Martin Jenáček: Dali jsme do toho víc srdce!

Michal Veselý • 07.04.2006

Ú s t í n/L. – Je středa půl desáté večer a už je to jasné. Vsetín je extraligový, tedy alespoň co se týká úspěšně zvládnuté baráže. Parkoviště před Lví arénou je plné vsetínských příznivců, kteří čekají na své hrdiny. První přichází Tomáš Demel a vzápětí po něm další a další hráči. Největší shluk lidí je kolem brankáře Sasu Hoviho. Podruhé v krátké době končí nad hlavami nadšených fanoušků. Tahle noc bude dlouhá. Hokejisté z Valašska vyhráli bitvu o setrvání v extralize. Vyhrají i válku a nastoupí i do příštího ročníku extraligy? Všichni doufáme, že jednaní dopadnou dobře a Na Lapači uvidíme v září opět extraligový hokej.

Jedním z klíčových hráčů baráže se stal Martin Jenáček. „Jsem opravdu moc šťastný, že se to podařilo, bylo to ale strašně těžké. Jsem plný dojmů,“ chrlil ze sebe autor jedné branky a čtyř asistencí. Jediná věc, na které se oba rivalové v barážovém boji shodli, byl klíčový okamžik celé série - čtvrtý zápas a vítězství Vsetína na trestná střílení. Stejný názor měl i hrdina nájezdů Jenáček, který tehdy prostřelil Málka mezi betony. „To že rozhodl můj nájezd je jen taková třešnička na dortu. Jsem nesmírně rád, že jsem mohl mužstvu pomoci,“ dodal Martin.

Hlavní zásluhu na vítězství Valachů byl podle vsetínského forvarda výkon finského brankáře Sasu Hoviho. „Sasu chytal neuvěřitelně, celou sérii nás držel nad vodou. Kdyby tak nechytal, tak by to bylo o něčem jiném. Důležité také bylo, že jsme do toho dali víc srdce, mančafty totiž byly vyrovnané. My jsme za vítězstvím víc šli. Třeba u penalt jsme se drželi kolem ramen, byli jsme víc soudržnější a to také sehrálo svou roli. Každý tady odvedl své maximum a je to super, že to dopadlo, jak to dopadlo.“

V posledním šestém zápase se nehrál zrovna divácky atraktivní zápas, Vsetínu nakonec stačila jedna branka z celkem deseti střel na vítězství. „Poslední zápas jsme nehráli zas tak dobře, ale opět jsme se mohli spolehnout na vynikajícího Sasu Hoviho. Je bezvadné, že jsme to dotáhli do vítězného konce už v Ústí. Sedmý zápas by byl zřejmě už o náhodě. Soupeř mi dnes přišel nervózní, na naší straně byl totiž mečbol,“ vysvětloval Jenáček.

Jenáčkovo pokračovaní na Vsetíně není zdaleka jisté, smlouva mu po sezoně končí. „ Teď budu jednat s klubem a uvidíme jak to dopadne,“ řekl Martin před nastoupením do autobusu, který vítězný tým unášel do víru oslav.