Kopřiva: Takový zápas jsem ještě nezažil

Michal Berg • 06.04.2006

Ú s t í n / L - Obrovsky rozzářené tváře vsetínských hokejistů kontrastovaly se smutkem domácích. Šestý a jak se později ukázalo i poslední barážový duel zvládli lépe hosté a ponořili Lví arénu v Ústí nad Labem do smutku. Snad nejšťastnější byl kouč vítězného týmu Břetislav Kopřiva. "Dneska to byl určitě nejhorší zápas mého života, něco takového jsem ještě nezažil a doufám že už nezažiju," hlásal spokojený kouč unaveně. Před tím, než jej vlna jeho slavících svěřenců vytáhla z kabiny zpět do haly za fanoušky, se stihl svěřit se svými pocity.

Vsetín v zápase začal aktivně, dokázal domácí zaskočit, ale o výsledku se rozhodovalo na druhé straně. Poté, co Marek Dubec získal hostům vedení se domácí opřeli do útoku a dlouhé minuty se hrálo pouze před Hovim. "Soupeř hrál výborně, s enormním nasazením, uvědomoval si, že to byla jeho poslední šance a dostal nás často pod tlak. Bylo to celý zápas jedna nula pro nás, to je opravdu nápor na nervy, ale díky Sasimu jsme to ustáli, chytal opravdu suprově," zhodnotil průběh rozhodujícího zápasu Břetislav Kopřiva.

Dokázali jsme prostě i přes všechny problémy bojovat až do konce!
— Břetislav Kopřiva
Právě Sasu Hovi se nakonec ukázal být klíčovou postavou Vsetína v boji o existenci. V posledním zápase sezóny pochytal 33 střel domácích a čisté konto, které mu unikalo po celou sezónu, vychytal v nejdůležitějším zápase. Jeho výkony vyzdvihl i trenér Kopřiva. "Sasu chytal celou sérii fantasticky, předčil Romana Málka a byl hlavní oporou týmu. Musíme mu opravdu poděkovat."

Trenér Kopřiva zažil dva roky po sobě oslavy po skončení sezóny. Zatímco zisk juniorského titulu ve finále proti Spartě nikdo nečekal a o to víc byl potěšující, souboj o záchranu sledovaly tisíce fanoušků a případný neúspěch by bolel o to více. "Jsem rád i za sebe, že se nám podařilo Vsetín zachránit. Jsem ve Vsetíně osm let a pod naším vedením to do první ligy nespadlo, takže jsem opravdu moc šťastný," soukal ze sebe úspěšný kouč.

Vsetínský tým se sice na celou sezónu uvelebil na posledním místě tabulky, do baráže ale v sobě našel sílu a po šesti vyrovnaných duelech extraligovou příslušnost uhájil. Kde se v něm vzala ta síla, postavit se suverénnímu Ústí? I na to měl Břetislav Kopřiva odpověď. "Od druhé poloviny ligy jsme nehráli špatně, byli jsme sice poslední, ale někdo prostě poslední být musí. Dokázali jsme se postavit a znepříjemnit život každému soupeři, ta morálka v tom týmu pořád zůstávala a i díky tomu jsme baráž vyhráli. Dokázali jsme prostě i přes všechny problémy bojovat až do konce!"