Hráčem sezóny se stal suverénně Radovan Biegl

Aleš Koňařík • 05.04.2004

V s e t í n – Překvapení se nekonalo. Vítězem hlasování fanoušků o nejlepšího hráče uplynulé sezóny se stal jednoznačně Radovan Biegl, který nasbíral 275 hlasů z celkových 329. Výsledek tak v podstatě reflektoval průběh ročníku, ve kterém Vsetín obsadil třinácté místo a stabilně vysokou formu prokazovala pouze vsetínská brankářská jednička.

Jak Radovan Biegl anketu hotelu Britannia suverénně začal (vítězstvím v listopadovém kole), se stejnou grácií ji uzavřel. Týmové konkurenty nechal daleko za sebou a zajímavými čísly také udivuje v hodnocení extraligových gólmanů. S 3129 minutami se stal nejvytěžovanějším mužem s maskou, v 52.kolech základní části startoval pokaždé jako první gólman. Pouze dvakrát se nechal vystřídat, k dobru si připsal i pět zápasů s čistým kontem (2x Plzeň, Zlín, Kladno, Pardubice). To vše přes tajené zdravotní komplikace, kvůli kterým často vynechával tréninky a nastupoval se sebezapřením pouze do zápasů. Do třetice všech ocenění Biegl zvítězil i soutěži o hvězdu deníku MF DNES. "Hlasů od fanoušků si však vážím více," nechal se Biegl slyšet při předávání ocenění za hráče měsíce listopadu.

Již v průběhu sezóny podepsal pětatřicetiletý gólman se Vsetínem novou tříletou smlouvu. Vsetínský klub se tak může i v příštích sezónách spoléhat na umění pardubického odchovance, který pokračuje se šlépějích svých vynikajících předchůdců ve vsetínském dresu: Romana Čechmánka a Jaroslava Kameše.

Z došlých odpovědí, které zahrnovaly i předchozí účastníky soutěže o hráče měsíce, poté zástupce hotelu Britannia, pan Petr Říha ml., vylosoval výherce dresu HC Vsetín s podpisy celého týmu. Tím šťastným, v tomto případě onou šťastnou, se stala Markéta Pohlová ze Vsetína. Gratulujeme! Další dvě ceny, tedy večeři v hodnotě 1000 Kč a láhev whisky v hodnotě 1500, získaly Romana Veselá (Milíčovice) a Markéta Oborská (Vsetín).

Podrobné výsledky soutěže hotelu Britannia o hráče sezóny 2003/04:

1. Radovan Biegl – 275 hlasů
2. Roman Stantien – 11 hlasů