Dva sousedé z tabulky O2 extraligy se utkají v Plzni

Jan Hrbáček • 08.10.2006

V s e t í n - Stroj se zadrhl. Vsetínští hokejisté prohráli poslední tři zápasy a jen díky velké krizi poslední Slavie figurují na předposledním místě v tabulce české nejvyšší soutěže. Soupeřem Valachů bude v nedělním odpoledni Lassersberger Plzeň. Západočeši po nepovedeném televizním utkání s Karlovými Vary udělali zásadní změnu na trenérském postu, když dvojici Sýkora - Kampf nahradili Jiří Kučera s Františkem Černým. Kterému týmu se podaří prolomit výsledkovou krizi se dozvíme v neděli od 17:30.

Kdo prolomí ledy a získá body

Oba soupeři prohráli svá poslední tři utkání, ba co víc z posledních šesti utkání získali pouze šest bodů. To byl na jedné straně jasný signál ke změně na trenérském postu, na druhé má dvojice Vlach - Kopřiva pozici zatím pevnou. Vsetín se snažil spíše posílit. Před posledním zápasem získal zpět navrátilce ze zámoří Davida Květoňe, který letos v Quebec Major Hockey League za tým Gatineau Olympiques odehrál pět utkání a nasbíral pět bodů za asistence. Proti Vítkovicím se David sice neprosadil, ale vedení věří, že se rozehraje ke kvalitním výkonům.

V loňské sezóně se Vsetínu proti Plzeňským celkem dařilo. Ze vzájemných soubojů vyválčil 5 bodů a i herně se svému soupeři vyrovnal. Valaši znovu narazí také na gólmana Málka, který vypomáhal v baráži Ústí. Statistiky vede obránce Václav Benák s pěti body (2+3), největší letní posila Richard Král nasbíral body čtyři (1+3). Proti Plzni si v loňské sezóně odbyl premiéru vsetínský brankář Martin Štefl, který se do branky postaví nejspíše i tentokrát.

Vsetín vs. Plzeň 05/06

Plzeň - Vsetín 1:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky:
13. Josef Straka (Matějovský, Adamský) - 44. Stantien (Tomík, Demel).

Vsetín - Plzeň 3:3 (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)
Branky:
9. Steiner (Janků, Jenáček), 26. Květoň, 37. Janků (Jenáček, Steiner) - 24. Šindel (Trnka), 40. Adamský (Důras), 55. Důras (Výborný, Koukal).

Plzeň - Vsetín 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Branky:
16. A. Padělek (Kracík), 23. A. Padělek (Kracík, Andrašovský), 30. Tvrdoň (M. Straka, Štěpánek), 40. Šindel (Adamský, A. Padělek), 44. Zelenka (D. Moravec, Andrašovský), 56. Zelenka (Kracík) - 48. Duba (Kučný, Jenáček).

Vsetín - Plzeň 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky:
27. Steiner (Zdráhal), 36. Jenáček (Stantien, Hrabal), 47. Sakrajda (Stantien), 50. Jenáček - 12. Důras (Šindel).

Pravděpodobné sestavy

Vsetín: Štefl - Kučný, Hrabal, Bolf, Galvinš, Ostrčil, Brincko, Stříteský - D. Květoň, Stantien, Demel - Dubec, Sakrajda, Rob - Davídek, Škoda, Duba - Grill, R. Hubáček, Sabol.

Plzeň: Málek - Benák, Trnka, Cartelli, Malinský, Nedoma, Mazanec, Vobořil, Derner - Fabuš, Král, Adamský - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Důras, Šindel, Šaffer - Heřman, Kepl, Ludvík.