Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Prázdninová kolekce Léto s VHK v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 986 (k 4.8.)

Jestli to bolí, nebo ne. Hrajeme pro lidi a jdeme si za svým cílem, říká Radek Jeřábek

Josef Kutěj • 01.03.2019

Ačkoli je mu pouze 20 let, přišel na Vsetín jako nadějná posila obranných řad. O tom, že předvádí dobrou práci není pochyb. Ice time srovnatelný s první obrannou dvojicí tomu dává zapravdu. Právě Radek Jeřábek hodnotil první utkání play-off proti Prostějovu. „Vše tady, lidi, tým, město. Vše je naprostá paráda. A jak se mi dnes hrálo? Jestli se mi v prvním utkání na Lapači třásla kolena, dnes jsem se třásl celý. Je to úžasné!“

Ještě, než přejdeme k utkání… Základní část jste uzavřeli na druhé příčce za Jihlavou. Jak to hodnotíte?

Ačkoli jsem tady krátce, myslím si, že tým pracuje výborně. Máme perfektně poskládané všechny čtyři pětky, a to druhé místo je odměna za výbornou základní část, kterou kluci odmakali. Když jsem na Lapač přišel, snažil jsem se zapojit do rozjetého vlaku a jsem velmi rád, že se mi to podařilo a že můžu být součástí všeho tady.

V minulém rozhovoru jste říkal, že úplně přesně ještě nevíte svou roli v týmu. Teď už máte jasno?

Mojí úlohou je makat. Odmakat každé střídání na 100 %, někdy na 120. A to hlavně teď v play-off. Teď je to důležité. Nechat na ledě vše a co nejvíce pomoci týmu, to je moje úloha.

První utkání v play-off a vítězství 3:0. Jak zhodnotit utkání proti Prostějovu?

Nula je výborná. Máme na ni jako obrana samozřejmě zásluhu, ale tu hlavní má Janko (Jan Šelepněv). Ten dnes chytal naprosto parádně, obrovsky nám pomohl. Je to paráda, první zápas mít nulu je super. Je to odměna pro celý tým za dnešní výkon.

Jaká byla nálada v kabině, když jste se dozvěděli, že jdete na Prostějov?

My jsme to brali tak, jak to je. Nesnažili jsme si soupeře vybírat, ono to totiž ani nejde. K Prostějovu jsme se snažili přistoupit jako ke kterémukoli jinému soupeři. Je to play-off a tady musíte makat proti komukoli.

Prostějov má velmi zkušený tým, jak jste se na ně připravovali?

Včera a dnes jsme si pustili video. Koukali jsme na systém jejich hry, jak napadají, jak hrají přesilovky a oslabení, a snažili jsme se plnit to, co jsme si řekli. To bylo dnes důležité.

Prostějov se pyšnil nízkým počtem vyloučených, dnes tomu však bylo naopak. Je to úděl play-off?

Myslím si, že určitě. V play-off jak fanoušci, tak hráči, jsou plní emocí, a to člověka v té atmosféře žene k tomu, aby bojoval, srážel se, chodil více do soubojů a z toho pak vznikají fauly. Pravdou je, že tam byly některé zákroky opravdu hraniční.

Vy jste přišel z Ústí nad Labem, co dnešní atmosféra na Lapači? 4500 fanoušků…

Je to neskutečné. Když jsem nastoupil do prvního utkání tady na Lapači, tak jsem měl husí kůži a třepaly se mi kolena. Dnes to bylo o to úžasnější, bylo to vyhnané úplně do maxima. Je to tady paráda, úžasní lidi, úžasná atmosféra.

Miláček vsetínských fans je sympaťák Kuba Teper. Stejně jako on i vy jste bojovník a dáváte ve hře pro tým vše co v sobě máte…

Byly tam v oslabení dvě střely, které mě trefily. Ale co k tomu říct, nechtěl jsem prostě aby to skončilo v bráně (směje se). Snažím se týmu co nejvíce pomoci, jestli to bolí nebo ne, musíme do toho padat. Hrajeme za ty lidi, co tu chodí.

Přece jen je vám 20let, snažíte se koukat kolem sebe a přebírat zkušenosti od starších hráčů?

Určitě. Co se týká přístupu vůbec k hokeji a všeho okolo. Životospráva, pozice na ledě. Moc mi pomáhají, občas mi poradí, kde stát, abych se jako obránce moc nenadřel a udělal co nejvíce práce. Snažím se od nich pochytit co nejvíce.

Zpět k utkání. Začátek byl poměrně nervózní, takové oťukávání.

Byla tam nervozita. To je jasné, je to první utkání play-off a nikdo nechce udělat první chybu. Určitě tomu pak pomohla atmosféra a první gól, dostali jsme to do svých rukou a utkání zvládli.

Sám jste se objevil i v přesilové hře, ice time vám vyhovuje? Dnes k brance chybělo málo.

Jsem tu nadšený, čas na ledě mi vyhovuje. Jsem nadšený, už k tomu chybí jen ty gólové tečky. Jak jsem říkal minule, asi se musím ještě více „zabejčit“ a urvat to, ono to tam pak jednou padne.

První utkání 3:0, jak se připravit na to druhé?

Musíme k tomu přistoupit stejně jako dnes. Neukolébat se z nuly a pořád hrát zodpovědně zezadu a nastřílet nějaké góly. Zkrátka udělat vše pro to, abychom jeli do Prostějova s vedením 2:0 v sérii.