Kladenští vítězí, přeruší Valaši jejich sérii?

Michal Veselý • 16.11.2006

V s e t í n – Po reprezentační přestávce se představí zelenožlutí borci poprvé na vlastním kluzišti. Přijede jeden z jejich nejoblíbenějších soupeřů, mužstvo Kladna. Kladenští Buldoci vstoupili po přestávce do soutěže správnou nohou, dokázali doma porazit nebezpečný Třinec, když využili tři přesilové hry. Vsetínští hokejisté utrpěli debakl na ledě Litvínova a stále tak uzavírají extraligový peloton. Nic na tom nezmění ani případné vítězství nad kladenskými hokejisty.

Kladno opět řádí duo P+P

Kladno spoléhá na tradiční kostru týmu. V brance chytá splehlivě veterán Orct, v obraně tvrdí muziku ostřelovač Ševc a v útoku řádí jak za starých časů dvojice Patera, Procházka. Na Martina Procházku si bude muset dát vsetínská defenzíva dobrý pozor, v posledních 12 zápasech se trefil jednáctkrát. Oba forvardi pamatují slavné vsetínské časy, ale na Kladně roste už další generace moných reprezentantů. Na turnaji Karlaja ve Finsku poprvé v životě oblékl nejcenější dres Martin Frolík. Na listině zraněných hráčů jsou útočníci Hluchý a exvsetínský Radek Gardoň, kterého trápí zánět ledvin.

Bez Hrabala chybí ostřelovač na modré čáře

Reprezentační premiéra nejlepšímu vsetínskému obránci pořádně zhořkla, ve třetí třetině si v souboji se švédským útočníkem poranil rameno a zhruba měsíc bude Vsetínu chybět. Dalším zraněným bekem je Michal Horák, který má zlomený prst. Větší čas na ledě tak dostal host z Havířova Balčík a připsal si svůj první extraligový gól. Dobrá zpráva je, že všichni vsetínští forwardi jsou zdrávi a plni chuti střílet branky.

První duel: Na Kladně Valaši skórovat nedokázali

HC Rabat Kladno - Vsetínská hokejová a.s. 2 : 0
Branky a nahrávky: 20. Ševc (Kalla), 53. M.Procházka (Kalla).

Sestava z posledního zápasu

Vsetín: Štefl (37. Vehviläinen) - Kučný, Štach, Galvinš, Bobček, Ostrčil, Balčík, od 41. Bolf, Stříteský - Davídek (29. Sakrajda), Stantien, Demel - Dubec, Berzinš, Rob - Hrňa, Sabol, Kraus - od 41. Grill, Kucharčík, Davídek.

Kladno: Orct - Ševc, Evan, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, Hájek, V. Čech, Trončinský - Horna, Patera, Martin Procházka - Bílek, Tatíček, Frolík - M. Havel, Kalla, Kuchler - Rudovský, Čurilla, Jaroš.