Mládežnické soutěže nabírají na tempu, o víkendu budou hrát Na Lapači dorosty i junioři

Radek Bařina • 09.09.2010

Po mladších a starších dorostencích, kteří své extraligové soutěže odstartovali o minulém víkendu, začíná v sobotu sezóna i vsetínským ligovým juniorům. Na svém ledě přivítají od 13:30 celek Šumperka. Šumperští mladíci se poté Na Lapači představí i v neděli od 14:00, tentokrát v duelu extraligy mladšího dorostu. Starší dorostenci VHK se na Vsetíně předvedou již v pátek. Jejich soupeřem bude brněnská Kometa a chcete-li toto utkání shlédnout na vlastní oči, dostavte se vsetínský zimní stadión v 16:30.

Starší dorost

Soupeři: Kometa Brno, AZ Havířov

Starším dorostencům Vsetína se vstup do soutěže vydařil nad očekávání. Z dvojutkání na ledě soupeřů totiž vyválčili hned čtyři body. Nejprve uzmuli jeden bodík tradičně silným ocelářům z Třince, o den později pak svou bilanci ještě výrazně vylepšili, když na ledě ambiciózní Jihlavy zvítězili 4:3. Spokojenost se startem do sezóny ostatně neskrýval ani trenér Jenáček: „V podstatě jsme s prvním dvoukolem spokojeni. Mít čtyři body po úvodních dvou kolech, odehraných navíc venku, to je myslím slušný výsledek. Teď nesmíme usnout na vavřínech a šlapat dál naplno.“

O víkendu ovšem vsetínské mladíky rozhodně nečeká lehké sousto. V pátečním odpoledni Na Lapač dorazí tým Komety Brno. Celku z moravské metropole pozvolna dorůstají silné mládežnické ročníky a starší dorost Brňanů by měl letos patřit k černým koňům celé soutěže. Je si toho dobře vědom i kouč Valachů: „Bude to výzva, protože Brno nás v přípravě dvakrát porazilo a podle mého názoru bude patřit ke špičce soutěže. My ale rozhodně nedáme kůži lacino. Budeme se snažit hrát náš hokej, budeme bojovat,“ konstatuje Jenáček.

V úvodních dvou kolech zatím Kometa odehrála divoké zápasy. Nejprve prohrála ve Zlíně v poměru 7:2, aby si o den později spravila chuť výhrou 5:1 nad Třincem. Utkání s Brnem sehrají starší dorostenci v pátek od 16:30.

V sobotu se starší dorost Vsetína představí na horkém ledě Havířova. Severomoravany dělí v tabulce od Vsetína přesně jediný gól. Ve svém úvodním vystoupení totiž podlehli na ledě Olomouce v poměru 2:1 po prodloužení, hned o den později si ale v domácím prostředí vyšlápli na favorizovaný Zlín. Havířovští jej porazili 4:2, čímž dali jasně najevo, že na jejich stadiónu se budou body dolovat jen velmi obtížně.

Junioři, mladší dorost

Soupeř juniorů: HK MD Šumperk
Soupeř mladších dorostenců: HK MD Šumperk

V sobotu čeká první zápas sezóny vsetínské juniory. Na svém ledě přivítají Šumperk, budou mít tedy tu čest, odstartovat vsetínsko – šumperskou lední revue, která se potáhne napříč celým víkendem. Mimo jiné půjde o střetnutí celků, které společně před dvěma lety opustily nejvyšší juniorskou soutěž. Utkání startuje na lapači v sobotu od 13:30 a mohlo by naznačit mnohé o tom, jak to vypadá s ambicemi těchto týmů na návrat do nejvyšší soutěže.

Příprava se Vsetínským vcelku podařila, když pět utkání vyhráli, dvakrát remizovali a čtyřikrát odjeli z ledu poraženi. Většina proher ale byla s celky zvučných jmen - ať už se jedná o Duklu Trenčín nebo Porubu, která ještě vloni hrála juniorskou extraligu. Jedenkrát se Valaši také utkali s celkem Šumperka. Na neutrální půdě v Přerově skončilo utkání remízou 3:3. Nechme se tedy překvapit, jak se svěřencům trenéra Miroslava Kuba vydaří veledůležitý start do soutěže.

První utkání Na Lapači čeká v neděli též mladší dorostence Vsetína. Po úvodním neúspěchu z ledu Třince, kde prohráli 5:2, se jim do cesty postaví mnohem přijatelnější soupeř. Šumperku se totiž první kolo soutěže vůbec nepovedlo a jeho hráči opouštěli zlínskou PSG Arénu s osmibrankovým přídělem v batožinách. Zda se tedy Vsetínu podaří získat první body v sezóně, či zda to naopak budou mladí hráči ze Šumperka, kdo se bude radovat z úspěchu, se ukáže během nedělního odpoledne. Zápas mladších dorostenců startuje ve 14:00 a nebudete-li přítomni přímo Na Lapači, můžete sledovat jeho průběh prostřednictvím našich stránek.