Útočníci Pavel Klhůfek a Miroslav Holec pokračují na Lapači

Redakce • 27.04.2023

V uplynulém play-off zářili, nyní oba na Lapači podepsali nové smlouvy. Dvojice útočníků Pavel Klhůfek a Miroslav Holec bude oblékat zelenožlutý dres i v nadcházející sezoně! „Pavel i Mira jsou zkušení hráči. Na ledě mezi nimi fungovala vzájemná chemie, což jsme mohli vidět právě v play-off. Jsme rádi, že jsme se s oběma domluvili na další spolupráci,“ oznámil Radim Tesařík, sportovní manažer VHK ROBE Vsetín.

Pavel Klhůfek (27. října 1991) přišel na Valašsko před uplynulou sezonou po třech letech strávených na Slovensku. V základní části odehrál 43 utkání a pomohl týmu 30 kanadskými body. Ještě lépe se mu vedlo ve vyřazovacích bojích, kdy za 15 zápasů nastřádal 10 bodů. Na ledě se nejvíce osvědčila jeho spolupráce s Miroslavem Holcem, který na Lapač zamířil jako last minute posila před play-off. Zlínský rodák patřil k oporám, které dotáhly Vsetín až do šestého duelu finále Chance ligy. Nyní na Lapači podepsal smlouvu na novou sezonu s roční opcí.

„V momentě, kdy nás posílil Mira Holec, šla Pavlova výkonnost vzestupně nahoru. Dá se říct, že v play-off jejich spolupráce vyvrcholila. Oba podávali výborné výkony. Proto jsme se s trenérem Jirkou Weintrittem dohodli, že by bylo dobře, aby Pavel pokračoval na Lapači i v budoucnu. Jsme rádi, že jsme se domluvili na další spolupráci,“ těšilo Radima Tesaříka.

„Jsem rád, že mohu na Vsetíně pokračovat. V kabině jsem si vytvořil přátelské vazby se spoluhráči. Ve finále soutěže nám chyběl gól nebo dva a věřím, že pak bychom ten poslední krok do baráže udělali. Jsem přesvědčený, že když budeme držet pospolu, budeme mít v nadcházející sezoně ještě lepší tým než loni. Chceme navázat na práci, kterou jsme tady začali, proto jsem rád, že jsme se domluvili, a zůstávám na Lapači,“ sdělil Pavel Klhůfek.

Miroslav Holec (8. listopadu 1987) představoval pro Vsetín v uplynulé sezoně posilu last minute, když přišel výměnou za Daniela Klímka, a okamžitě se zařadil mezi ofenzivní lídry mužstva. Rodák z Písku stihl do startu play-off obléct zelenožlutý dres v devíti zápasech, ve kterých si připsal 11 kanadských bodů. Ve vyřazovacích bojích navázal dalšími 13 body a pomohl tým dovést do šestého finálového duelu. Nyní, stejně jako jeho spoluhráč s útoku Pavel Klhůfek, podepsal na Lapači smlouvu na novou sezonu s roční opcí.

„Jsem rád, že jsme se dohodli a mohu pokračovat další sezonu na Vsetíně. Věřím, že si společně zase užijeme perfektní atmosféru, která na Lapači panovala v play-off, a že nová sezona dopadne ještě o něco lépe, než ta předchozí,“ uvedl po podpisu smlouvy Miroslav Holec.

„Miru jsme brali z Třebíče jako zkušeného hráče směrem k play-off. To se nadmíru naplnilo, jeho angažování splnila naše očekávání. Už v play-off byly náznaky spolupráce na další sezonu. Jsme rádi, že jsme se domluvili,“ okomentoval prodloužení spolupráce Radim Tesařík.

Už dříve na Valašsku prodloužili spolupráci obránci Jiří Říha, Ondřej Smetana a Šimon Jenáček a čtveřice útočníků Vít Jonák, Luboš Rob, Daniels Berzinš a Štěpán Bláha. Dále platnou smlouvu uzavřenou již před minulou sezonou mají na Lapači Adam Hořanský a Tom Ondračka.

Hokejový koloběh s sebou přináší i odchody z týmu. Někteří hráči z loňského kádru tak nebudou v zelenožlutém dresu pokračovat. Obránce Ondřej Němec ukončil bohatou kariéru, jiní dali přednost nabídce z vyšší soutěže, od konkurence, nebo si hledají nové působiště. „S některými hráči z loňského kádru jednáme či budeme jednat. Všem klukům, kteří u nás pokračovat nebudou, děkujeme za odvedenou práci, a přejeme jim hodně štěstí v dalším angažmá,“ vzkázal Radim Tesařík.

Odchody z klubu:

Ondřej Němec (konec kariéry), Tomáš Vošvrda, Boris Česánek, David Kajínek, Marek Voženílek, Jan Berger, Pavel Jenyš, Richard Pětník, Roman Přikryl, Riku Sihvonen.

Hráči s platnými smlouvami na novou sezonu (stav k 27.4.):

Brankář:
Maxim Žukov.

Obránci:
Jiří Říha, Ondřej Smetana, Šimon Jenáček, Tom Ondračka.

Útočníci:
Miroslav Holec, Pavel Klhůfek, Vít Jonák, Daniels Berzinš, Luboš Rob, Štěpán Bláha, Adam Hořanský.