FOKUS: Kladno trápí zranění, Vsetín chce bodovat

Aleš Koňařík • 11.09.2003

V s e t í n – Los prvního extraligového kola přiřkl Vsetínu do extraligy se navrátivší mužstvo Kladna. Na úvod se tak střetnou týmy, vyznávající podobný styl rychlého, bojovného hokeje, které jsou tvořeny převážně mladšími hráči. Kladno vstupuje do sezóny pod názvem HC Rabat Kladno a ve znaku týmu se jako varování soupeřům objevuje buldok. Utkání a on-line přenos ze zápasu startuje v 17:30.

Kladno loni: rychlý návrat mezi elitu

Vzpamatovat se z barážového šoku a co nejrychleji se vrátit zpět do extraligy. Cíl, daný před minulou sezónou hráči i vedením, se podařilo naplnit hned v prvním roce po pádu slavného klubu do první ligy. Kladno se v základní části s přehledem a velkým náskokem umístilo na čele tabulky, v play-off si pak celek vedl se stejnou grácií a po finálovém klání o jediné volné místo v baráži překonal další klub slavného jména – Duklu Jihlava.

Před baráží bylo Kladno obecně považováno za favorita, Havířovu se velké šance na záchranu nejvyšší soutěže nedávaly. Papírové předpoklady se nakonec ukázaly být správné. Kladno přehrálo Havířov 4:2 na zápasy a bouřlivé oslavy byly vyvrcholením pozoruhodného roku kladenského hokeje, ve kterém se Kladnu zdařilo všechny vize přetavit ve skutečnost. Junioři a dorostenci navíc získali primát ve svých soutěžích.

Posily a výsledky přípravy

Kladenský tým hledal přes léto spíše zkušené hráče střední generace a jeho sítích uvízli ze známějších tváří obránce Jan Kruliš (návrat z Lince) nebo průbojné křídlo Juraj Štefanka, o jehož služby stál loni Vsetín. Z Liberce přišel Vítězslav Jankových, z Berouna pak odchovanec Ladislav Vlček. Hostování v Třinci ukončil Tomáš Horna.

V přípravných zápasech se Kladnu vedlo obdobně jako Vsetínu, porážet dokázalo vesměs prvoligové soupeře a extraligové týmy pokořilo v případě Liberce a Karlových Varů shodně 5:3. Nejvíce bodů nasbíral explzeňský Juraj Štefanka (6+4), následován Tomášem Klimtem (6+3) a pokračovatelem slavného hokejového rodu Miloslavem Hořavou (5+2).

Kladeňáci ve Vsetíně a naopak

V dresu Vsetína se v jeho dosavadní extraligové historii představili tito kladenští hráči: obránce Jiří Veber (95-99), útočníci Pavel Patera (98-2000), Martin Procházka (98-2000), Jiří Burger (20000-2002) a loni na devět zápasů Radek Gardoň (2003). Samostatnou kapitolou je účinkování kouče Jana Neliby.

V barážových zápasech vypomohli Kladnu vsetínští mladící Petr Vampola a Tomáš Frolo, v kladenském dresu se v roce 1997 krátce mihl i Lukáš Duba.

Marodka v obou táborech:

Do konce září si vinou zlomeného zápěstí nezahraje obránce Tomáš Frolo, namožený kotník trápí Robina Kováře. Kladno bude postrádat Zajíce, Chatrnůcha a Špeldu, nejistý je rovněž start brankářské jedničky Zdeňka Orcta.

Pravděpodobné sestavy:

Kladno: Orct (?) - Kruliš, Malena, Vratislav Čech, Kasík, Zeman, Dlouhý, Jelínek - Kalla, Gardoň, Klimt - Kysela, Pazourek, Jankových - Bílek, Horna, Havel - Lažo, Pazourek, Hořava ml.

Vsetín: Biegl – Jaškin, Luža, Kuboš, Vyrůbalík, Polák, Němec – Hudec, Štraub, Demel – Dubec, Vak, Stantien – Vampola, Ambruz, Selingr.