Reprezentace osmnáctiletých piluje formu na nadcházející mistrovství světa

Ivana Paulová • 05.04.2002

S l a n ý - V pátek byl jejich poslední den náročného dvoutýdenního přípravného kempu, první týden v Prostějově a druhý týden ve Slaném. Na kemp byli pozváni nejlepší hráči ročníku 84, doplněni o talenty ročníku 85. Opravdu nebylo lehké vybrat ty správné hráče, vždyť ročník 84 je jedním z nejsilnějších, na čemž se shodují všichni experti. Je potřeba vyřadit ještě celou jednu pětici hráčů, ale pokud nepřijdou zdravotní komplikace, mají v reprezentační osmnáctce jisté místo Jiří Hudler a Ondřej Němec.

Ačkoliv byl hlavně první týden kempu hodně náročný, oba hráči hýřili úsměvem a svorně přikyvovali, jako že je všechno v pohodě. „Všechno klape, parta je tu bezvadná," pochvaluje si Ondra Němec a k bojům o místo v sestavě říká: „Každý hráč chce ukázat vše co umí a zasloužit si konečnou nominaci. Všichni tady makáme naplno a každý chce porvat o svou šanci. Ale rivalita tu není! Na ledě se každý snaží vydat ze sebe vše, ale na hotelu jsme všichni kamarádi.". To potvrdil i hlouček kluků táhnoucí se z jídelny a pokřikující na vsetínská mimi: „Kam to děláte?", načež Jirka Hudler ihned odpovídá, že do Blesku, že to vyjde v neděli!

Jirka Hudler přijel už do Prostějova se zdravotními problémy, má totiž naštípnutou čéšku. Při třetím finálovém zápase první ligy v Jihlavě dostal pukem do kolena. „První týden jsem na led vůbec nechodil, pak jsem si tam začal tak sám pokulhávat a dnes už to na ledě vypadalo jako bruslení," sděluje své pocity Jirka Hudler. Koleno postupně zatěžuje, ale pravá zkouška přijde až v zápase. „Hrát s tím budu, ale zdravej nejsem!". Nejen Hudler, ale i další hráči si přivezli na kemp nějaká ta nedoléčena zranění ze sezóny. „Nejvíce práce tu má doktor," směje se Hudler.

Prozatím první lajna byla se složení Hudler - Michálek - Kovář, v obraně Němec - Chvátal. Už podle jmen je to elitní formace mladých hráčů hrajících buď pravidelně (Jirka Hudler, Ondřej Němec, Milan Michálek) nebo občas (Marek Chvátal) naši nejvyšší domácí hokejovou soutěž, se zámořskými zkušenosti pomůže první lajně Robin Kovář. Ale i v dalších formacích jsou perspektivní hráči, jejichž jména budeme v budoucnu často slýchat.

Ale nejen český tým je plný excelentních hráčů. Na šampionát přijedou Kanaďané, kteří již v srpnu na turnaji v České republice ukázali, že mají velmi dobře technicky disponované hráče, kteří už nehrají ten klasický kanadský hokej, ale hodně kombinují. Jsou tu i další týmy, které doufají v medaili: jako vždy dobře připravení Rusové, silní Švédové, neúnavní Finové, nevyzpytatelní Američané, stále se lepšící Švýcaři nebo domácí Slováci. Všichni jsou vyrovnaní a mají stejné šance na úspěch. Co tedy bude rozhodující? „Rozhodne, kdo bude hrát pro tým, kdo dá své osobní zájmy až za zájmy celého týmu. Máme tu plno výborných hokejistů, parta je super, takže já věřím v dobrý výsledek." shrnuje závěrem Jiří Hudler a k tomu dodává: „Ale co je vlastně pro tak našlapaný tým slušný výsledek?". Snad to dobře dopadne! Hráče můžete přijít povzbudit v sobotu 6.4. do Přerova na přípravný zápas s Finskem, nebo v neděli 7.4. do Prostějova na zápas se Švýcarskem.