Juniorka se propracovává výš, dorost má hodně co dohánět

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 16.10.2019

Junioři v minulém týdnu odstartovali druhou šestinu základní části, ve které se jim zatím velice daří, neboť mají za sebou samé výhry. To dorostenci mají co dohánět, minulý týden pro ně nebyl zrovna nejveselejší. Nyní to však mohou napravit. Nejprve ve čtvrtek s Třincem, poté v sobotu s Olomoucí, která je jen o příčku pod nimi. Junioři se nejprve pojedou podívat do Šumperka a v neděli si počkají na lídra tabulky z Havířova.

Junioři jsou na vítězné vlně

Vsetínská juniorka si v průběhu uplynulého týdně připsala další dvě výhry a dostala se na druhé místo, které předtím drželi přerovští Zubři. Právě s těmi se Valaši utkali v minulém kole. Hosté z Hané se dostali do rychlého vedení, když využili svou první větší šancí. Vsetínu se do konce první třetiny podařilo vyrovnat a v druhé dvacetiminutovce přidali další čtyři branky, čímž Zubry úplně odzbrojili. Přerovu patřilo až posledních deset minut zápasu. Během pěti minut se trefili Mynář s Dobšou a náskok Vsetína tak byl pouze dvoubrankový, soupeř byl navíc na koni. Zeleno-žlutí už si však své vítězství vzít nenechali. Víceméně stejný průběh měl i páteční zápas v Litomyšli, kde se vsetínští junioři dostali do vysokého vedení už v první třetině a domácí začali dotahovat v posledních minutách utkání.

Zápas: 18.10. Šumperk – Vsetín 18:30

Šumperští Draci zahájili minulý týden vysokou výhrou nad Warriors, když na domácím ledě povolili soupeři skórovat pouze jednou a sami se trefili třikrát. Následoval zápas v Litomyšli, kde se Šumperk nejprve dostal do vedení, ale Východočeši vzápětí srovnali na 1:1. Mladí Draci tak museli brankově odskočit až v druhé dvacetiminutovce. Domácí už se tuto ztrátu nepodařilo dohnat a hráči z podhůří Jeseníků zvítězili 4:2. Tím se také dostali na třetí příčku. Díky těmto výsledkům se Šumperk také přidal do lepší čtveřice východní skupiny. Rozdíl mezi týmy je takový, že pátá Poruba ztrácí na čtvrtý Přerov osm bodů.

Zápas: 20.10. Vsetín – Havířov 15:00

Havířov vede skupinu s náskokem šesti bodů a v dosavadním průběhu soutěže je neporažen. Bod mu vzala pouze Poruba, a to hned v druhém kole. V minulém kole padl na AZ volný los, ale ještě předtím si Slezané hodně zastříleli. První šestinu soutěže zakončili domácí výhrou 11:2 nad Litomyšlí, následně poměrem 6:0 přehráli Šumperk. V Porubě se v první třetině dostal Havířov do dvoubrankového vedení, domácí se svým soupeřem však dokázali udržet krok a ještě před polovinou utkání bylo vyrovnáno. Na konci čtyřicáté minuty už ale Slezané opět vedli o dvě branky a v poslední třetině navýšili své vedení až na konečných 8:2.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Málek – Liss, Holáň, Mikulík, Riedl, Zeman – Hilšer, Pospíšil, Vašenka, Vrána, Babeliak, Zemánek, Klímek, Novosad, Vavřík, Frimel.
Šumperk: Kašpar – Plhal, Cekr, Holub, Ott, Hladiš, Cekr, Štrbík, Blaháček – Haluza, Drlík, Vogel, Jurča, Tichý, Scheuter, Kavan, Poledna, Šembera, Horký.
Havířov: Štipčák – Uhlíř, Ševěček, Kočí, Hrček, Koubek, Thiel, Topolanský – Tomeček, Revaj, Hudeček Z., Pindel, Byčkov, Mrkvica, Kapitanov, Ivašenko, Juhász, Vlček.

Zadaří se vsetínskému dorostu více než v minulých týdnech?

Oba zápasy minulého týdne se sice odehrály na vsetínském Lapači, avšak ani jedno z utkání nepřineslo domácímu dorostu ani bod. Nejprve změřili síly s lídrem tabulky ze Zlínem, ten se v první třetině, i přes několik šancí Vsetína, prosadil jako první,  a to hned dvakrát. Ani druhá třetina vsetínskému dorostu mnoho gólů nepřinesla, spíš jich několik opět inkasoval. Ve třetí třetině se Berani do vsetínské brány trefili ještě jednou. Druhý zápas už byl více vyrovnaný. Jako první se prosadil Havířov, ale o pár minut později, bylo skóre vyrovnáno. To samé platilo i u druhého gólu. Ve druhé třetině už dokázal skórovat jen Havířov. Ve třetí třetině se spíše vylučovalo. Tento týden na dorost ze Vsetína čeká nejprve Třinec, se kterým se utká na jeho ledě. S tímto celkem se Vsetín už v rámci soutěže jednou utkal, zápas však o gól prohrál. V druhém zápasu týdne se utkají s Olomoucí.

Zápas: 17. 10. Třinec – Vsetín 17:30

Třinec se v minulém týdnu utkal s Kometou, se kterou moc dobře nepořídil. Z počátku sice vedli ale ve 13. minutě přišel vyrovnávací gól brněnského týmu. Ten ještě v první třetině navýšil, své vedení si na začátku druhé třetiny však nepohlídal a bylo opět vyrovnáno. Nakonec se Kometě podařilo dát Třinci další tři góly. Druhý zápas už byl pro Třinec veselejší, neboť se utkali se Šumperkem.První třetina sice skončila vyrovnaným skóre 1:1, ale to Ocelářům nezabránilo, aby se ve druhé prosadili hned dvakrát. Svoje vedení si poté dokázali udržet až do konce zápasu a zvítězili tak 4:2.

Zápas: Sobota 19. 10. Vsetín – Olomouc 12:00

Utkání Olomouce s Přerovem bylo vyrovnané, Zubři však byli, co se týče střel, mnohem lepším týmem. To však ničemu nevadilo, protože to byli kohouti, komu se jako prvnímu podařilo prosadit. Ve 31. minutě bylo sice vyrovnáno, ale na konci třetiny opět vedla Olomouc 2:1. Zubři ještě před konce zápasu stihli vyrovnat, a tak se hrálo prodloužení, přičemž nakonec rozhodly až nájezdy. Na druhý zápas týdne nebude Olomouc ráda vzpomínat. Utkala se totiž s Kometou, která vedla už od první třetiny a svého soupeře nepustila ani ke střelám na bránu. Po první třetině tedy Olomouc prohrávala 0:4. Ani po druhé třetině se do kabiny kohoutům neodcházelo lehce. Ve třetí třetině inkasovali ještě další tři góly, a tak se domů museli vrátit bez bodu a se skóre 0:11.

Sestavy z minulého kola:

Vsetín: Janura – Velikovský, Kočí, Mikula, Dořičák, Fojtík, Krajčík, Kunst – Bednařík, Kopřiva, Babeliak, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Jurek.
Třinec: Halouzka – Mošnička, Hykl, Andrle, Ročák, P. Buják, Hrůzek – Šutý, Šotkovský, Petrovský, Jánoš, Tomiczek, Przybyla, Wawrzkiewicz, Ramik, Hlávka, Pánek, Kozlík, Procházka.
Olomouc: Hořejší (22. Špunar) – Nesvadba, Drábek, Přecechtěl, Mudrák, Stratil, Pekr, Holcman – Havel, Zelinka, Václavský, Lajoš, Macháč, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda.