Mladší dorostence i juniory čekají o víkendu další důležitá utkání

Miroslav Janošek • 29.01.2015

I o nadcházejícím víkendu čekají vsetínské mladíky důležité zápasy. Tentokrát se ale můžete na Lapači těšit pouze na mladší dorostence a juniory, protože starší dorostenci mají reprezentační přestávku. Domácí utkání juniorů proti Havířovu začíná v pátek od 16:30 a mladší dorostenci se představí na domácím ledě v neděli od 13:00. O den dříve se však ještě představí na ledě posledního celku soutěže, ostravské Poruby.

Mladší dorost vyzve Porubu a Opavu

Jako první narazí mladí Valaši na soupeře z Poruby. Ostravský celek se sice nachází na posledním místě tabulky, to ale neznamená, že to bude pro vsetínské dorostence lehký zápas. V posledním kole ostravští mladíci porazili kvalitní Havířov a v tom předposledním jen těsně podlehli Přerovu. Hosté to tak nebudou mít na ledě Poruby vůbec lehké a velký pozor si budou muset dávat také na přesilovky. V těch má tým Poruby nejlepší úspěšnost ze všech a to 15,75%. Vsetín je ale v těsném závěsu na druhém místě s přesilovkovou úspěšností necelých 14%. Vsetínští budou ale dělat vše proto, aby odčinili prohru v prodloužení z posledního společného klání.

V sobotním utkání zavítá na Lapač tým z Opavy. Slezané si budou chtít na lapači spravit chuť po nepovedeném utkání z posledního kola, kdy na ledě Přerova prohrála 8:2. To Vsetín si v posledním kole hladce poradil s Havířovem a vytěžil tři body po výhře 3:0. Vsetín a Opava jsou také sousedy v tabulce. Vsetínští sídlí na třetím místě s pohodlným náskokem deseti bodů právě na čtvrtou Opavu. Valaši pod vedením trenéra Jenáčka si budou chtít udržet bodový náskok před dotírajícími Slezany a také jim vrátit porážku z posledního střetnutí.

Předpokládané sestavy

VHK Vsetín: Kořének – Mikulenčák, Ondračka, Ševčík, Kollár, Nadymáček, Kamas – Zetocha, Paroušek, Hrňa, Kristek, Klímek, Gorás, Fajkus, Půček, Paťava, Štědrý.

HC RT TORAX Poruba: Remiáš – Balcárek, Kotouček, Kroček, Dobeš, Pliska – Voznička Marek, Vojtášek, Žídek, Havránek, Střondala, Takáč, Klíma, Mrva, Plachý, Bocnak, Dlouhý, Zicháček, Voznička Martin.

HC Slezan Opava: Mocher - Kroček, Mar, Kunc, Lelek, Hadamczik - Pělucha, Hilšer, Frydrych, Hudečka, Hladoník, Kvasnica, Věntus, Adamczyk, Bitomský.

Juniorka vyzve baníky z Havířova

Vsetínští junioři se v pátek odpoledne utkají s týmem Havířova. Havířov přijede na Lapač po výhře nad ostravskou Porubou z posledního kola. Valaši mají zase v živé paměti utkání otočené v posledních minutách a následnou výhru po nájezdech s Třebíčí. Páteční utkání bude bojem o čtvrté místo tabulky. Vsetín se nachází na pátém místě pouze jeden bod právě za Havířovem a v případě výhry by se mohli zelenožlutí posunout na čtvrté místo. Svěřenci trenéra Čechmánka tak udělají vše proto, aby body zůstali na vsetínském Lapači.

VHK Vsetín: Stojar – Hryciow, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek – Surý, Bumbál, Mikula, Bouda, Zvonek, Stanislav, Valter, Vaněk.

HC AZ Havířov 2010: Turšner – Graca, Gawlas, Bahounek, Chroboček, Regoš, Potočný J. – Heinzl, Fejko, Vyčesaný, Churý, Šmíd, Caruk, Taras, Lejčko.