Vsetín doma selhal, od Litoměřic dostal šest branek

Radek Bařina, Tomáš Kopecký • 30.01.2019

Hořkou pilulku museli spolknout hokejisté VHK ROBE Vsetín v domácím duelu s Litoměřicemi. V utkání se sice dostali záhy do vedení, hosté však dvěma brankami v rozmezí 10 sekund průběh zápasu otočil a ve zbytku duelusi zásluhou přesné koncovky a velmi dobrého výkonu gólmana Dvořáka náskok hlídali. Vsetínu nepomohla ani závěrečná power-play, ve které navíc po šesté inkasoval. V nepříliš atraktivním zápase plném emocí a sporných momentů tak Vsetín padl 3:6. V utkání dostali příležitost oba juniorští gólmani Málek a Sachr, druhý jmenovaný byl navíc vyhlášen nejlepším vsetínským hráčem utkání.

CHANCE LIGA - 52.kolo st 30.1.17:30
HC Stadion Litoměřice
3:6(1:2, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Slováček (Pitule, Theoret), 31. Rob (Pechanec, Slováček), 40. Karafiát (Kucharczyk, Rudl) – 10. Strejček (Průžek, Dvořák), 10. Ščegolkov (Kadlec, Dluhoš), 27. M. Kadlec (Marcel, Svoboda), 34. Svoboda (Ščegolkov, Kadlec), 37. Voženílek (Ščegolkov, Kadlec), 60. D. Merta (Šik, Jebavý). Rozhodčí: Doležal, Koziol – Štofa, Beneš. Vyloučení: 9:10 navíc Rob, Frolo (VSE) - Korkiakosti (LTM) 10 min OT . Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2420. Střely na branku: 36:25. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:6.

VHK ROBE Vsetín: Málek (34. Sachr) – Mikuš, Hryciow, Slováček, Rudl, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Březina, Kucharczyk, Theoret – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Karafiát – Vávra, Šilhavý, Vítek.
HC Stadion Litoměřice: D. Dvořák – Marcel, Pavlas, Smetana, Strejček, Jebavý, Dluhoš – Ščegolkov, Korkiakoski, M. Kadlec – Voženílek, Svoboda, D. Merta – J. Dvořák, Šik, Průžek – Kropáček, Sklenář, Jirásek.

Duel dvou možných soupeřů pro čtvrtfinále play-off přinesl hodně divoký úvod. Hosté se lapačského prostředí vůbec nezalekli a od začátku se snažili zatápět šestnáctiletému Jakubu Málkovi, kterého rozhodně nečekala lehká premiéra před domácími diváky. Ve třetí minutě Stadion zahrozil poprvé. Tahoun hostů, Fin Korkiakoski, byl v úniku faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Nejproduktivnější hráč Severočechů však juniorskou jedničku Vsetína nepokořil, neboť Málek jej vychytal lapačkou. Hned poté měli hosté k dispozici přesilovou hru, ale nedokázali ji využít, což dokázali Valaši potrestat. Navrátilec z trestné lavice Theoret se okamžitě vydal do rychlého přečíslení, našel lépe postaveného Pituleho, který puk naservíroval do prázdné branky Ondřeji Slováčkovi. Domácí bek už se nemýlil a poslal zelenožluté do vedení. Z toho se však Vsetín nemohl radovat dlouho, protože v polovině periody Průžkovo nahození od červené čáry nevyhodnotil rozhodčí jako zakázané uvolnění, momentu překvapení využil Jan Strejček a z velkého úhlu překonal Málka. Už za deset sekund se Stadion dostal do vedení, když střelou z mezikruží do šibenice uspěl Jiří Jebavý. Jaká to rána pro domácí, kteří měli utkání dobře rozehrané! Divoké utkání se přitom teprve začalo rozjíždět. Druhý gól jednoznačně posílil sebevědomí hostů, kteří byli na ledě o něco aktivnějším týmem, zatímco Valaši se nemohli dostat do kloudné kombinace v útočném pásmu. Dvě minuty před koncem třetiny se však po nečekaném odrazu kotouče od branky dostal puk ke Kucharczykovi, který žabičkou vybídl ke skórování Theoreta, ale ten v tísni skórovat nedokázal. Neujala se ani Březinova individuální akce či Jeřábkova rána od modré čáry. První část utkání tak dopadla lépe pro Litoměřice.

