Jiří Karafiát pokračuje v dresu Vsetína

Redakce • 13.06.2019

Mladý útočník z líhně zlínského hokeje přidá již třetí sezonu v dresu Vsetína. Na dvacetiletého hráče se fanoušci budou moci těšit i v sezoně 2019/2020. „Jsem rád, že o mě Vsetín znovu projevil zájem. Už to na Lapači dobře znám a za Vsetín budu vždy rád nastupovat,“ říká Jiří Karafiát. Zlínský rodák ve dvou sezonách v dresu Valachů nastřílel devatenáct branek. V novém ročníku tak bude mít šanci svá čísla znovu navýšit.

V sezoně 2017/2018 nastupoval za Vsetín ještě jako junior. Vedl si však velmi dobře a to hlavně ve druhé polovině soutěže. Nakonec za sezonu dohromady nasbíral ve čtyřiačtyřiceti zápasech 13 (8+5) bodů. V uplynulé sezoně Jiří Karafiát začínal v Extralize, kde za Zlín odehrál deset zápasů a zapsal jednu asistenci. Poté již pravidelně nastupoval za Vsetín a zasáhl celkem do dvaapadesáti utkání, ve kterých nastřádal 22 (11+11) bodů. Po sezoně musel nastoupit k operaci ramene, které ho v sezoně trápilo. „S týmem se potkávám každý den na zimáku, ale zatím mám individuální přípravu. Ještě to chce pár dní, abych rameno mohl začít naplno zatěžovat. Od přípravy na ledě už bych však měl být stoprocentně v pořádku. Jestli jsem řešil i jiné nabídky? Neřešil, na Vsetíně budu vždy rád hrát, takže jsem moc rád, že o mě měli znovu zájem,“ prozrazuje Jiří Karafiát.

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava