Junioři a dorostenci míří na domácí kluziště

Helena Hegeďová • 21.08.2018

Vsetínská mládež má už za sebou několik přátelských zápasů, všechny ale na ledě soupeřů. V následujících dnech se tedy junioři i dorostenci po delší době představí na Lapači, a to proti atraktivním soupeřům. Na juniory čeká odveta proti Havířovu, předposlední srpnový den se pak utkají s Olomoucí. Dorostenci si v přípravě zahrají doma celkem třikrát – proti Brumovu, Havířovu a Púchovu. A jak si všechny zmiňované celky doposud vedly?

Junioři

Vsetínská juniorka sehrála své první utkání v Brně, z ledu mistrovské Komety odjela s výsledkem 2:7. Dále se Valaši zúčastnili turnaje v Přerově, kde je hned na úvod čekali domácí, kteří si v loňském ročníku vybojovali extraligovou příslušnost. Vsetínským se nepodařilo přehrát ani tohoto soupeře, a tak první výhra přišla až o pár hodin později, kdy v poměru 15:0 zvítězili nad hráči z Tábora. Dalšími výsledky z turnaje jsou prohra 1:4 s Banskou Bystricí a remíza 3:3 se Žďárem nad Sázavou. Poslední utkání sehrál Vsetín na ledě havířovském. Tento duel skončil pro hostující Vsetín vítězně a můžeme juniorům přát, aby podobně končily i vzájemné ligové zápasy.

Zápasy: 24.8. Vsetín – Havířov a 30.8. Vsetín – Olomouc

Havířovským se v přípravě zatím daří, což potvrzuje druhé místo na turnaji v Mladé Boleslavi. Tam přehráli místní celek poměrem 4:2, vyhráli také nad týmem Znojma a švédským Lindigö Vikings. Na turnaji zaváhali pouze s celkovým vítězem, kterým se stal Mountfield HK. Sebevědomí si AZ dodal také doma, když zvítězil 7:0 nad Porubou. Další domácí zápas už ale nevyšel úplně nejlépe. Ano, jedná se o výše zmiňované utkání s VHK, ve kterém modrobílí podlehli Valachům těsně 2:3, a jelikož se jedná o tradiční soupeře, určitě se budou snažit urvat na vsetínském ledě vítězství. Utkání s tímto soupeřem startuje 24.8. v 15:00.

Kohouti z Olomouce se v přípravě trápí, z šesti zápasů vyhráli pouze jednou, a to když na domácím stadionu porazili Zlín 3:1. V přátelských utkáních se jim nepodařilo porazit například Hradec Králové (3:8), Třinec (3:4), Jihlavu (3:6) nebo Pardubice (1:3). Před zápasem na Lapači sehrají Hanáci ještě další čtyři přípravná utkání.

Dorost

Dorostenci odehráli o poznání více přátelských zápasů než junioři, zúčastnili se totiž dvou turnajů. Z Přerova si Valaši odváželi pohár za první místo, z Jihlavy odjížděli jako stříbrný tým. Kromě zápasů na těchto akcích změřili vsetínští dorostenci síly i s Havířovem, Púchovem nebo Zlínem. Utkání v Havířově se nevyvedlo úplně podle představ a Valaši se domů vraceli s výsledkem 1:10. Proti dalším dvěma soupeřům se ale vytáhli, slovenský celek porazili poměrem 5:0, v derby ve Zlíně pak zvítězili 6:3.

Zápasy: 22.8. Vsetín – Brumov, 29.8. Vsetín – Havířov a 30.8. Vsetín – Púchov

Tým Brumova má za sebou první přípravný zápas, který odehrál 15.8 v Uherském Hradišti. Po vyrovnané první třetině se ukázala převaha domácích, kteří nakonec slavili vítězství 6:2. Utkání s tímto soupeřem startuje 22.8. v 16:30.

Havířovští si kromě již zmiňovaného zápasu se Vsetín zahráli také s přerovskými Zubry. V základní hrací době vyhrál AZ na svém ledě 6:2, týmy si však vyzkoušely také prodloužení a nájezdy. V nastaveném čase se z jednoho gólu a minivítězství 1:0 radoval Přerov, na nájezdy byli ale opět lepší domácí (3:2).

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava