Konec sezóny přišel předčasně, dorostu zbývala ještě dvě utkání

Anna Pavlína Sedláčková • 04.04.2020

Sezóna nezačala pro vsetínský dorost zrovna vesele. Ihned na začátku utrpěli několik proher. Až ke konci první části se jim začalo dařit a v nadstavbové skupině o udržení se celou dobu drželi v čele tabulky. Podívejte na krátký přehled sezony vsetínského dorostu.

Nepovedená první část

Začátek sezony nevyšel podle předpokladů. Vsetínský dorost měl v tabulce po čtyřech zápasech pouze dva body a ani postupem času se mu nezačalo dařit. Až konec první části jim přinesl štěstí, začali vyhrávat více zápasů, do skupiny o pořadí v play-off se jim však dostat nepodařilo.

Skupina O udržení

Vstup do nadstavby se dorostencům na rozdíl od první části velice povedl. Vyhráli šest utkání za sebou a díky tomu se jim dařilo držet ve vyšších patrech tabulky. Po celou dobu měli na čele shodně bodů s Českými Budějovicemi, které se jim podařilo předehnat. Na první příčce se udrželi až do předčasného konce sezóny.

Produktivita

Nejvíce nastřílených gólů za vsetínský dorost má na svém kontě Boris Babeliak (50 bodů), který se za záda gólmanů soupeře trefil dvacetkrát, třicetkrát nahrával a je tak na 17. místě v tabulce celého bodování ELIOD Extraligy dorostu. Hned za ním, co se bodování týče, se umístil Matyáš Dědek s 36 body (12+24). Špatně na tom ani není Adam Turek se svými 29 body (13+16). Za zmínku stojí i Tomáš Tobola, který ve čtyřiadvaceti zápasech nasbíral osmnáct bodů (7+11) a spolu i s Matyášem Adámkem (11+7) měli lví podíl na tom, že se Vsetín v dorostenecké extralize zachránil. I mezi obránci se najdou hráči s vysokým bodováním. Jedním z nich je Stanislav Kunst, jenž posbíral dohromady 24 nahrávek a 6 gólů a je tak na 6 místě bodování obránců.

Útok

Dorost neměl v základní části problém s ofenzivně laděnou hrou. Obranná pásma soupeřů okupovali Valaši s železnou pravidelností, ale i přes snahu se jim nedařilo prosadit se. V osmnácti zápasech slavili branku pouze třiačtyřicetkrát. Střelecký půst skončil v nadstavbě a Vsetín byl druhým nejproduktivnějším týmem ve skupině. Náskok jednoho gólu měl Tábor.

Obrana

Mezi obránci byli dominantními Stanislav Kunst s Václavem Kočím, kteří hráli velkou roli v obraně, jež na nich zkraje stála. Později se začal výrazně prezentovat také Filip Krajčík, který byl velmi vidět v části o udržení. Za svými bránícími spoluhráči nebyl pozadu ani co se kanadského bodování týče (5+9). Výborné výkony dostaly beka s pětadvacítkou na zádech až do reprezentačního dresu. I přesto to všechno je ale Vsetín jedním z týmů, který má na kontě spoustu inkasovaných branek.

Brankáři

Po většinu sezony se v bráně objevoval Jakub Nešpůrek, který se ukázal ve 27 zápasech. S úspěšností 89,81% je nejúspěšnějším gólmanem za Vsetín. Patrik Janura (88,95%) se ukázal ve třinácti zápasech, a to především v základní části.

Noví hráči ze starších žáků

Dorost přivítal několik hráčů z nižší kategorie, mnoho z nich se mezi dorostenci objevilo už před koncem předešlé sezóny. Jedním z nich je například Matěj Juráň, který si v dorostu vybojoval 5 bodů (2+3). Na pomoc do několika zápasů přišel také útočník Šimon Rigo, který během deseti utkání nasbíral 3 body (1+2). Mezi obránci se ze starších žáků objevil také Matěj Šedlbauer.

My děkujeme za podporu v letošní, bohužel předčasně ukončené, sezoně. Snad se vsetínskému dorostu více zadaří v následujícím ročníku, v němž se i nadále bude účastnit ELIOD extraligy dorostu.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov