prosadili Berani, kteří v polovině třetiny přidali ještě jednu branku. Kometa sice snížila na rozdíl jednoho gólu, to ale Zlín nezastavilo a tři minuty před koncem ještě navýšili.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Nešpůrek – Šedlbauer, Velikovský, Kočí, Fojtík, Krajčík, Kunst – Bednařík, Kopřiva, Rigo, Babeliak, Tobola, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Jurek.
Poruba: Drabčík – Kac. Macias, Križ, Kosina, Michalčík, Gelnar, Pasek – Krz. Macias, Hlaváč, Koudelný – Ślusarczyk, Černý, Lambert – Stodůlka, Kovalčík, Chovanec – Hradil.
Zlín: Hamrla – Nábělek, Sýkora, Burian, Čapka, Hoferek, Kráčalík – Broža, Tomeček, Ševčík, Horský, Čechmánek, Mojžíš, Matúšů, Laciga, Ramert, Lavička.

×
Dnes v 17:00 | Muži
VHK ROBE Vsetín
SK Kadaň
×
Dnes v   | Dor.
HC ZUBR Přerov
VHK ROBE Vsetín