Dorostence čeká souboj o první místo, vše ale odstartuje juniorská dohrávka v Litomyšli

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 17.02.2020

Dorost se už od začátku nadstavby drží na čele tabulky, to ale zároveň patří také Českým Budějovicím a právě o tomto víkendu dostane jeden z celků možnost se v první linii osamostatnit. Vzájemné utkání je naplánování na pátek, v sobotu se dorostenci utkají s Táborem. Junioři hrají v Litomyšli už v úterý, následovat bude páteční duel s vedoucím Havířovem a nedělní klání v Porubě.

Junioři: Poslední čtyři zápasy. Tři z nich tento týden

S favorizovaným Přerovem Vsetínští dlouho drželi krok. Zubři se sice častěji drželi v útočném pásmu, ale Valaši jim během prvních čtyřiceti minut dovolili skórovat pouze jednou, a to těsně před koncem prvního dějství. Jan Vašenka vyrovnal a začalo se od začátku, což opět více vyhovovalo hostům, kteří si pohlídali závěr utkání. Tři body naopak odvezli Valaši z Šumperka, kde ani jednou neinkasovali a vyhráli 4:0. Kromě Jakuba Málka přispěl k vítězství třemi asistencemi Boris Babeliak.

Zápas: 18. 2. Litomyšl – Vsetín 17:00

Dohrávka 37. kola se uskuteční v Litomyšli. Východočeši nyní bojují o záchranu, protože i když se po většinu soutěže pohybovali na pátém nebo šestém místě, nyní se začali poslední Warriors mohutně dotahovat. Tuto dvojici doplňuje ještě Poruba, a právě s tou Litomyšlští v posledním kole padli 2:5. Stejným poměrem o kolo dříve podlehli i zmiňovanému Brnu. Aby nemuseli do souboje o setrvání v soutěži, měli by následující čtyři poslední utkání základní čísti odehrát co nejlépe. Pro Litomyšl to ale nebude nic jednoduchého, protože už na ni čekají jen týmy z první čtyřky.

Zápas: 21. 2. Vsetín – Havířov 17:45

V pátek čeká na Vsetínské suverénní Havířov. Slezané se v posledních kolech mohou opřít o zvučné posily, mezi které patří Petr Fridrich, Jan Bernovský, reprezentant Tomáš Dajčar nebo třeba i Jan Bambula, jenž ve dvou zápasech za juniorku AZetu nasbíral pět kanadských bodů. Havířov navíc už tři zápasy v řadě neinkasoval. Dvakrát vychytal čisté konto Marek Štipčák, ten má v této sezoně už sedm nul, jedno Nikolas Atanasiadis. Zruší Valaši kouzlo havířovských gólmanů?

Zápas 23. 2. Poruba – Vsetín 13:30

Nedělní zápas se bude řadit do kolonky povinných vítězství. Poruba spolu s dalšími dvěma týmy bojuje o to, aby se vyhnula zápasům o udržení. Po šesti prohrách vyhráli Ostravané naposledy v minulém kole proti Litomyšli, čímž napravili své zaváhání proti Warriors, které je klidně mohlo stát dobré postavení. Ofenzivně se v posledním zápase nejvíc prosadili Šimon Pavlík a Jiří Brodek.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Málek – Zeman, Kožený, Ondračka, Pernický, Houser, Kunst – Vašenka, Apolenář, Pospíšil Vrána, Vavřík, Hilšer, Babeliak, Baďura, Klímek, Frimel.
Litomyšl: Batěk – Myška, Bláha, Fila, Novotný, Zahradník – Voříšek, Kašpar, Farkas, Jakubec, Sajdl, Edl, Háněl, Večeřa, Lichtag.
Havířov: Štipčák – Koubek, Uhlíř, Pavelek, Kočí, Šěvěček, Dajčar, Kubíček – Bochnak, Bambula, Revaj, Juhász, Štefka, Fridrich, Byčkov, Pindel, Bernovský, Tomeček, Horváth
Poruba: Lambert – Debnár, Havlík, Topolanský, Mrozek, Pitucha, Zajíc – Häring, Stodůlka, Žídek, Pavlík, Brodek, Barčák, Benka-Rybár, Anlauf, Morávek.

Dorost hraje tento týden venku. Mimo jiné jej čeká zajímavý souboj o první místo

Vsetínští dorostenci v minulém týdnu zazářili nejprve v utkání proti Třemošné, se kterou byli ve vedení již od první třetiny. Ani ve druhé periodě neselhali a připsali si na své konto další gól. Na začátku poslední části se soupeři podařilo vstřelit jediný gól zápasu, ten ale svými přesnými ranami přebili hráči Vsetína. Druhý zápas týdne přinesl gólové hody, a to především ve druhé třetině, kdy Valaši vstřelili hned 5 gólů. Ve třetí třetině navíc Adam Turek zkompletoval svůj hattrick.

Zápas: 21. 2. České Budějovice — Vsetín 16:00

Jihočeši se i nadále drží v čele tabulky, bodově stejně se Vsetínem. Budějovičtí měli také v uplynulém týdnu velký úspěch a dalo by se říct, že se drželi čísla čtyři, neboť v obou odehraných utkáních nastříleli svému soupeři do brány 4 góly. Šumperku se však ve druhé třetině podařilo alespoň jednou se prosadit, ale další šance se jim využít nepodařilo. Zato Olomouci se nepodařilo prosadit ani jednou. Tyto dvě utkání také spojuje to, že góly padaly pouze v prvních dvou třetinách. Poslední perioda byla pokaždé bez gólů.

Zápas: 22. 2. Tábor — Vsetín 12:30

Táboru se první utkání minulé týdne příliš nepovedlo. Olomouc se dostala do vedení již v polovině první třetiny. Po druhé periodě se do kabin odcházelo za vyrovnaného stavu, takže Tábor byl stále ve hře a třetí část utkání začínala de facto od nuly. Ale lepším týmem byli nakonec kohouti, kteří během třetiny nastříleli 3 branky. Proti Šumperku to byla jasná výhra na straně Tábora, který byl ve vedení již od počátku utkání. Toto utkání také přineslo několik vyloučení, a to na obou stranách.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Nešpůrek – Velikovský, Kočí, Fojtík, Krajčík, Kunst – Babeliak, Tobola, Juráň, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová.
České Budějovice: Šebo — Fousek, Cibulka, Hail, Placek, Hromada, Dvořák, Willmann — Hála, Kříž, Marhoun, Kašpar, Braun, Petrásek, Kantor, Pitel, Kalčík, Vavřík, Sochor.
Tábor: Korytar — Kofroň, Adamec, Herda, Šťastný, Bečvařík, Kohout — Janda, Eremiáš, Kundrát, Čančura, Cháb, Polák, Matašovský, Suchan, Vaněk, Šimák.

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava