Dres A-týmu ve středu premiérově obléknou odchovanec VHK Filip Krajčík s Matějem Prčíkem

Redakce • 23.11.2022

Hokejisty VHK ROBE Vsetín sužuje marodka, na středeční duel v Přerově tak trenéři Jiří Weintritt s Radimem Kucharczykem povolali dvojici osmnáctiletých obránců Filipa Krajčíka (na snímku vlevo) a Matěje Prčíka. „Na zápas jedeme se sedmi beky, oba mladí hráči by tak měli do utkání zasáhnout,“ potvrdil Jiří Weintritt. Krajčík je vsetínským odchovancem, jenž momentálně působí v Karlových Varech. Prčík je rodákem z Hodonína a svůj talent rozvíjí ve Vítkovicích.

Filip Krajčík (30. srpna 2004) je odchovancem vsetínského hokeje. Prošel mládežnickými výběry valašského klubu a od sezony 2020/2021 působí v Karlových Varech. Doposud sehrál čtyři zápasy za první mužstvo Energie, z toho jeden zaknihoval v extraligovém play-off. Talentovaný obránce má zkušenosti z mládežnických reprezentací, startoval například na loňském Hlinkově memoriálu. Ve středu Krajčíka čeká premiéra za A-tým Vsetína, oblékne dres s číslem 14.

Matěj Prčík (1. dubna 2004) se narodil v Hodoníně, kde také s hokejem začínal. Následně prošel mládežnickými výběry Komety Brno a Vítkovic, kde působí nyní. Na kontě má osm startů v nejvyšší soutěži v dresu ostravského celku, stejně jako Krajčík reprezentoval Českou republiku na Hlinkově memoriálu v roce 2021. Ve středu si připíše první start v Chance lize a za Vsetín, v utkání s Přerovem bude talentovanému bekovi náležet číslo 20.

Oba hráči mají na Valašsko vyřízené střídavé starty prozatím do konce kalendářního roku.