Druhou třetinu začali zelenožlutí o poznání aktivněji a prakticky nepouštěli hosty do útočného pásma, přesto Vsetínu výraznější příležitost na vstřelení gólu dlouho chyběla. V přesilové hře Theoreta vychytal jistý Dvořák, další hrozby už hosté ustáli. 27. minuta jim navíc přinesla třetí gólové štěstí. Dokázali vytěžit z minima maximum. Ránu Marcela nejdříve zastavil tělem obětavý Karafiát, dorážka Martina Kadlece však prolétla až za záda Málka. Vsetínští to však rozhodně nezabalili. V polovině utkání dokázal vrátit Valachy na kontakt tradiční střelec Luboš Rob, jenž po kombinaci svých spoluhráčů zakončoval do úplně odkryté klece. Hosté si brzy vzali dvougólové vedení zpět. Valaši propadli ve středním pásmu a hned tři hráči se vydali do přečíslení, které využil opět Martin Kadlec. Po čtvrtém gólu Valaši vyměnili muže s maskou a příležitost dostal David Sachr, jenž v oslabení předvedl výborný zákrok betonem. Vsetín však stále sužovala oslabení. Litoměřice tyto situace dokázaly trestat. Na 5:2 zvyšoval Daniel Voženílek. Emoce na ledě i v hledišti byly na vrcholu a vše skončilo hromadnou šarvátkou před Dvořákem. Z ní pramenila přesilová hra Valachů, ve které navíc Marcel poslal na mantinel Mikuše a vyfasoval trest 2+2 minuty. Valaši měli k dispozici dlouhou přesilovou hru 5 na 3. Blízko skórování byl Rob, ale rozvlnil jen boční síť. O chvíli později jel navíc i trestné střílení, ale Dvořáka nepokořil. Ještě do konce třetiny však Vsetín přeci jen skóroval a vykřesal jiskřičku naděje. Z mezikruží v záklonu poslal Jiří Karafiát puk přesně pod horní tyčku. Do kabin se šlo za stavu 3:5.

Vsetín měl v úvodu třetí třetiny přesilovou hru, avšak i přes dlouhotrvající tlak se neprosadil. Co tomu chybělo? Především střelba, ta od Valachů nepřicházela a nepřicházela… Jenže další šance záhy přeci jen přišly. Pechanec byl v úniku faulován a na řadu přišlo třetí střílení v utkání… To se stává opravdu jen velmi málo. Korkiakoski s Robem neuspěli, stejně tak ale dopadl i do třetice Pechanec, který nevymíchal dobře postaveného gólmana. V početní výhodě mohli Valaši opět snížit, ale Pechanec minul prostor mezi třemi tyčemi. O chvíli později Slováčka vychytal skvělý Dvořák. Vsetín plánoval závěrečný tlak, tři minuty před koncem se odvážně pustil do hry bez brankáře, ale skórovat nedokázal. Byli to naopak hokejisté Stadionu, kteří ještě jednou udeřili. To když v power-play neomylně skóroval David Merta. Vsetín prohrál druhé utkání v řadě, naopak Severočeši podruhé zvítězili a upevnili si své postavení v postupové osmičce.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice) - My jsme samozřejmě nesmírně šťastní, že jsme tady získali tři body. Snažíme se s mladým týmem bojovat o playoff. Dnešní utkání se nám povedlo. Měli jsme i trochu štěstí, vstřelili jsme šťastné branky. Hráči si to ale zasloužili. Odevzdali maximum, pro nás super zápas od všech, včetně výborného výkonu brankáře.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín) - Vzhledem k tomu, že nám dnes chytali mladí gólmani jsme utkání odbojovali, hráli jsme poměrně slušně. Bohužel jsme dostali nějaké laciné góly, ale klukům nic nevyčítáme. Bohužel utkání nedopadlo. Na ledě je vždy o 4 lidi navíc a k těm se dnes nebudu vyjadřovat. Je to kapitola sama pro sebe a každý může mít samozřejmě svůj názor. My si to projdeme později na videu. Utkání se nám hodnotí těžko. Od začátku bylo celé utkání divné a dopadlo, jak dopadlo. Je potřeba se poučit a jít dál.