Mladí mistři republiky na audienci u starosty

Eva Stejskalová, město Vsetín • 27.04.2006

V s e t í n - Do pomyslné síně slávy vsetínského hokeje přibyl v závěru letošní sezony další poklad - pohár za titul mistra republiky. Zasloužil se o něj tým žáků 4. tříd, který vyhrál finálový turnaj osmi nejlepších družstev České republiky. Mladým mistrům republiky pogratuloval k jejich úspěchu také starosta Jiří Čunek.

Starosta všem hráčům, jejich rodičům i trenérům poděkoval za úspěšnou reprezentaci města, podělil se s nimi o zážitky z finálového turnaje a mladým hrdinům předal malý dárek a pamětní list. Kapitán týmu Zdeněk Děrkas pak s patřičnou hrdostí ukázal prvnímu muži radnice pohár mistra a předal mu videozáznam z finálového duelu, v němž mladí borci dokázali zvítězit nad týmem Letci Letňany v poměru 3:0.

Mladí vsetínští hokejisté, které k titulu dovedli trenér Miroslav Kubo, jeho asistenti Libor Forch a Miroslav Svoboda a vedoucí mužstva Vlastimil Motloch, si ale kromě celkového prvenství odnesli také řadu dalších individuálních ocenění.

Mistři
Úspěchy mládežnického hokeje nás utvrzují v tom, že udržení extraligy ve Vsetíně má význam.
— Jiří Čunek
„Jindřich Abdul byl podle kanadského bodování nejlepším střelcem, kapitán týmu Zdeněk Děrkas byl vyhodnocen ve finále mistrovství republiky jako nejlepší hráč a další individuální ocenění si z finále odvezl Michal Hryciov jako nejlepší obránce,“ jmenoval úspěchy vsetínských hokejistů trenér Miroslav Kubo, který byl pochopitelně s výkonem svých svěřenců spokojen.

„Určitě nás to všechny těší. Na to, že zájem dětí o hokej klesá, protože ani ekonomická náročnost není malá, je to velký výsledek. Vedení klubu se však maximálně snaží o to, aby příspěvky rodičů byly co nejmenší a navíc jim zajišťuje i výstroj. Podle mne má takové podmínky jako my ve Vsetíně málokdo v republice,“ spokojeně konstatoval Miroslav Kubo.

Mládežnická základna vsetínského hokeje čítá více než 300 hokejistů a o její kvalitě hovoří především výsledky v uplynulých letech. „Za posledních osm sezon jsme získali šest titulů mistrů republiky. Postarali se o ně dvakrát žáci 4. tříd, sedmé, osmé a deváté třídy a junioři,“ jmenoval úspěchy mladých vsetínských hokejistů Oldřich Štefl, manažer hokejového klubu.

Svými výkony hokejová mládež dokazuje, že vsetínský hokej stále patří ke špici. „Úspěchy mládežnického hokeje nás každoročně utvrzují v tom, že udržení extraligového hokeje ve Vsetíně má význam,“ uzavřel starosta Čunek.