Kouče Hlobila zklamal výkon v první třetině, naopak ho potěšil junior Daněk

Michal Veselý • 17.11.2011

Hrát 40 minut dobře na body většinou v hokeji nestačí, zvlášť když po úvodních 20 minutách prohrávate 3:0. O tom se přesvědčili Hlobilovi hoši na ledě opavského Slezanu. Vsetínští sice nesložili zbraně, dokázali zápas zdramatizovat na vytouženou remízu už dosáhnout nedokázali. „Rozhodla první třetina,“ nemusel dlouho hledat důvod porážky kouč Hlobil.

Trenére, jak jste viděl utkání s Opavou?
Rozhodla první třetina, tak jako v Prostějově. Prohrávali jsme po úvodní části 3:0 a po zbytek zápasu jsme byli minimálně vyrovnaným mančaftem. Měli jsme i v první třetině šance, ale na rozdíl od soupeře jsme je neproměnili. Soupeř nás sice párkrát dostal pod tlak, ale ke střelám se dostal jen v přesilovkách. Jinak si myslím, že těch zbývajících 40 minut zvládlo naše mužstvo velice dobře. Nastoupil za nás i junior Pepa Daněk, který podal velmi dobrý výkon.

Když jste zmínil Daňka, tak celá třetí lajna hrála velice dobře, souhlasíte?
Ano, třetí lajna nedostala góla. První útok dostal dvě branky, druhý jeden. První lajna se to snažila ještě napravit a odehrála svoje miniutknáni 2:2, druhá 1:0 prohrála. Třetí útok hral velice dobře, nedostali branku a to bylo velice důležité, dokázali si vytvořit tlak i šance.

Daňkovi jste asi hodně věřil, když jste ho poslal na led i závěru zápasu?
Hrál dobře, tak proč bychom ho tam nedali, i když je mladý. Bruslil dobře, byl silný na puku, my jsme se potřebovali dostat do tlaku a on je schopný to ubruslit a uhrát.

Dá se říct, že si kluci ze třetí lajny (Daněk, Dědek a Holík -pozn.) řekli o místo v sestavě?
Kluci mě výkonem potěšili, uvidíme, co se stane do neděle, přišli jsme o jednoho beka. Uvidíme, jak to bude vypadat, ve čtvrtek mají kluci volno a v pátek se sejdeme na tréninku.

Co se stalo obránci Tesaříkovi v první třetině?
Přisedl si kotník a vypadá to, že to má naštíplé. Minule si zranil i Zbyňa Spitzer, má taky zraněný kotník. Doktor mu řekl měsíc, ale uvidíme, chodit chodí. Udržuje se, jezdí na kole, věřím, že se dá brzo dohromady.

Neuvažovali jste, že po první třetině vyměníte brankáře?
Většinou to bývá implus, ale Hrouda nemohl ani za jeden gól. To by mu nepomohlo a srazili bychom ho psychicky dolů. On chybu neudělal, tam byl problém v obranné činnosti. Hrouda chytil i trestné střílení a ve třetí části předvedl fantastický zákrok lapačkou.

Měli jste jen dva vyloučené, to se vám na ledě soupeřů často nestává...
Já myslím, že velmi dobře pískal rozhodčí Mrkva, píská už delší dobu. Řídil i naše utkání v Havířově a vždy si vedl výborně. Spíš mohl písknout ještě nějaký faul na nás (směje se). I když jsme byli místy pod tlakem, tak jsme nefaulovali.

Opava dlouho držela puk a hodně kombinovala za brankou …
Mají nepříjemný styl, kluci ale dobře bruslili a přebírali si hráče. Problém byl jen v první třetině, než jsme se vzpamatovali. Přijeli jsme na zápas pozdě, byla po cestě zácpa.

S čím půjdte do nedělního zápasu s Karvinou?
Sestava bude asi jiná, uvidíme, koho nám kluby pustí. Budeme se snažit takové utkání jako s Havířovem. Karviná má kvalitní mužstvo, vyhráli jsme tam se štestím.