Každý bod z venku je super, říká Juraj Tichý

Filip Bazala • 23.09.2012

Nová posila v obranných řadách Juraj Tichý se dostal do Vsetína po angažmá v Púchově. Mladý slovenský bek se výkony v přípravě velmi zalíbil trenérovi Hlobilovi, který se rozhodl za pomoci vedení domluvit kontrakt. „Chtěl jsem jít do Čech. Napsal jsem mail do Vsetína jestli by nepotřebovali obránce no a jsem tady,“ vypráví. Hráč s číslem osm na zádech do obranných řad dobře zapadl a v utkání s Porubou dopomohl týmu k vítězství po nájezdech. „Bereme dva body na sto procent, protože každý bod z venku je super,“ říká Juraj Tichý.

Začněme od začátku, jak ses dostal do týmu Vsetína?
Minulou sezónu jsem hrál první ligu mužů na Slovensku a po sezóně jsem neměl žádné angažmá. Chtěl jsem jít do Čech, protože to tady je úplně na jiné úrovni než u nás. V podstatě sám jsem si napsal mail do Vsetína, jestli by nepotřebovali obránce, takže vlastně takto sám jsem se do týmu dostal.

Jak hodnotíš dnešní utkání s Porubou?
Ze začátku jsme se strašně trápili, do mě ve druhém střídání špatně narazili, takže zbytek zápasu jsem hrál s naraženými bedry. Bylo to hrozné trápení, ale s klukama jsme si říkali, že to musíme otočit a to se podařilo. Silou vůle a týmovým výkonem jsme nakonec dokázali vzít bod navíc.

Ani ne před dvěma týdny, jste tady v přípravě zvítězili 4:1. V čem bylo dnešní utkání rozdílné?
Do dnešního zápasu jsme vstoupili strašně ustrašeně, nevím, jestli jsme si nevěřili, ale zápas v přípravě jsme tady odehráli v mnohem větší pohodě než dnes. Dostali jsme dvě zbytečné branky a už se to s námi vezlo. Museli jsme se dát dohromady a zkusit skóre otočit.

Myslíš, že výkon mužstva dnes ovlivnila nervozita z prvního soutěžního utkání?
Myslím, že ano. Jsme mladý tým a ta nervozita v tom našem výkonu trochu byla.

Jak spokojený jsi se svým dnešním výkonem?
Ze začátku jsem se strašně trápil i díky těm naraženým bedrům, ale postupně jsem se do toho dostal, dvě, tři dobré nahrávky a už to šlo dobře. Nebylo to nějak špatné, ale mohlo by to být i lepší.

Domů nakonec vezete dva body, jste s tímto výsledkem spokojeni?
Bereme to na sto procent, protože každý bod z venku je super.

Pomohla vám v obratu i podpora fanoušků?
Nehráli jsme doma, ale v podstatě jsme tady měli domácí prostředí, protože tady bylo dost diváků ze Vsetína, takže jsme spokojení. Na to, že jsme hráli venku, tady byla výborná atmosféra z naší strany, horší to měli domácí. Máme super fanoušky.

Jak se ti líbí zatím na Vsetíně?
Je to tady super. Kolektiv je výborný, podmínky jsou skvělé, takže paráda, je to tady vážně dobré.

Příští kolo hrajeme doma s Karvinou, s čím půjdete do toho zápasu?
Hrajeme doma, takže jednoznačně chceme vyhrát, ale musíme hrát zodpovědně zezadu a to co si v šatně s trenéry povíme. Pokud vše dodržíme, mělo by to být dobré.

Odehrané v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno