Juniorka útočí na první místo, dorost jede do Čech

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 05.12.2019

Další kola zápasů jsou před námi. Na vsetínskou juniorku v tomto týdnu čekají dva zápasy. Nejprve s Litomyšlí, kterou se jim zatím podařilo pokaždé porazit a druhý zápas odehraje s Přerovem s kterým mají shodný počet bodů. Dorost je nyní lídrem tabulky a tento týden se pokusí obhájit svou pozici v Čechách s Třemošnou a v sobotu se vrhnou na Kladno.

Junioři: Možnost dostat se na první místo?

Junioři v uplynulém týdnu odehráli pouze zápas s Warriors. Po vyrovnané první třetině, kterou Valaši vyhráli 2:1, přišla na řadu dominance zeleno-žlutých. V druhém dějství se trefil jednou Daniel Klímek a dvakrát Michael Vavřík. Dvě trefy v tomto utkání zapsal také Adam Hilšer a Vsetín nakonec vyhrál 6:1.

Vsetínští jsou v tabulce druzí, na vedoucí Havířov ztrácí stejně jako Přerov 5 bodů. AZ oba zápasy v tomto týdnu odložil, a Valaši by se tak mohli v případě zisku šesti bodů dostat do čela.

Zápas: 6. 12. Litomyšl – Vsetín 17:00

Vzájemná utkání v sezóně:
15. 9. Vsetín - Litomyšl 3:1
11. 10. Litomyšl - Vsetín 3:5
13. 11. Vsetín - Litomyšl 6:3
Valaši bývají v úvodu utkání s Litomyšlí výrazně lepší, což se mnohdy projevuje i v dalším průběhu utkání, ale výsledky až tak přesvědčivé nejsou.

Litomyšl je pátá a na čtvrtá Šumperk ztrácí 12 bodů. Obě utkání Východočechů v minulém týdnu skončila poměrem 1:4. Nejprve Litomyšl podlehla vedoucímu Havířovu, jediným úspěšným střelcem byl Martin Večeřa. Následně se vydala na led posledních Warriors, odkud už brala tři body. Pod vítězství se nejvíce podepsal již zmiňovaný Martin Večera, jenž si připsal dvě branky. Dvě asistence pak připadly na konto nejproduktivnějšího hráče týmu Tadeáše Jakubce.

Zápas: 8. 12. Vsetín – Přerov 12:00

Vzájemná utkání v sezóně:
20. 9. Přerov - Vsetín 2:1
13. 10. Vsetín - Přerov 5:3
15. 11. Přerov - Vsetín 2:0
Valaši v Přerově naposledy nevstřelili ani branku a budeme se opakovat, pokud řekneme, že ve vzájemných zápasech už druhou sezónu za sebou vítězí vždy domácí tým, ale je to tak. Jak to dopadne tentokrát? Potvrdí Vsetín tuto statistiku svým vítězstvím?

Aktuálně největším soupeřem Vsetínských je Přerov. Zubři mají stejný počet bodů, ale o jeden odehraný zápas navíc. Také oni se mohou dostat do čela tabulky a o tom, jak to vlastně celé tento týden dopadne, rozhodně právě nedělní vzájemné utkání. V minulém týdnu se Hanáci utkali pouze s Porubou, s níž si poradili 6:2 Dvě branky si připsal Martin Borot.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Málek – Siner, Pernický, Zeman, Holáň, Kožený, Ondračka – Holba, Hilšer, Vavřík, Zemánek, Vrána, Vašenka, Klímek, Frimel.
Litomyšl: Batěk – Fila, Bláha, Myška, Lipenský, Drbal, Zahradník – Lichtag, Háněl, Edl, Vytlačil, Večeřa, Sajdl, Jakubec, Hricuš, Voříšek, Svatoš.
Přerov: Lekeš – Gréč, Dřímal, Takáč, Moučka, Šabršula – Rozsahegyi, Zmeškal, Šimanský, Mynář, Vohrabal, Fencl, Hradil, Dvořáček, Borot, Kuba, Petr, Kolařík.

Dorost po prvních dvou kolech vede tabulku

Minulý týden se pro vsetínské dorostence nesl v duchu výher, postavili se celkům z Prahy. V pátek se utkali s Kobrou. Nejprve se prosadili hosté, ale Vsetínští za chvílí vyrovnali a dostali do vedení, na konci třetiny však Kobra vyrovnala. Celé utkání bylo vyrovnané, ani jednomu z týmu se nedařilo dostat do většího gólového náskoku. O celém utkání rozhodlo prodloužení, které patřilo Vsetínu. Zápas proti druhému celku z Prahy, Hvězdě, patřil rozhodně Vsetínu, který se již v první minutě dostal do vedení, po první třetině byl sice stav vyrovnaný, ale od druhé třetiny se domácí celek držel ve vedení, ve kterém setrval až do konce utkání.

Zápas: 6. 12. Třemošná – Vsetín 19:20

Tým z Třemošné se v uplynulém týdnu nejprve utkal s Českými Budějovicemi, kterým vstřelil gól hned ve 3. minutě, o dvě minuty později sice Budějovice vyrovnaly, ale v polovině třetiny se do vedení opět dostala Třemošná. Tento náskok si udržela až do konce zápasu. V sobotním utkání byli však úspěšnější hosté z Tábora, kteří využili přesilové hry a dostal se do vedení, na konci třetiny byli Táborští ve dvougólovém vedení. Třemošná se však ve druhé třetině prosadila třikrát a předehnala tak svého soupeře, jemuž se do konce třetiny podařilo vyrovnat. V poslední periodě se Tábor prosadil ještě třikrát, což pro Třemošnou znamenalo ztrátu tří bodů.

Zápas: 7. 12. PZ Kladno – Vsetín 16:30

Kladno odehrálo svůj první zápas o udržení již ve čtvrtek proti Táboru, kdy se hned v první třetině dostalo do vedení. Ve druhé třetině na své konto přidalo ještě jeden gól. Ve třetí třetině se Táboru podařilo prosadit, ale pouze jednou, což na vyrovnání nestačilo. Proti Budějovicím však už Kladenští tak úspěšní nebyli, neboť soupeři z jižních Čech se již od první třetiny dařilo úspěšně prosazovat. Kladno v tomto zápase inkasovalo dohromady 9 gólů, ale jim samotným se nepodařilo trefit do brány ani jednou.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Nešpůrek – Velikovský, Kočí, Mikula, Krajčík, Kunst – Bednařík, Kopřiva, Babeliak, Tobola, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Jurek.
Třemošná: Ženíšek – Čarda, Dolhý, Plecitý, Malkovský, Bláha, Balák, Albrecht – Beníšek, Šmíd, Sieger, Dvořák, Fiala, Krasanovský, Pešek, Kaiser, Beránek.
PZ Kladno: Hykel (35. Liemann) – Melichna, Šmejkal, Deniger, Jánský – Rynda, Zukriegel, Pospíšil, Cihelka, Hanousek. Jechumtál, Trojna, Redlich, Kulich, Mikeska, Vosyka.